VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radnice kolaudují tři nové byty

RADNICE -Město zítra kolauduje. Skončila přestavba objektu bývalé prádelny i náměstí, jejímž hlavním cílem byl vznik tří nových bytů.

15.8.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Akci město zahájilo loni na podzim. Byty vznikaly půdní vestavbou. Dotace od Státního fondu rozvoje bydlení činila 1650 tis. Kč. „Všechny byty jsou velikosti 2 + kuchyňský kout a příslušenství. Ale jsou prostorné, mají rozlohu téměř šedesát metrů čtverečních,“ uvedl starosta Josef Pašek.

Jejich realizací dům získal třetí nadzemní podlaží. Zatím byl objekt dvoupodlažní, v patře už se dva byty nacházely. „V přízemí je obchod potravin a vedle volné prostory. Po jejich rekonstrukci – v současnosti se na ně nedostává peněz – je nabídneme k pronajmutí,“ objasňoval starosta.

Dům získal novou střechu, vnitřní schodiště, fasádu, okna i vrata. Předělával se rovněž průjezd. Jelikož šlo o přes dvě stě let starou stavbu, padlo rozhodnutí zachovat původní členění. „Po odkrytí konstrukce se ale objevily některé nepředpokládané problémy. Jejich vyřešení si vyžádalo vícepráce a oproti rozpočtu, který původně činil pět milionů a dvě stě tisíc, i zdržení,“ uvedl starosta. Cena vyšplhala na 5, 6 milionu.

K celku bude třeba ve finále ještě připočíst dvě stě tisíc, plánovaných na doplnění nového topení pro byty. Pro jejich přidělení už radnice sbírá žádosti. Koncem srpna si je veřejnost může ještě podrobněji prohlédnout v rámci Dne otevřených dveří a potom už podle Paška bytová komise vybere a návrhy předloží radě.

Tím ale šance získat prostřednictvím města nový byt ještě nekončí. Už letos totiž chtějí Radnice zahájit výstavbu osmnácti dalších bytových jednotek, a to přestavbou objektu staré školy.

Příslib 10 milionů od Státního fondu rozvoje bydlení už získali, nejméně 5 milionů předpokládají, že bude třeba ještě dodat z městského rozpočtu. Územní řízení už je hotové, teď zbývá postarat se o projekt, stavební povolení a absolvovat výběrové řízení na dodavatele stavby. „S tím bylo třeba počkat, až budou upřesněná pravidla k dotaci, která se na portálu objevila právě teď,“ dodal starosta.

„S byty je v souhlase s určením dotace počítáno pro skupinu nízkopříjmového obyvatelstva. Hlavně je chceme využít pro mladé, aby nám neutíkali jinam,“ doplnil k záměru Pašek.

15.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volduchy a Mirošov se radovaly v Břasích

Volduchy a Mirošov se radovaly v Břasích

Koncert Unique

Unique zve zítra na Střelnici

Rondu patřil Klub komorní kultury

Rokycany - Dvakrát se ve čtvrtek Základní škola TGM postarala o zábavu v Klubu komorní kultury Rokycan.

Zlato putovalo z Rokycan na jižní Moravu

Rokycany – Jedenáct záchranářských týmů z České republiky, Slovenska a Maďarska se představilo během čtvrtka při atraktivní soutěži ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel.

Z pátého místa na MS je Vytiska nadšený

Sušice – Obdivuhodný výkon předvedl strongman Jiří Vytiska ze Sušice na mistrovství světa v Log Liftu Strongman Champions League a overhead disciplínách v Litvě. Přivezl páté místo a stal se zatím jediným Čechem, který se této soutěže zúčastnil.

Knihovníci ze dvou krajů dnes poznávají Rokycany

Rokycany – Knihovníky Plzeňského a Jihočeského kraje, kteří tráví na Rokycansku čas od čtvrtka (o program se postarali též v Radnicích a Stupně), dnes hostí jejich kolegové z Městské knihovny Rokycan.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies