„Pozvali jsme ho v rámci týdne věnovaného ekologii. Jemu patřil jeden den. Další jsme rezervovali pro vyprávění fotografa Jaroslava Vogeltanze z plzeňské ZOO, s nímž si místo vymění jeho kolega Martin Vobruba,“ sdělila ředitelka instituce Miroslava Šandová. Zajímavý bude i pátek v muzeu, protože pozvání přijal pracovník Muzea světla a mluvit se bude o výrobě elektřiny různými způsoby.

Při besedě s Václavem Chaloupem došlo i na promítání a zazněla spousta otázek. Elišku Němcovou třeba zajímalo, jak vybírá hrdiny pro své filmy. „Musí to být založením herci,“ udivil děti Chlaloupek. „Potřebuji, aby se chovali přirozeně a nebyli moc plaší,“ objasnil.

Jakub Němec zase chtěl vědět, jak to dělá, že se ho zvířátka nebojí. „Asi si na mě zvykli. Snažil jsem se mezi námi vytvořit hezký vztah. Choval jsem se k nim tak, jak jsem předpokládal, že to dělá jejich maminka. Jiné je to u vlčat, jiné u medvídků. Ty máma vychovává tlapou dost pádně. Naopak plesknout trochu vlče, asi bych ho zradil na celý život. Je pak ale také rozdíl, když vás z legrace hryzne medvěd, to je jako když kousne pes doopravdy,“ dodal Chaloupek a přidal spoustu zážitků z natáčení.

„Mně se večerníčky o životě zvířátek v přírodě moc líbí, nejvíc jsem sledoval díly o medvídkách,“ svěřil se desetiletý Vašík Košvanec. Příběhy od Václavam Chaloupka zná i Honzík Melka. „Mám pohádky rád a dneska se mi líbil ježek Aladin,“ řekl školák.

Podle autora se děti mohou těšit na nová dobrodružství zvířátek, je prý i připravený námět. Kdo se ale představí v hlavní roli si zatím umělec ještě nechává pro sebe.

B. Šopejstalová, M. Šmejkalová