VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Škola v ulici Míru začíná od páté třídy s výpočetní technikou

BOŽENA ŠOPEJSTALOVÁ Rokycany – S novým vedením zahájí nadcházející školní rok Základní škola v ulici Míru. Ředitelkou se stala Hana Šlégrová a její zástupkyní Lenka Zátková. Deník zajímalo, k jakým změnám dojde.

2.9.2010
SDÍLEJ:

Foto:

BOŽENA ŠOPEJSTALOVÁ
Rokycany – S novým vedením zahájí nadcházející školní rok Základní škola v ulici Míru. Ředitelkou se stala Hana Šlégrová a její zástupkyní Lenka Zátková. Deník zajímalo, k jakým změnám dojde.
„V prvních dnech nebudou tak velké, ale dost jich už připravujeme. Třeba v případě cizího jazyka v prvních ročnících. I u nás se mu děti už v první a druhé třídě učí, ale zatím formou kroužků. Od příštího roku by ale měly angličtinu včleněnou mezi povinné předměty. Do výuky už teď ale budou mít žáci zařazenou výpočetní techniku. Od páté třídy to bude jedna hodina týdně, v šestém až devátém ročníku po dvou. Další předměty budou stejné jako na ostatních školách, jen jsme někde oproti dřívějšku na přání učitelů změnili hodinový poměr jejich výuky.“

Jakou největší změnu chystáte do budoucna?

„Chceme se ve zvýšené míře věnovat estetické výchově. Všechno ale samozřejmě záleží na počtu žáků a jejich zájmu. Obecně bychom od příštího roku chtěli rozšířit výuku hudební výchovy. Může se to však týkat i českého jazyka. Na prvním i druhém stupni totiž výborně fungují dramatické kroužky a mohly by přibýt také hodiny tvůrčího psaní. O rozšíření se dá uvažovat rovněž u výtvarné výchovy. Záleží na dětech, co budou preferovat. “

Na prvém místě jste jmenovala hudební výchovu. Znamená to, že v tomto směru jsou plány nejpropracovanější?

„Hned od září ve škole začne pracovat pěvecký sbor. Nepovinně, ale bude to už pří– prava na chystanou rozšířenou výuku hudební výchovy. Mi– mochodem, už o Dni Rokycan bychom se chtěli předvést. Doufám, že se mi s dětmi za čtrnáct dnů podaří něco nacvičit. Vycházet je z čeho. Nadané děti tu prý jsou a vzhledem k tomu, že jsem dříve ved– la pět sborů, mám i materiály, z nichž můžeme čerpat.“

Vlivem předcházející rekonstrukce kmenové školní budovy a ´rozestrkané´ výuky po několika místech měla veřejnost dojem, že ví o ZŠ ulice Míru málo. Dá teď škola o sobě více vědět?

„Určitě, během roku kvůli tomu máme v plánu řadu akcí. Před zápisem to například bude netradičně pojatý Den otevřených dveří. Připravujeme také několik dní otevřené výuky, kdy se rodiče budou moci podívat na to, jak se vede v různých předmětech, a klidně si mohou zkusit se do ní i zapojit. V programu máme též celoškolní projektový den, akademii nebo veliký projekt pro mateřské školy nazvaný Škola nanečisto s chytrou tabulí. Veřejnost se o nás dozví i z webových stránek a informačních tabulí.
ZŠ ulice Míru je veliká a krásná škola s moderním technickým vybavením na výši. Chceme, aby se vědělo, co všechno se tu dělá a jaké máme úspěchy. Leccos by se dalo podnikat i s spolu s o– statními devítiletkami, ale to všechno je ještě o domluvě.“

2.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Mladší i starší přípravky hasičů bojovali ve hře Plamen 2017
21

FOTO: V Dobřívě se dařilo Mlečickým a dětem z Mirošova

Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Rokycany utrpěly debakl s lídrem

Rokycansko – Fotbal v kraji (a v případě divizního dorostu Rokycan také v republikové soutěži) nepostrádal napětí.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Příčinou smrti týrané Janičky bylo poranění hlavy

Rokycany - Krajští kriminalisté se případem nadále zabývají.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení