VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Škola v ulici Míru začíná od páté třídy s výpočetní technikou

BOŽENA ŠOPEJSTALOVÁ Rokycany – S novým vedením zahájí nadcházející školní rok Základní škola v ulici Míru. Ředitelkou se stala Hana Šlégrová a její zástupkyní Lenka Zátková. Deník zajímalo, k jakým změnám dojde.

2.9.2010
SDÍLEJ:

Foto:

BOŽENA ŠOPEJSTALOVÁ
Rokycany – S novým vedením zahájí nadcházející školní rok Základní škola v ulici Míru. Ředitelkou se stala Hana Šlégrová a její zástupkyní Lenka Zátková. Deník zajímalo, k jakým změnám dojde.
„V prvních dnech nebudou tak velké, ale dost jich už připravujeme. Třeba v případě cizího jazyka v prvních ročnících. I u nás se mu děti už v první a druhé třídě učí, ale zatím formou kroužků. Od příštího roku by ale měly angličtinu včleněnou mezi povinné předměty. Do výuky už teď ale budou mít žáci zařazenou výpočetní techniku. Od páté třídy to bude jedna hodina týdně, v šestém až devátém ročníku po dvou. Další předměty budou stejné jako na ostatních školách, jen jsme někde oproti dřívějšku na přání učitelů změnili hodinový poměr jejich výuky.“

Jakou největší změnu chystáte do budoucna?

„Chceme se ve zvýšené míře věnovat estetické výchově. Všechno ale samozřejmě záleží na počtu žáků a jejich zájmu. Obecně bychom od příštího roku chtěli rozšířit výuku hudební výchovy. Může se to však týkat i českého jazyka. Na prvním i druhém stupni totiž výborně fungují dramatické kroužky a mohly by přibýt také hodiny tvůrčího psaní. O rozšíření se dá uvažovat rovněž u výtvarné výchovy. Záleží na dětech, co budou preferovat. “

Na prvém místě jste jmenovala hudební výchovu. Znamená to, že v tomto směru jsou plány nejpropracovanější?

„Hned od září ve škole začne pracovat pěvecký sbor. Nepovinně, ale bude to už pří– prava na chystanou rozšířenou výuku hudební výchovy. Mi– mochodem, už o Dni Rokycan bychom se chtěli předvést. Doufám, že se mi s dětmi za čtrnáct dnů podaří něco nacvičit. Vycházet je z čeho. Nadané děti tu prý jsou a vzhledem k tomu, že jsem dříve ved– la pět sborů, mám i materiály, z nichž můžeme čerpat.“

Vlivem předcházející rekonstrukce kmenové školní budovy a ´rozestrkané´ výuky po několika místech měla veřejnost dojem, že ví o ZŠ ulice Míru málo. Dá teď škola o sobě více vědět?

„Určitě, během roku kvůli tomu máme v plánu řadu akcí. Před zápisem to například bude netradičně pojatý Den otevřených dveří. Připravujeme také několik dní otevřené výuky, kdy se rodiče budou moci podívat na to, jak se vede v různých předmětech, a klidně si mohou zkusit se do ní i zapojit. V programu máme též celoškolní projektový den, akademii nebo veliký projekt pro mateřské školy nazvaný Škola nanečisto s chytrou tabulí. Veřejnost se o nás dozví i z webových stránek a informačních tabulí.
ZŠ ulice Míru je veliká a krásná škola s moderním technickým vybavením na výši. Chceme, aby se vědělo, co všechno se tu dělá a jaké máme úspěchy. Leccos by se dalo podnikat i s spolu s o– statními devítiletkami, ale to všechno je ještě o domluvě.“

2.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Fotbalisté Mýta podlehli Tachovu

Ilustrační foto.

U Rokycan našli v lese oběšence

Vondráčková se chystá do Liblína

Liblín – Sobotní slavnosti městyse Liblín začínají v poledne. Na nádvoří koncertuje dechovka Pavla Saka, vystoupí malí hasiči z Němčovic i uživatelé DSS, zazní muzikálové melodie a od 18 hodin zpívají Andílci.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Část Soukenické bude od 17. do 23. srpna zavřená

Rokycany – Týdenní zkouška trpělivosti čeká od zítřka motoristy v centru okresního města. Od 17. do 23. srpna bude úplně uzavřena ulice Soukenická v úseku od Nerudova náměstí s křižovatkou Raisova až k mostu přes Klabavu. Důvodem frézování a pokládky živičného krytu.

Házenkářské naděje vyrazí na Šumavu

Rokycany – Házenkářské naděje HK Rokycany jsou v přípravě na sezonu hodně aktivní. Starší a mladší žáci odjíždějí ve druhé polovině srpna na soustředění do šumavského Rohanova.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení