VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rokycanskem dnes zní koledy

Rokycansko - S Deníkem a Čes. rozhlasem zanotují i v Rokycanech, Mýtě, Břasích, Rakové, Plískově a Zbiroze

10.12.2014
SDÍLEJ:

Zpívání koled na RokycanskuFoto: Deník

Deník, Český rozhlas a obce dnes v podvečer společně zvou: „Přijďte si navodit tu pravou vánoční atmosféru a přidat se k celostátní akci Česko zpívá koledy. Na Rokycansku se do ní zapojilo šest míst a průběžně o jejich přípravě informujeme. Dnes začínáme východem okresu.

Zbiroh: Zájemci o společné zpívání se sejdou v proluce náměstí u vánočního stromu. Sraz je v půl šesté navečer. „Texty koled účastníci obdrží na místě," informovala za město Dana Turková. V 18 hodin se i Zbirožští připojí k dalším městům po celé republice v unikátním projektu. Na znamení se přidají ke zpěvu pěti vybraných koled. „Prostor bude ozvučený a záznam akce chceme přenášet prostřednictvím městského rozhlasu," dodala Turková. Hlavními zpěváky se stanou děti ze zbirožské ZŠ. Organizátoři pamatovali i na občerstvení pro zahřátí.

Plískov: Také v této obci u Zbiroha projevili zájem připojit se k akci Česko zpívá koledy. Dnes v půl šesté se začnou scházet k nevšednímu novému betlému a ozdobenému vánočnímu stromu v centru. Po rozhlasovém znamení se místní, v čele se skupinou malých domorodých zpěváčků vedených Janou Holmanovou, přidají k ostatním.

Břasy: Místní si dali sraz u kostela svatého Vavřince, který se nachází ve Stupně, jež je částí spojeného celku. Krásně opravenou památku, na jejíž rekonstrukci se obec podílela, zvolili pro slavnostní akt záměrně. Hlavním jádrem skupiny bude smíšená parta zpěváků, pro níž to prý bude generálka na Štědrý den. Zúčastní se i radní. Aby mohli být při společném ´koledová-ní´, dokon- ce kvůli tomu o hodinu posunuli naplánované zasedání. Přijďte si i vy další udělat radost.

Zvíkovec: Ve skvělou atmosféru večer doufají i v městysu na severu Rokycanska. Sejdou se u úřadu. Formou vysílání obecního rozhlasu bude ale vystoupení znít po celé obci. Místní děti a Zvíkovecké kytičky se ujmou úloh hlavních zpěváků. „Věříme, že se zapojí i dospělí, mnozí už účast přislíbili. Texty jsme namnožili a dohodli jsme se, že je ve zvětšeném obrazu budeme i promítat," informoval starosta Petr Uher. Aby pro děti byl účinek dění co nejsilnější, podpoří ho představitelé Zvíkovce ještě nadílkou.

Raková: Sešlost dospělých svými hlásky povede tým nej- mladších dětí z mateřinky Rá-ček. Chlapečků a holčiček je šestnáct a pilně už několik dnů trénují. Texty koled dnes vyjdou v novinách, ale obcím už je Deník poskytl s předstihem.

Mýto: U vánočního stromu na náměstí, poblíž kostela sv. Jana Křtitele, se dnes srotí také Mýtší. „Texty koled máme pro zájemce připravené. Hlavních pěveckých partů se ujme sbor vytvořený kvůli půlnoční na Štědrý den a podpoří ho členové divadelního spolku J. K. Tyl. Při téhle pěkné akci ale věříme i v podporu dalších spoluobčanů," informoval sta-rosta František Končel. Podob- ně jako jinde, i tady se připojí k tónům z mnoha míst, přenášeným Českým rozhlasem. Pro místní účastníky bude připravené i něco na zahřátí.

Rokycany: Ani okresní město si takovouto příležitost k setkání a zazpívání nenechá ujít. Na ozvučeném náměstí shromážděné hlasově podpoří dva sbory žáků ze Základní školy ulice Míru. Přemístí se tam rov- nou z chrámu Panny Marie Sněžné, kde předtím absolvují svůj velký vánoční koncert začínající v 16.30 hodin.

V dnešním vydání čtenáři najdou speciální přílohu s texty zpívaných koled. Konkrétně půjde o písněNesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Den přeslavný jest k nám přišel, Pásli ovce valaši,Vánoce, Vánoce přicházejí.

Autor: Božena Šopejstalová

10.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Marek Bakoš

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Fotbalisté Mýta B zdolali Drozdov

Mýto - Fotbalisté Slavoje Mýto si k další prověrce před výkopem krajské 1. B třídy pozvali tým okresního přeboru Berounska.

AKTUALIZOVÁNO

Vražda v Plzni. Bezdomovec zaútočil na druhého mačetou

Plzeň - Policie vyrazila v neděli ráno ohledat místo činu.

Jak, kdy a za kolik na sociální zařízení na Rokycansku

Rokycansko - Oblast Rokycanska nabízí spoustu příležitostí k poznávání a výletům. Jsou lidem ale k dispozici i sociální zařízení, míněno veřejná WC?

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Klatovsko – Dva týdny hrůzy prožila v Klatovech 35letá žena z Lounska. Její přítel, Václav Dražský (28) z Chotěšova, ji opakovaně znásilňoval.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení