VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rokycany zpracují nový územní plán

Rokycany – Na základě rozhodnutí zastupitelstva Rokycan bude město zpracovávat nový územní plán. Jedná se o dokument, který na dobu minimálně deseti let ovlivní život ve městě. Proto je třeba k jeho tvorbě přistoupit se vší odpovědností.

12.8.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: archiv

Postup bude takový, že po zpracování zadání, které připravuje vedení města spolu se stávajícím zpracovatelem územního plánu, bude toto projednáno s orgány státní správy. Například s ministerstvy životního prostředí, zemědělství, dále s orgány Plzeňského kraje, sousedními obcemi a také s veřejností. Termín veřejného projednání bude oznámen v dostatečném předstihu.

Pokud nenastanou komplikace například posoudit zadání ve vztahu k životnímu prostředí (EIA), mohlo by zastupitelstvo města schválit zadání územního plánu ještě v letošním roce. Poté bude následovat výběrové řízení na zpracovatele a vlastní zpracování návrhu územního plánu. Zpracovaný návrh územního plánu bude opět projednán na všech úrovních. K jeho schválení zastupitelstvem města, pokud ovšem opět nenastanou komplikace vyžadující další doplnění, dopracování, posouzení a podobně, by tak mohlo dojít začátkem roku 2013.

Občané města již nyní mohou zasílat své náměty, připomínky a návrhy, které by se ale neměly týkat jen změny využití pozemků na výstavbu rodinných domů, ale například na potřebu rozšíření nebo vybudování volnočasových ploch, řešení infrastruktury, limity využití území apod.

12.8.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volduchy a Mirošov se radovaly v Břasích

Volduchy a Mirošov se radovaly v Břasích

Koncert Unique

Unique zve zítra na Střelnici

Rondu patřil Klub komorní kultury

Rokycany - Dvakrát se ve čtvrtek Základní škola TGM postarala o zábavu v Klubu komorní kultury Rokycan.

Zlato putovalo z Rokycan na jižní Moravu

Rokycany – Jedenáct záchranářských týmů z České republiky, Slovenska a Maďarska se představilo během čtvrtka při atraktivní soutěži ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel.

Z pátého místa na MS je Vytiska nadšený

Sušice – Obdivuhodný výkon předvedl strongman Jiří Vytiska ze Sušice na mistrovství světa v Log Liftu Strongman Champions League a overhead disciplínách v Litvě. Přivezl páté místo a stal se zatím jediným Čechem, který se této soutěže zúčastnil.

Knihovníci ze dvou krajů dnes poznávají Rokycany

Rokycany – Knihovníky Plzeňského a Jihočeského kraje, kteří tráví na Rokycansku čas od čtvrtka (o program se postarali též v Radnicích a Stupně), dnes hostí jejich kolegové z Městské knihovny Rokycan.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies