VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jiráskova ulice v Rokycanech bude obousměrná

ROKYCANY -Tolik diskutovaná úprava Jiráskovy ulice je jasná. Po letech dohadů se zastupitelstvo města vyslovilo pro její zdvousměrnění.

15.8.2007
SDÍLEJ:

Zastupitelé Rokycan rozhodli dopravní řešení Jiráskovy ulice. O záměru nás střídavě informovala místostarostka marie Hlávková a pracovník MěÚ Jiří Hlad. Foto: DENÍK/Božena Šopejstalová

Ze 16 zastupitelů bylo jedenáct pro. Protinávrh kolegům předložil Vladislav Bezděka. „Nebráním se zdvousměrnění Jiráskovy ulice, ale nejdřív je potřeba vyřešit propustnost kruhového objezdu u Normy a situaci na křižovatce u základní umělecké školy. Jinak bude doprava váznout ještě víc než teď,“ uvedl. Pro deník vysvětloval: „Už dnes, když se vyjíždí z Palackého ulice k nádraží, to musí řidič brát ´myškou´. Co až pojedou auta z obou stran?“

Podle něj kolem ústí Palackého ulice také současně s velkou kumulací aut dochází k obrovskému nahloučení lidí, směrovaných na uzoučký chodník vedoucí do města. Výtce neušel ani nový bezbariérový přechod směrem k nádraží. „Už teď je třeba pro lidi na vozíčku skoro nepřekonatelný. Nějaká ťuknutí aut vezmi čert, nejvíc je třeba se obávat o bezpečnost dětí,“ shodovali se oponenti a doporučovali zatím Jiráskovu ulici nechat jednosměrnou.Návrh neprošel. Výsledek podle Antonína Fíka z odboru rozvoje města zapadá do plánu obousměrného okruhu kolem Rokycan.

Součástí všech studií byly i další úpravy Jiráskovy ulice. Vítězná uvažuje o lemování vozovky oboustrannými parkovacími pruhy. Ten na levé straně bude kvůli chodníku o půl metru širší než dvoumetrový na straně pravé. Parkovacích míst má být 35. Po obou stranách vozovky se počítá i s jednosměrným cyklistickým pásem, metr širokým. Chodníky dosahují minimální šíře 1,75 m, na levé straně to ale budou až metry tři. Stávající zeleň má zůstat, mohly by ji doplnit ještě tři další stromy. Před bankou je navrženo bezbariérové místo pro přecházení a další má vzniknout poblíž pošty tak, aby byla návaznost na pěší trasu do centra města.

„Zadání projektové dokumentace by se, pokud získá jednu z priorit, mělo dostat už do rozpočtu roku 2008,“ uvedla místostarostka Marie Hlávková. Na otázku deníku po dřívějších doporučeních světelné signalizace třeba u sokolovny konstatovala, že tato varianta řešení ulice o nich neuvažuje.

15.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Hasiči z Podmokel představí nový vůz

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Fotbalisté Mýta podlehli Tachovu

Mýto – Smutek zavládl po úvodním střetnutí krajského přeboru v kopané v mýtském areálu na Letné. Domácí se ovšem za svůj výkon stydět nemusejí!

U Rokycan našli v lese oběšence

Rokycansko – Ve středu dopoledne byl v hlubokém lesním porostu mezi Rokycany a Tymákovem nalezený oběšený muž.

Vondráčková se chystá do Liblína

Liblín – Sobotní slavnosti městyse Liblín začínají v poledne. Na nádvoří koncertuje dechovka Pavla Saka, vystoupí malí hasiči z Němčovic i uživatelé DSS, zazní muzikálové melodie a od 18 hodin zpívají Andílci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení