VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavbaři podhrabávají nástupiště

Rokycany /FOTO/ - Zadní část kolejiště rokycanského nádraží se změnila ve staveniště, místy v terénu zejí i díry. V rámci optimalizaci tratě Zbiroh – Rokycany dochází k jeho úpravě, včítaje v to i dva podchody pro pěší.

23.7.2009
SDÍLEJ:

Podchod krokycanskému vlakovému nádraží v souvislosti s optimalizací tratě Zbiroh – Rokycany mění svou podobu. Nově však pod nástupištěm stavbaři hloubí ještě druhý podchod. Foto: DENÍK/ Božena Šopejstalová

Nynější, vybudovaný už před léty vedle budovy nádraží, zůstane zachovaný, ale hodně se změní. „Povedou z něj například bezbariérové vstupy na perony,“ uvedl místostarosta Jaroslav Mráz.

„Na nástupiště mezi kolejemi se bude možné dostat po dvou schodištích a také budou dosažitelná dvěma výtahy. Třetí, koncový, umožní vstup do Dukelské ulice,“ informoval Petr Kubrycht ze společnosti Skanska, která je lídrem zhotovitelů. Nově má na nástupiště také vést schodiště z prostoru před nádražím. Tam už výtah nebude, protože bezbariérový přístup na nástupiště je umožněný jinak. Výstup z podchodu do Dukelské ulice je řešený rovněž schodištěm.

„Nevím zda bude tak příkré jako dosavadní, ale vypadat má nějak podobně. Navíc bezbariérovost po čtyřiadvacet hodin denně zajistí velký výtah, kapacitně dost prostorný na to, aby se tam vešel invalida na vozíku či maminka s kočárkem. Viděl jsem v Londýně i na malých nádražíčkách podobné výtahy bezproblémově fungující, tak snad to půjde i tady,“ dodal místostarosta. K věci ještě uvedl, že prostory bude střežit kamerový systém.

„Vadí mi, že nikde u nádraží není k vidění studie, která by demonstrovala, jak celek bude vypadat, natož abychom jako občané dostali příležitost se k ní vyjádřit,“ konstatovala Věra Roztočilová, bydlící v blízkosti staveniště.

„Jako Stavební úřad Rokycany jsme se zabývali dvěma nově vyprojektovanými podchody,“ objasňoval jeho vedoucí Oldřich Dienstbier. Změněnou podobu toho stávajícího podle něj schvaloval speciální úřad drah.

Pokud jde o stavební ruch, kdy naráz pracuje několik bagrů a místem projíždějí desítky náklaďáků, lidé bydlící v okolí děním zrovna nadšení nejsou. Ale rychlost prací hodnotí kladně. Potvrdila to i paní Věra. Trochu má však obavy, aby jí zanechané vychýlené stromy s podhrabanými kořeny nepadly při prvním velkém větru na dům či na někoho z procházejících.

Kolemjdoucí se zájmem sledují i rychlý postup stavbařů hloubících nový podchod mezi mostem a starým nádražím. „Chodím místy s malým na procházky. To je aut zeminy, co už vyvezli,“ poměřoval třeba Jaroslav Čihák.

Prostor už ohraničuje i zaražené železné pažení. „Zajišťujeme těleso kolejí, po nichž se jezdí, aby se zpod nich nevysypával štěrk a zemina,“ vysvětloval Kubrycht. Co se týče nového podchodu, vstup i výstup z něj má být v úrovni chodníků.

Autor: Božena Šopejstalová

23.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bezdomovci Václavu Dražskému hrozí za znásilnění a další trestnou činnost až 10 let vězení.
4

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Ilustrační foto

V Mýtě úřadoval neznámý zloděj

Sedláčkova výstava v neděli končí

Rokycany - Letní výstava obrazů známého výtvarníka a rokycanského rodáka Aleše Sedláčka se pomalu chýlí k závěru.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Rokycany hostí v 10.15 Horní Břízu

Rokycansko – Druhým kolem pokračují nejvyšší krajské soutěže mužů v kopané.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení