VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rekonstrukce trati čeká na úředního šimla

Rokycansko - Zkvalitnění vlakové dopravy na trase Rokycany Nezvěstice se dočkají cestující v tomto roce. Tedy alespoň takový je plán Správy železničních dopravních cest (SŽDC). A podle plánů už má být i před prvním ´kopnutím´ do země.

3.2.2015
SDÍLEJ:

VLAK na trase Rokycany Nezvěstice je hojně využívaným spojem (jako tato linka v 13.30 školáky). Po úpravách by mohl zrychlit až o 30 km za hodinu.Foto: Deník/Martin Spal

Do zmíněného úseku by měla být investovaná částka ve výši 785 478 tisíc korun. „Dojde na výměnu železničního svršku a spodku, včetně rekonstrukce nástupišť a zajištění bezbariérových přístupů. Dále pak bude provedená rekonstrukce propustků, mostů a umělých staveb v řešeném úseku. Ve všech dotčených zastávkách a stanicích pak bude vybudovaný nový informační systém a předpokládá se rovněž zřízení přístřešků v jednotné podobě," informoval mluvčí SŽDC Marek Illiaš.

Úprav se dočká i zabezpečo-vací a sdělovací zařízení. V Mirošově pak najde využití výpravní budova, kde bude nově stavědlová ústředna. Železniční přejezdy, jichž je na trase hned 23, projdou také změnami. To pro zvýšení bezpečnosti motoristů. „Popsané úpravy pak umožní zvýšení stávající traťové rychlosti z padesáti na šedesát až osmdesát kilometrů za hodinu, což přispěje ke zkrácení jízdní doby," doplnil Illiaš.

Přípravy na zahájení stavby vrcholí. Začít se má v březnu. Situaci komplikuje jen jedna věc. „V současné chvíli bylo zahájené řízení o vydání územního rozhodnutí. SŽDC nyní intenzivně jedná s místně příslušným stavebním úřadem," prozradil Illiaš.

Rozhodnutí ale údajně brzdí dvě věci. „Stavební úřad v Rokycanech podmiňuje jeho vydání zrušením jednoho z přejezdů v Rokycanech, konkrétně v ulici Zeyerova, a vybudováním přeložky komunikace. Tu by měla realizovat Správa a údržba silnic Plzeňského kraje," prozradil Illiaš.

Další překážkou je forma zabezpečení přejezdu v Hrádku, a to kvůli rušení občanů při spuštění výstrahy před blížícím se vlakem.

Termín zahájení se však aktuálně tváří spíše jako přání než realita. Na pondělí 2. 3. je totiž naplánovaná schůzka k za- hájení územního řízení, jak v okresním městě (v zasedací místnosti Triana, začátek ve 13 hodin), tak i v Mirošově (začátek v 9 hodin). Součástí jsou i prohlídky na místě stavby.

Autor: Martin Spal

3.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Fotbalisté Mýta podlehli Tachovu

Ilustrační foto.

U Rokycan našli v lese oběšence

Vondráčková se chystá do Liblína

Liblín – Sobotní slavnosti městyse Liblín začínají v poledne. Na nádvoří koncertuje dechovka Pavla Saka, vystoupí malí hasiči z Němčovic i uživatelé DSS, zazní muzikálové melodie a od 18 hodin zpívají Andílci.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Část Soukenické bude od 17. do 23. srpna zavřená

Rokycany – Týdenní zkouška trpělivosti čeká od zítřka motoristy v centru okresního města. Od 17. do 23. srpna bude úplně uzavřena ulice Soukenická v úseku od Nerudova náměstí s křižovatkou Raisova až k mostu přes Klabavu. Důvodem frézování a pokládky živičného krytu.

Házenkářské naděje vyrazí na Šumavu

Rokycany – Házenkářské naděje HK Rokycany jsou v přípravě na sezonu hodně aktivní. Starší a mladší žáci odjíždějí ve druhé polovině srpna na soustředění do šumavského Rohanova.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení