VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Příspěvek na kanalizaci v Borku je pět tisíc

Město Rokycany oznamuje občanům Borku, že v říjnu loňského roku byla zahájena výstavba kanalizace a vodovodu s termínem dokončení v roce 2011.

14.1.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Jan Jelínek

V rámci výstavby kanalizace bude zhotovena část kanalizační přípojky, a to od hlavního kanalizačního řadu po hranici se soukromými pozemky. Zbývající část kanalizační přípojky si zřídí na své náklady vlastník připojované nemovitosti.

Město Rokycany poskytne vlastníkovi připojované nemovitosti finanční příspěvek ve výši 5 000 Kč na jednu připojenou nemovitost. Tato částka bude vlastníkovi nemovitosti proplacena na základě žádosti a předloženého předávacího protokolu mezi vlastníkem nemovitosti a provozovatelem vodovodů a kanalizací. Tento předávací protokol bude sepsán před uvedením přípojky do jejího trvalého užívání. Podmínkou k uvedení přípojky do jejího trvalého užívání bude umístění revizní šachty na hranici pozemku (za plotem), zrušení stávajícího předčisticího zařízení (septiku či DČOV) nebo jímky na vyvážení (žumpy). Žádosti o poskytnutí finančního příspěvku spolu s kopií předávacího protokolu lze adresovat na MěÚ Rokycany, odbor finanční, Masarykovo náměstí 1, 337 01 Rokycany, Střed.

Vodovodní přípojku si zřídí vlastník připojované nemovitosti na své náklady v celém jejím rozsahu. Součástí vodovodního řadu bude pouze odbočení s uzávěrem.

Dále občanům sdělujeme, že vyhláška č. 268/2009 Sb., o technických požadavcích na stavby, v § 6 odst. 3 uvádí, že stavby musí být připojeny na kanalizaci pro veřejnou potřebu, pokud je to technicky a ekonomicky možné. Dle ust. § 18 odst. 4 zákona č. 274/2001 Sb. o vodovodech a kanalizacích, ve znění pozdějších předpisů, není možné do nově budované kanalizace pro veřejnou potřebu vypouštět odpadní vody přes septiky, žumpy nebo čistírny odpadních vod.

Závěrem upozorňujeme, že tato kanalizace je budována jako tzv. oddílná kanalizace, což znamená, že do této kanalizace bude možné vypouštět pouze splaškové vody nikoliv vody dešťové.

14.1.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bezdomovci Václavu Dražskému hrozí za znásilnění a další trestnou činnost až 10 let vězení.
4

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Ilustrační foto

V Mýtě úřadoval neznámý zloděj

Sedláčkova výstava v neděli končí

Rokycany - Letní výstava obrazů známého výtvarníka a rokycanského rodáka Aleše Sedláčka se pomalu chýlí k závěru.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Rokycany hostí v 10.15 Horní Břízu

Rokycansko – Druhým kolem pokračují nejvyšší krajské soutěže mužů v kopané.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení