VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šéfové hasičských sborů vyřadili z evidence Klabavu

Kařez – Rezolutně se starostové hasičských sborů z Rokycanska postavili ke kauze Klabava.

1.12.2010
SDÍLEJ:

Kařezské jednání starostů SDH obnášelo informaci o rozpočtu na rok 2011 v podání pracovnice sekretariátu OSH Věry Sedláčkové. Foto: Deník/Václav Havránek

Sbor, který nevyvíjí žádnou činnost, vyřadili z evidence. „Pokud by ale tento SDH uhradil příspěvky do 31. prosince, vezmeme ho zpět,“ nevyloučil jednu z variant starosta okresního sdružení Miroslav Frost. „Já v to příliš nevěřím. Představitelé Klabavy totiž s námi uzavřeli smlouvu, že k nim v případě potřeby přijedeme,“ reagoval zástupce ejpovického sboru.

Zástupci v kraji
Nově zvolený výkonný výbor okresního sdružení hasičů (OSH) se má k světu. „Účast na jednáních výkonného výboru se pohybuje kolem pětasedmdesáti procent. Není to špatné, ale tohle číslo se dá ještě vylepšit,“ zamířil Frost do vlastních řad. Šéf OSH navíc zasedá v krajské radě, kde má na starost prevenci a ochranu obyvatel. Spolu s ním byl zvolen do vrcholného orgánu na Plzeňsku i Miloš Svoboda ze Zbiroha.

Senioři byli dojatí
K nejvydařenějším akcím OSH se řadí setkání se zasloužilými hasiči. Sponzorovali ho sami členové výkonného výboru a pozvali své předchůdce do Zbiroha. „V roce 2011 to chceme zopakovat. Pravděpodobně ve zbirožském zámku,“ uvedl Frost.

Výročí a soutěže
Dlouhý byl seznam sborů, které v roce 2010 slavily kulatiny. Jubilea si pyšně připomněli v Kladrubech, Bušovicích, Skomelně, Vranovicích, Štítově nebo Mlečicích.

Rovněž soutěže poutaly pozornost dobrovolníků. Kromě okrskových kol v požárním sportu s vyvrcholením v Holoubkově se do organizace akcí pustili v Podmoklech, Štítově, Bujesilech, Kamenném Újezdě, Týčku, Cheznovicích, atd.
Pozitivně vyzněla také informace o letním soustředění poblíž Bujesil. Zúčastnili se ho mladí hasiči ze Zbiroha a Strašic.

Jubilant Lev
Přímo v rámci rokování starostů sborů byl čestným členem výkonného výboru OSH jmenován Jan Lev z Prašného Újezdu. Nejen kvůli osmdesátým narozeninám, ale především jako výraz jeho nezměrné obětavosti.

Z rokycanského ústředí mimochodem putovalo do sborů množství plaket a medailí pro ty nejaktivnější hasiče. V 65 případech to byla čestná uznání OSH, třicetkrát medaile svatého Floriána, padesátkrát medaile Za příkladnou práci a dvacetkrát medaile Za zásluhy.

Autor: Václav Havránek

1.12.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dětské hřiště v Bukovci
6

Prazdroj lidem: V Bukovci začíná sloužit dětem dětské hřiště.

Ilustrační foto.

Terešovští zavírali letní kino

Mýto inkasovalo sedmkrát a končilo bez Švejdy

Rokycansko - Krajský fotbal mužů přinesl v sobotu maximální zisk oběma rokycanským týmům. S debaklem se však vracelo Mýto od Plzně.

O benjamínky bojují také hokejisté

Rokycany - Týden hokeje pokračoval v sobotu i na rokycanském ledě.

AKTUALIZOVÁNO

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše. 

Omluvenky pro děti do školky? Rodiče si zvykají

Plzeňsko - Poslední rok před nástupem do školy musejí děti absolvovat v mateřince. Součástí novinky, jež platí od září, jsou také omluvenky. Zatímco dříve rodičům stačilo, aby učitelce ráno zavolali, teď musejí nepřítomnost potomka dokládat zpravidla písemně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení