VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tři králové na Rokycansku vybrali 174 tisíc

Rokycansko – Poslední kasičky Tříkrálové sbírky, pořádané charitou, jsou na Rokycansku rozpečetěné.

15.1.2012
SDÍLEJ:

Plzné ruce peněz věnovaných dárci na Tříkrálovou sbírku charity mělo při otevírání kasiček kvarteto na snímku. Sešlo se v rokycanské radnici a jedná se o Alenu Drlíkovou, Marii Duškovou, Marii Hlávkovou a Evu Praumovou. Výtěžek činil 98 602 korun. Foto: Deník/Božena Šopejstalová

V pátek jsme byli při jejich otevírání a sčítání financí v okresním městě. Odehrávalo se v prostorách radnice.
Ze 60 zapečetěných schránek se zaplnilo 34. „Chyběli lidé, kteří by region obcházeli,“ zalitoval Viktor Drlík, zatímco střídavě pokladničky otevíral a vzápětí údaje sdělované hbitými počtářkami zapisoval do programu. Za Oblastní charitu Rokycany se role ujala její ředitelka Alena Drlíková a Marie Dušková, za městský úřad místostarostka Marie Hlávková, v jejíž kanceláři se vše odehrávalo, a Eva Praumová. „Z výtěžku nám ústředí zpět vrátí šedesát pět procent. Letos jsme skoro sto tisíc přislíbili kolegům
v Meclově na sociálně terapeutické dílny. Je to vlastně oplátka, když my jsme potřebovali peníze, vybírali pro nás,“ objasnila Drlíková. Dopředu už bylo také stanovené, že zbytek ´koledy´ bude využitý pro vybavení azylového centra pro ženy či jiný z potřebných projektů.

„Některé trasy jsme, bohužel, museli vynechat. V obcházených oblastech už jsou na nás zvyklí, kdo nechtěl, zkrátka neotevřel, ale jinak nás lidé celkem přijímali vstřícně,“ konstatovala Dušková. „Měli jsme tradiční převlek s korunou a docela mě pobavilo,“ dodala, „když se mě
v Kamenném Ujezdě a Mýtě ptali, kam chodím do školy,“ usmívala se. „Byli i takové případy, že nám lidé otevřeli, ale jak jsou už opatrní, pozorně si opisovali všechna čísla z průkazu,“ dodal Drlík. „Jinak je ale využití této sbírky natolik průkazné, že se lidé nebojí zcizení výtěžku. Zajímavé také je, že štědřejší byli senioři,“ doplnila ředitelka charity.
V pokladničkách chřestily dvou, pěti, deseti, dvaceti i padesátikorunové mince, objevovaly se tam ale i stokoruny, dvoustovky, pětistovky a dokonce tisícovka.
„Po ručním spočítání obnosu jsme kontrolu dělali na počítacím stroji,“ sdělila místostarostka, „výsledek se rovnal 98 602 korunám. „Vzhledem k tomu, že podle různých zjištění lidé penězi zrovna neoplývají, potěšilo mě, že mnozí i tak projevili solidaritu s potřebnými,“ mínila Hlávková.

Ve Zbiroze se otevíraly pokladničky ve čtvrtek. Bylo jich 29 a dárci z celého obcházeného obvodu, Mýtem počínaje, přispěli na akci 51 300 korunami.
V Radnicích bylo jasno už
v pondělí. Ze sedmi obvodů se sešlo 24 183 Kč. Do akce se vedle koledníků charity výrazně zapojilo především junácké středisko Omaha.

Autor: Božena Šopejstalová

15.1.2012
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bezdomovci Václavu Dražskému hrozí za znásilnění a další trestnou činnost až 10 let vězení.
4

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Ilustrační foto

V Mýtě úřadoval neznámý zloděj

Sedláčkova výstava v neděli končí

Rokycany - Letní výstava obrazů známého výtvarníka a rokycanského rodáka Aleše Sedláčka se pomalu chýlí k závěru.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Rokycany hostí v 10.15 Horní Břízu

Rokycansko – Druhým kolem pokračují nejvyšší krajské soutěže mužů v kopané.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení