VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rokycanům může ubýt škola

Rokycany – Rada města dospěla k jednomu ze zlomových rozhodnutí. Doporučuje zastupitelstvu sloučení základních škol ulice Míru a TGM.

5.3.2010 2
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Diskuse k návrhu byla dost složitá. Přítomní se zamýšleli třeba nad tím, zda – když ZŠ v ulici Míru byla po dlouhé rekonstrukci uvedena do provozu teprve v pondělí – na takové rozhodnutí není ještě brzo. Zvažovali, jak to bude v dohledné době dopadat s počtem dětí a podobně.

Nakonec členové rady sloučení podpořili a předkládají toto doporučení zastupitelům, kteří se k jednání sejdou 15. března. „Očekáváme, že spojení obou škol přinese zpestření výukových programů, a tím zvýšení přitažlivosti pro děti i rodiče. Zatím je ZŠ v ulici Míru nedokázala vytvořit, takhle to snad bude lepší,“ míní starosta Jan Baloun. „Očekáváme, že nová škola by se pak snáze naplnila a měla lepší využití. Je nejlépe vybavená a byla by škoda, aby toto zařízení zůstalo poloprázdné,“ dodal starosta.

Josef Baum, ředitel devítiletky v ulici Míru, k záležitosti uvedl: „Zatím konkrétního nevíme nic. Mohu jen říci, že s dětmi určitě zajímavými způsoby pracujeme, a k ostatnímu se teď vyjadřovat nemohu.“ Alena Halířová, která řídí ZŠ TGM, sdělila: „Navrhované sloučení škol mě příliš netěší, protože o naši školu mají rodiče dlouhodobě zájem. Pokud by k uvažovanému kroku došlo, bude mou hlavní snahou, aby byl v plné míře a kvalitě zachovaný vzdělávací program ZŠ TGM, zaměřený na výuku cizích jazyků.“

V tom, jak by to do budoucna bylo s řízením spojeného celku, ještě radní jasno nemají. „Zatím jsme otázku osoby ředitele, ani zda by se vyhlašovalo výběrové řízení na obsazení funkce, neřešili. To bude na zastupitelstu. Shodli jsme se ale, že by školy fungovaly pod jedním vedením,“ dodal Baloun.
„Dalo se očekávat, že představitelé města budou muset přijít s nějakým řešením. Není přece možné, aby se tu něco tak draze opravilo a nakonec se ukázalo, že chybějí děti,“ komentovala situaci Dana Pospíšilová.

„Mám smíšené pocity, když nad věcí uvažuju,“ podotkla Jana Matějková. „Budova v ulici Míru má historickou cenu, bylo by škoda ji zbourat. Chápu tedy snahu o záchranu. Také si myslím, že po třech letech provizorií škola moc velkou reputaci mít nemůže, ale teď mohla dostat šanci něco ukázat. Vím, že peněz je všude málo, ale ze všeho nejvíc jsem proti tomu, aby se na úkor ušetření za platy učitelů přecpaly třídy. Tím by na individuální práci s dětmi zanikla šance,“ obává se možného vyústění situace.

Rozložení počtu žáků ve školách je zatím nerovnoměrné. „Ulici Míru navštěvuje v tomto roce 207 žáků a zapsalo se 17 prváčků. TGM má 374 žáků a 53 dětí zapsaných do 1. třídy. V ZŠ Čechova se letos učí 773 žáků a zápisem nově prošlo 84 předškoláčků,“ informovala Jaroslava Fuchsová z odboru školství a kultury.

Autor: Božena Šopejstalová

5.3.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Fotbalisté Mýta podlehli Tachovu

Ilustrační foto.

U Rokycan našli v lese oběšence

Vondráčková se chystá do Liblína

Liblín – Sobotní slavnosti městyse Liblín začínají v poledne. Na nádvoří koncertuje dechovka Pavla Saka, vystoupí malí hasiči z Němčovic i uživatelé DSS, zazní muzikálové melodie a od 18 hodin zpívají Andílci.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Část Soukenické bude od 17. do 23. srpna zavřená

Rokycany – Týdenní zkouška trpělivosti čeká od zítřka motoristy v centru okresního města. Od 17. do 23. srpna bude úplně uzavřena ulice Soukenická v úseku od Nerudova náměstí s křižovatkou Raisova až k mostu přes Klabavu. Důvodem frézování a pokládky živičného krytu.

Házenkářské naděje vyrazí na Šumavu

Rokycany – Házenkářské naděje HK Rokycany jsou v přípravě na sezonu hodně aktivní. Starší a mladší žáci odjíždějí ve druhé polovině srpna na soustředění do šumavského Rohanova.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení