VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Páťáci se znovu potili při testech

Rokycansko - Základní školy Rokycanska se postupně zapojují do celostátní akce určené posledním ročníkům 1. a 2. stupně. 

23.5.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Aleš Vaníček

Po pondělním zahájení i včera pokračovaly základní školy okresu v testování žáků z mateřštiny, cizích jazyků a matematiky.

Do celostátní akce už například vstoupila i ZŠ TGM. „Výsledek prověřování by neměl sloužit k vytváření žebříčku úspěšnosti škol. Metodické pokyny ho vysloveně cílí k tomu, aby sami žáci mohli porovnat své znalosti a určený je také pro vnitřní potřebu školy," uvedla ředitelka Alena Halířová. Marcela Sobotková, která dohlížela na zvládání testu z českého jazyka v páté třídě, dodala: „Toto prověřování vlastně nahrazuje naše vlastní, které si děláváme, abychom věděli, v čem má kdo nejasnosti a co s ním docvičit," konstatovala.

„Doufám, že jsem to zvládla," řekla nám po absolvování Kateřina Tomanová. „Nic mě nezaskočilo, myslím, že dopadnu dobře," přidala se Monika Prantnerová. „Bylo to vlastně takové průměrně náročné opakování," zvažovala. „Něčemu jsem ale na první pohled hned neporozuměla, někdy se otázky musely víc zvažovat," objasňovala Nicol Vaněčková. „Děti hodně spěchaly, chtěly mít test rychle za sebou. Pak jim zbytečně vybyl čas. Zadání si přitom od nich vyžadovalo pozorné čtení, aby dobře porozuměly," podotkla Sobotková. Podobného názoru je i ředitelka ejpovické malotřídní školy Eva Manclová. „U nás máme pouze jednoho páťáka. Upozornila jsem ho, aby si zadání přečetl celé a důkladně. Na to žáci často zapomínají." Podle Manclové pak dosáhl výborného výsledku.

„Museli jsme přečíst hodně pokynů a často v obsáhlejším textu hledat odpovědi, Navíc mi test ke konci spadl a nechtěl se už načíst," popisovala Kristýna Svobodová ze ZŠ TGM. „Já zase dlouho čekal, než se mi to vůbec načte. Trochu mě to znervózňovalo, protože se mi krátil čas na práci. Ale nebylo to nakonec tak těžké," mínil David Vrbecký. „Škoda, že jsme si po splnění testu nemohli ověřit výsledky. Podařilo se to jen jednomu z nás. Síť byla zahlcená," litovali žáci.

Autor: Božena Šopejstalová, Klára Mrázová

23.5.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Veselští končí s úpravami jezírka

návrh kuchyně v obýváku

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Žáci ZŠ Zbiroh se vydali za kolegy do Amberku

Rokycany – Kluci a děvčata ze 7. a 8. tříd ZŠ Zbiroh se vrátili z bavorského Amberku.

Scéna KKK patří ode dneška zábavě

Rokycany – Městská knihovna v Rokycanech zajistila na tento týden pro scénu KKK (Klub komorní kultury), který se nachází na jejím nádvoří, zábavu.

Divizní Rokycany pokořily Ostrov

Rokycany – Páteční zápas fotbalové příznivce z Rokycan a okolí láká. Důkazem bylo téměř tři sta diváků při důležitém divizním duelu FC proti soupeři z Karlovarska.

Rozhlas zpívá s Rokycanskými

Rokycany – Třetí ročník festivalu pěveckých sborů, který pořádá Základní škola ulice Míru Rokycany za podpory dalších partnerů v nahrávacím studiu Českého rozhlasu Plzeň, je naplánovaný už na tuto sobotu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies