Ankety, která začala už 20. dubna, se nakonec zúčastnilo 223 respondentů. Většina z nich zamýšlený americký radiolokátor odmítla. „Odpovědělo 23,6 procenta lidí, ostatní nebyli aktivní. Ti, kterým je to zřejmě jedno, zůstali doma,“ konstatoval dobřívský zastupitel za ODS Milan Kozlík mladší. S umístěním radaru souhlasily čtyři osoby, zcela proti bylo 218 lidí, jeden člověk pak vyjádřil souhlas s umístěním radaru v Česku, ale vyloučil Brdy.

Hlasovali tak patrně ti, v nichž dosavadní stav informací vzbuzuje spíše strach. „Bojíme se, nedivte se,“ uvedl už dříve Jiří Chum z Dobříva. Proti radaru jsou podle Kozlíka i někteří zastupitelé za ODS. „Na povrch vyplouvají nejasnosti, názor zdejší ODS už jednotný není. Zdá se mi, že postoj Američanů je serióznější než naše administrativa. USA ale přitěžuje zkušenost s Irákem,“ oznámil Kozlík.

Radar poprvé odmítli v místním referendu lidé v Trokavci, stejnou formou se proti němu vyslovili v sousedních Vískách. Také v anketách ve Strašicích, Mirošově, Příkosicích a ve Skořicích většina respondentů vyjádřila odpor ke stavbě radarové základny. Další plebiscity na Rokycansku jsou naplánovány na 2. červen v Těních a Hůrkách a o týden později ve Štítově. Už v pondělí se budou vyhlášením místního referenda zabývat také zastupitelé Mirošova, kde si je vyžádali občané svými podpisy.