VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Strašické trápí nedořešená dotace

Strašice - Je naděje, že o přislíbené peníze nepřijdou, musí však zajistit a financovat koncesní řízení.

4.12.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: MVCR.cz

V roce 2010 Strašice realizovaly velikou akci - kanalizaci v části Na Huti. Jednalo se o dílo za šedesát milionů, ale přiklepnuté dotační peníze stále ještě nedorazily. Vypořádání složité agendy, zaplňující několik šanonů, zatím pořád trvá.

Navíc se mezi tím změnily podmínky k provozování dotovaných vodovodů a kanalizací. Tím se kvůli provozovateli dokončené stavby strašická dotace ocitla v ohrožení. Starosta Jiří Hahner byl
o tom vyrozuměný a pozvaný na Ministerstvo životního prostředí. „Následně jsem absolvoval několik dalších jednání na Státním fondu životního prostředí,” uvedl Hahner. „Musíme vyhlásit koncesní řízení na provozovatele. Bude nás to stát několik set tisíc, ale kdybychom to nepodnikli, s dotací bychom se mohli rozloučit rovnou,” dodal. Informoval také, že opatření se týká dohromady 44 měst a větších obcí ČR. „Strašice dopadly ještě dobře. Jsem rád, že jsme se ocitli v segmentu označeném jako financovatelné. Jsou i takoví, co mají rozestaveno či už je dílo hotové, a nevědí, zda vůbec budou moci peníze čerpat,” vysvětloval starosta.

Přesto táhnoucí se vyplacení dotace Strašické trápí. Má dopad na finanční situaci obce a další její akce. Nehledě na to, že v souhrnu budou letošní náklady vyšší, než předpokládali. Do tíživé situace je dostane vyřizování koncesního řízení. Každopádně by ho ale chtěli do konce roku vyhlásit.
„Potíž byla také v tom, že
s VOS Sokolov, dosavadním provozovatelem, jsme měli smlouvu uzavřenou do roku 2015. Vyšli nám ale vstříc a za určitých podmínek s řízením souhlasili,” doplnil Hahner.

Autor: Božena Šopejstalová

4.12.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volduchy a Mirošov se radovaly v Břasích

Volduchy a Mirošov se radovaly v Břasích

Koncert Unique

Unique zve zítra na Střelnici

Rondu patřil Klub komorní kultury

Rokycany - Dvakrát se ve čtvrtek Základní škola TGM postarala o zábavu v Klubu komorní kultury Rokycan.

Zlato putovalo z Rokycan na jižní Moravu

Rokycany – Jedenáct záchranářských týmů z České republiky, Slovenska a Maďarska se představilo během čtvrtka při atraktivní soutěži ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel.

Z pátého místa na MS je Vytiska nadšený

Sušice – Obdivuhodný výkon předvedl strongman Jiří Vytiska ze Sušice na mistrovství světa v Log Liftu Strongman Champions League a overhead disciplínách v Litvě. Přivezl páté místo a stal se zatím jediným Čechem, který se této soutěže zúčastnil.

Knihovníci ze dvou krajů dnes poznávají Rokycany

Rokycany – Knihovníky Plzeňského a Jihočeského kraje, kteří tráví na Rokycansku čas od čtvrtka (o program se postarali též v Radnicích a Stupně), dnes hostí jejich kolegové z Městské knihovny Rokycan.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies