VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školy dostaly limity pro počty tříd

Rokycany – Dvě školy přeplněné a jedna prázdná. Tak se v okresním městě vyvinula situace během tříletého provizoria za rekonstrukce ZŠ ulice Míru. Pro nejbližší současnost, ale i možné budoucí obdoby, nastavili radní nově zábrany v podobě kritéria přijímání žáků.

17.6.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Aleš Vaníček

„Možná to někteří rodiče budou brát za omezení svých práv umístit dítě do libovolného vzdělávacího zařízení. Když ale přijde na akorát, vypadá všechno jinak,“ míní maminka osmiletého Davida. „Co jsme zažívali letos v březnu, to nikomu nepřeju. Kolik se v souvislosti s tím, když město uvažovalo o sloučení dvou škol, vyrojilo emocí, a vlastně i urážek! Vznikly tu dva široké tábory příznivců a mezi dětmi narůstala nevraživost,“ vzpomínala.

„Přijaté kritérium není omezováním rodičů. V případě základních škol jde o kapacitu jednotlivých zařízení,“ vysvětlovala místostarostka Marie Hlávková.
„Ještě, že se Rokycany nevracejí ke spádovosti území,“ nadhodila s mírným ostnem Jana Rotová. „Bydlíme na druhém konci města, ale můj syn hraje fotbal a tréninky se odehrávají na hřišti za školou v Čechově ulici. Chci, aby do ní i chodil. Sám se přes město ještě vydávat nemůže a jak by se dostával na tréninky? Určitě s podobnými důvody nebudeme sami,“ je přesvědčená.

K důvodům by se podle představitelů Rokycan do budoucna přihlédnout mělo. Ale: „Není prostě možné, aby některé školy vysoko překračovaly míru svého limitu a další zely prázdnotou,“ uvedla vedoucí odboru školství MěÚ Iva Bradová.

„Od školního roku 2010/2011 radní města proto s okamžitou platností schválili otevírání počtu tříd v rokycanských základních školách,“ informovala místostarostka. „Největší z nich, ZŠ Čechova ulice, smí od září otevírat maximálně tři třídy prvního ročníku a v ostatních ročnících stávající počet již nerozšiřovat,“ objasnila.

I ZŠ v ul. Míru a ZŠ TGM mohou přijímat děti do stanoveného počtu tříd, platných pro jejich budovy. Výjimkou je, že ZŠ TGM smí využít prostory ZŠ ul. Míru k umístění dvou tříd.

Autor: Božena Šopejstalová

17.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Hřešihlavští slaví hned dvě jubilea

Ilustrační foto.

V Radnicích pokračují trhy

Fotbalisté Rokycan B zahajíli vítězně

Rokycany – Rezervní celek FC Rokycany opět poznává radost z výher. Třikrát uspěl v přípravě (Zbiroh, Příkosice, Strašice) a naplno bodoval i v premiéře 1. A třídy mužů.

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Klatovsko – Cítila se jako kus hadru. Přála si, aby se druhý den ráno už neprobudila a vážně přemýšlela o sebevraždě skokem pod vlak. Až do takového stavu dohnal svoji o 18 let mladší partnerku 63letý invalidní důchodce z Klatovska.

V Kařezu bourají obecní dům

Kařez – Začátkem týdne začalo v Kařeze, naproti nákupnímu středisku, plánované bourání obecního bytu. K demolici muselo dojít kvůli výstavbě nové hasičské zbrojnice, jíž by překážel.

Hasiči z Podmokel představí nový vůz

Podmokly – Křest vozidla Mercedes Sprinter je v obci na severu přichystán na sobotu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení