VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rybníkáři odtroubí výlovy

Cekov - Zaměstnanci Rybniční správy J. C. M., Zbiroh, 2. a 3. listopaducoby poslední lovili Cekovský.

4.11.2010
SDÍLEJ:

Desítky diváků se včera tísnily na hrázi loveného Cekovského rybníka, kde dění pokračuje i dnes. Mokré žně, z jejichž výsledku měli rybníkáři kvůli zkušenosti s loupeživými kormorány obavy, nedopadaly špatně. Foto: Deník/ Božena Šopejstalová

Lidmi obsypaná hráz a dvacet chlapů brodících se bahnem a nízkou vodou – tak se z prvního pohledu jevil včerejší výlov Cekovského rybníka. Při dalším už byl na tvářích dvacítky mužů v nepromokavém odění patrný spěch, ale zároveň i spokojenost. Vody 44hektarového Cekovského nezklamaly. Kormoráni se sice ještě ráno snažili loupit, ale případ vypleněného Kařezského dolního už se neopakoval.

 „Když jsme ráno zvedli podložní síť, oddechl jsem si,“ přiznal Radek Jandera, šéf Rybniční správy J. Colloredo – Mannsfelda. Způsobená škoda nebyla natolik závažná, že by pro výlov plánovaný ještě na dnešek už nic nezbylo. Ve zbytkové vodě se proplétala úroda kaprů, amurů, sem tam mezi nimi zarejdila i štika a nescházela ani bílá ryba.

 Nahromaděné stříbřité bohatství z podložní sítě neúnavně zvedal mechanický keser a přemisťoval ryby na třídičku. Několik rybníkářů je tam podle míry a druhu hbitě směrovalo do příslušných míst. Šlo to rychle. I když je zrána dost chladno, takže šupináči nezažívají takový šok, přece jenom je pohotový převoz do sádek nejlepším řešením. A tak z kádí roztříděné ryby bez průtahů putují na váhu, výtah je přemístí na skluzavku a svůj let završí ve vodě přepravních kontejnerů.

 Kolem Cekovského to včera pěkně protahovalo, většina diváků dlouho přihlížet nevydržela. Honem koupila rybu a rychle zase do tepla. Odnést si kapra či amura rovnou z hráze se vyplatilo. Kilo amura se počítalo 65 Kč a kapříka 60, zatímco na Vánoce v sádkách bude za 73 Kč. „Potřeboval bych ryby za čtrnáct dnů, necháte mi je?“ domlouval se Václav Lisý z Berounska. „Přijedeme zazimovat chatu a přitom bych je chtěl už koupit a uskladnit do mrazáku na svátky,“ vysvětloval. „Prodejní čtvrtky v sádkách platí pořád, ale když nás tam zastihnete i jindy, vždycky vyhovíme,“ ujišťoval Jandera. „Kdepak do mrazáku, teď kapry sníme. Na Vánoce musí být ryba čerstvá,“ oponovala Marie Opatrná ze Siré. „Z mrazáku mi připadá jejich maso jako bláto,“ přidal se i Petr Pavíza z Cekova, kterému sebou v tašce kapříci rovněž házeli. Naproti dospělým Adélka Venzhöferová, Adam a Filip Vodenkovi a Filip Iláč měli oči jen pro rybí nádheru. Filip by šel s rybníkáři do party hned: „Líbí se mi tu všechno,“ komentoval s okouzlením dění.

„Pokud jde o ´vánoční´ kapry, část jich zůstane v sádkách. Hlavně takzvaný výběr o váze kolem dvou kil padesáti a kapr I, to znamená s váhou asi 2,30 až 2,40 kilogramu. S menší rybou počítáme na vývoz,“ sdělil Jandera.

Trofejního padesátikilového sumce se podobné plánování netýkalo. Pojede na výlet do Zbiroha a potom se zase vrátí domů.
Dnešní poledne přinese potěšení zvláštní sortě přihlížejících – čapíkům. Až rybníkáři odtroubí konec výlovů na Rokycansku, neboť Cekovský se loví jako poslední, bude na chvíli rybník, i se šupináči uvízlými v bahně, jejich.

Autor: Božena Šopejstalová

4.11.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Fotbalisté Mýta B zdolali Drozdov

Místo činu. V tomto stanu jeden bezdomovec zavraždil mačetou druhého
AKTUALIZOVÁNO
9

Vražda v Plzni. Bezdomovec zaútočil na druhého mačetou

Jak, kdy a za kolik na sociální zařízení na Rokycansku

Rokycansko - Oblast Rokycanska nabízí spoustu příležitostí k poznávání a výletům. Jsou lidem ale k dispozici i sociální zařízení, míněno veřejná WC?

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Klatovsko – Dva týdny hrůzy prožila v Klatovech 35letá žena z Lounska. Její přítel, Václav Dražský (28) z Chotěšova, ji opakovaně znásilňoval.

V Mýtě úřadoval neznámý zloděj

Mýto - Patříte-li k těm, co nezamykají, můžete dopadnout jako majitelé domu z tohoto případu.

Sedláčkova výstava v neděli končí

Rokycany - Letní výstava obrazů známého výtvarníka a rokycanského rodáka Aleše Sedláčka se pomalu chýlí k závěru.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení