VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tazatelé zjišťují v domácnostech statistické údaje

Rokycansko – Také o víkendu se na Rokycansku můžete setkat s tazateli Českého statistického úřadu (ČSÚ). V domácnostech totiž do 1. 5. provádějí výběrová šetření na téma Životní podmínky 2011.

28.2.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK / Martin Kůs

Děje se tak v souvislosti se zákonem a deklarované je respektování osobních údajů. Šetření se uskutečňuje dvěma způsoby: formou papírových dotazníků či elektronických. Vlastní šetření probíhá jednak v letos nově vybraných domácnostech a potom v těch, které byly už během tří minulých let dotázané.

Účelem šetření je získat údaje o příjmovém rozložení jednotlivých typů domácností, údaje o způsobu, kvalitě a finanční náročnosti bydlení a také o pracovních, hmotných a zdravotních podmínkách osob žijících v domácnostech. „Součástí šetření je též dotazník Modul 2011 na téma Mezigenerační přenos znevýhodnění. Ten vyplňují pouze osoby narozené v letech 1951 - 1985. Otázky se totiž týkají období, kdy bylo respondentům 14 let,“ informoval podle údajů předaných městu Ro– kycany mluvčí Jan Engler.

„Tazatelé se prokáží zvlášt– ním průkazem, určeným jen pro dané šetření, a svým občanským průkazem. V případě Rokycanska se můžete setkat pouze s Lenkou Krákorovou, Michaelou Černou a se mnou,“ sdělila za rokycanské pracoviště ČSÚ Plzeň Alena Veselá.

Autor: Božena Šopejstalová

28.2.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volduchy a Mirošov se radovaly v Břasích

Volduchy a Mirošov se radovaly v Břasích

Koncert Unique

Unique zve zítra na Střelnici

Rondu patřil Klub komorní kultury

Rokycany - Dvakrát se ve čtvrtek Základní škola TGM postarala o zábavu v Klubu komorní kultury Rokycan.

Zlato putovalo z Rokycan na jižní Moravu

Rokycany – Jedenáct záchranářských týmů z České republiky, Slovenska a Maďarska se představilo během čtvrtka při atraktivní soutěži ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel.

Z pátého místa na MS je Vytiska nadšený

Sušice – Obdivuhodný výkon předvedl strongman Jiří Vytiska ze Sušice na mistrovství světa v Log Liftu Strongman Champions League a overhead disciplínách v Litvě. Přivezl páté místo a stal se zatím jediným Čechem, který se této soutěže zúčastnil.

Knihovníci ze dvou krajů dnes poznávají Rokycany

Rokycany – Knihovníky Plzeňského a Jihočeského kraje, kteří tráví na Rokycansku čas od čtvrtka (o program se postarali též v Radnicích a Stupně), dnes hostí jejich kolegové z Městské knihovny Rokycan.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies