VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radnická koalice chce vládnout

Radnice - Jedenáct křesel v zastupitelstvu je podle zvolených jasnou odpovědí občanů města.

27.10.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Ačkoli ustavující zasedání nově zvolených zastupitelů plánují Radničtí nejspíše na 10. listopadu, o výsledku je s největší pravděpodobností už rozhodnuto. A to díky setkání kandidátů dvou vítězných uskupení, jež utvořila koalici.

Dohromady mají v budoucím zastupitelstvu jistých 11 míst. Z Občanské demokratické stra– ny, jíž zatím ´patřila´ radnice, občané zvolili tři kandidáty a z ČSSD prošel jeden. Mnozí by– li proto o střídání v čele města přesvědčeni hned po zveřejnění výsledků hlasování.

„S ODS jsme také za naše uskupení mluvili,“ sdělil Jaroslav Vonásek, lídr podle počtu hlasů vítězného Spolku pro obnovu a rozvoj Radnic. „Ovšem úspěch naší kandidátky a Sokola (5 míst) je tak výrazný, že nebyla chuť nějak koalici rozšířit.“

Koaliční jedenáctka podle něj zastává názor, že počet jejích mandátů zaručuje klidnou práci zastupitelstva do budoucna.
„Teoreticky by se také první pětice voliči nejpočetněji podpořených kandidátů měla stát budoucími radními. Chce– me splnit přání lidí a z těch, co nejvíce uspěli, radu sestavit,“ sdělil Jan Altman, lídr SNK – TJ Sokol Radnice. „Předběžně jsme se takhle domluvili,“ potvrdil i Vonásek, „obsazení postu starosty a místostarosty bude ještě věcí další dohody,“ uvedl pak ve shodě i s druhým lídrem. Vyjádřením o rozdělení křesel starosty a místostarosty Altman ještě nechtěl předbíhat ustavujícímu zasedání. Vonásek ale dodal, že ač se o jeho starostování uvažovalo, na devadesát procent kvůli vytížení svou firmou tuto roli zřejmě nepřijme. Místostarostou ale už jednou byl a tomu se nebrání. „Protože jsem přesvědčený i o tom, že v minulém období doktor Pašek pracoval dobře, než padne rozhodnutí, všech v koalici jsem se ptal na názor o jeho setrvání ve funkci. Zatím byli ale zajedno, že je třeba řídit se přáním lidí.“

Podle zdrojů Deníku by v no– vé radě měli zasedat Jan Altman, Jaroslav Vonásek, František Blovský, Vilém Karlíček a Daniela Karlová. Ovšem – nic není zatím jisté.

Autor: Božena Šopejstalová

27.10.2010
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Holoubkovští dovršili v neděli večer nadvládu hostů

Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Padesátiletý řidič nadýchal u Tění bezmála dvě promile

Rokycansko – V pátek ve večerních hodinách zastavila policejní hlídka na křižovatce Těně a Cheznovice řidiče ve vozidle Škoda Superb. Řidič před jízdou vypil několik piv.

V tropech mířily na koupaliště průměrně dva tisíce lidí

Rokycany – Dneškem se po téměř dvouměsíční odstávce otevírá krytý plavecký bazén v okresním městě.

Okresní tandem zazářil v přeboru

Rokycansko – Druhé kolo krajského přeboru mužů v kopané vyšlo oběma našim zástupcům na podtrženou jedničku.

Do Favoritu vstoupil nový investor

Rokycany – Společnost Favorit, která v České republice vyrábí prémiová sportovní a lifestylová kola na míru, získala nového investora. Je jím Michal Mička ze společnosti C2H, který ve Favoritu získal za 70 milionů korun třicetiprocentní podíl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení