VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rokycanské sbory zářily v krajském finále

Rokycany – Celý úterek, až do páté odpolední, zněl základní uměleckou školou mnohohlasý zpěv. Ujala se organizování krajské přehlídky dětských a středoškolských sborů. Z třiadvaceti zúčastněných budou někteří kraj reprezentovatv národní přehlídce.

6.4.2017
SDÍLEJ:

MEZI DESÍTKOU pěveckých sborů z Rokycanska, které nás reprezentovaly v krajské přehlídce, byl i Little Unique z Gymnázia Rokycany s dirigentkou Vladanou Poláčkovou.Foto: Deník / Šopejstalová Božena

Celkovou připravenost pro krajské měření umu shledali porotci za vysokou a poděkování tlumočili především sbormistrům a jejich spolupracovníkům. „Vhledem k předvedeným výkonům a mladým sborovým hlasům svítá i naděje, že vyroste silná generace sborů dospělých,“ konstatovala za porotu Marie Nováková. Dík pak směřoval i k organizátorům akce – Artamě, krajskému úřadu a ZUŠ Rokycany.
Za náš region soutěžilo deset zástupců.

V kategorii I A (první stupeň ZŠ) se Rondino ze ZŠ TGM umístilo ve zlatém pásmu. Mezi osmi stejně starými sbory, ovšem ze ZUŠ a škol s rozšířenou výukou hudeb-ní výchovy – kategorie II A, arbitři do zlatého zařadili čtyři týmy. Nejvíce bodovaly Barvičky ze ZUŠ Rokycan a staly se i náhradníkem pro postup. Ve stříbrném se z našich týmů umístily Ještěrky z rokycanské ZUŠ a ŠIMíci straší ze ZŠ ul. Míru. Mladší ŠUMíci z téže školy mají bronz.

Ze čtyř sborů v kategorii I B (2. st. ZŠ) je Rondo ze ZŠ TGM zlaté a Little Unique z gymnázia stříbrný.
Mezi šesticí starších sborů ZUŠ se ve zlatém pásmu umístilo i Da Capo.

Kategorie s povinnou skladbou byla zastoupená dvěma sbory z Rokycan. Armonia ze ZUŠ (sbormistryně Alena Vimrová) si vydobyla zlato a postup, Unique z gymnázia je stříbrný.

Navíc porota rokycanské zpěváky ocenila ještě zvláštními cenami. Ještěrky za zajímavou dramaturgii programu, Barvičky za výborný hlasový projev a nápaditou choreografii, Rondino za klavírní doprovod sboru žákyní 9. třídy, Little Unique za interpretaci lidové písně a Armonia si odnáší cenu za výbornou povinnou skladbu.

Autor: Božena Šopejstalová

6.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek

Divizní Rokycany pokořily Ostrov

Ilustrační foto.

Rozhlas zpívá s Rokycanskými

AKTUALIZOVÁNO

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

/VIDEO, FOTOGALERIE/- Doživotně odsouzený vrah Jiří Kajínek se dočkal. Dnes o půl dvanácté byla odeslána podepsaná milost prezidentem Milošem Zemanem na Ministerstvo spravedlnosti k dalšímu vyřízení. Krátce po půl druhé pak vyšel branou na svobodu. "Vítej na svobodě," křičeli přítomní na evidentně dojatého muže. 

Tipy pro miniaturní zahradu

Chcete zahradničit, ale vaše zahrádka je o velikosti poštovní známky? Je to místečko někde u plotu vnitrobloku nebo třeba vetknuté do zahrádkářské kolonie na pozemku úzkém jak pentle? Nevadí. I tam se dá pěstovat.

Studenty rokycanských škol prověřují ústní maturity

Rokycany – Palba dotazů zkoušejících na maturanty už začala.

Národní házenkáři z Rokycanska váleli

Rokycansko – Národní házenkáři měli ve druhé nejvyšší soutěži výhodu domácího prostředí. Využili ji dokonale, neboť všichni naši zástupci bodovali naplno.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies