VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Trokavečtí se nezapojili do valné hromady

Příkosice - Přes osobní pozvání na bilanční sněmování okrsku číslo tři se sbor dobrovolných hasičů z obce na okraji okresu nedostavil.

6.2.2012
SDÍLEJ:

Úderem osmnácté hodiny se sešli v Příkosicích zástupci hasičských sborů okrsku číslo tři. Miroslav Frost (stojící) všechny přítomné pochválil za spolupráci.Foto: Deník/Jana Vaníková

Sál kulturního domu v Příkosicích byl v sobotu od osmnácti hodin dějištěm schůze okrsku číslo tři Mirošov. Do toho spolku se řadí Příkosice, Skořice, Štítov, Mirošov a Trokavec. A právě zástupci z poslední zmiňované obce se nedostavili.

„Mnohokrát jsme se snažili nabídnout řešení pro Trokavec, ale bohužel veškerá snaha byla bez odezvy,“ prohlásil starosta okresního sdružení Miroslav Frost. „Osobně jsme je na dnešní výroční valnou hromadu pozvali, ale bohužel se nedostavili. Zřejmě nechtějí najít společnou řeč,“ sdělil Frost. „Přesto jsem velmi rád, že okrsek funguje tak jak má. Jste jedni z nejlepších,“ pochválil činnost Frost. Náměstek OSH Miloš Svoboda uvedl stejné důvody a lítost nad vypjatou situací, která právě v Trokavci panuje.

Všechny přítomné také přivítal starosta mirošovského sboru Vladimír Sazima. Poté se o slovo přihlásil velitel Michal Liška, který zhodnotil činnost okrsku. „Jsem rád, že výborně spolupracujeme. Plánujeme, že uděláme výjezd k profesionálním hasičům do Plzně na Košutku, abychom se seznámili s jejich činností a technikou,“ uvedl Liška.

Preventista dobrovolníků z Příkosic Marek Sýkora připomněl zásahy do října uplynulého roku. „Společně s profesionálními hasiči, jsme se podíleli na řešení několika událostí. Celkem se na Rokycansku stalo osmdesát pět dopravních nehod, sedm železničních, dvacetkrát se vyjíždělo k úniku ropných produktů a bylo třicet šest planých poplachů,“sdělil Sýkora.

V programu nechyběla ani diskuze, kdy se přítomní domluvili na květnovém konání okrskové soutěže. Akce se uskuteční v Mirošově. Skořičtí dobrovolníci plánují 125. výročí založení sboru a velitel Tomáš Karbulka sliboval zajímavý program pro tento významný den. Rovněž sbor z Příkosic čeká jubilejní oslava. Na květen plánují velkolepé připomenutí založení dobrovolníků.
Výroční valná hromada okrsku se protáhla do pozdních nočních hodin a všichni aktéři si tak mohli vychutnat poslech hudby Pepy Škubala s Vaškem. Večer byl obohacen občerstvením v podobě klobás.

Autor: Jana Vaníková

6.2.2012
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Veselští končí s úpravami jezírka

návrh kuchyně v obýváku

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Žáci ZŠ Zbiroh se vydali za kolegy do Amberku

Rokycany – Kluci a děvčata ze 7. a 8. tříd ZŠ Zbiroh se vrátili z bavorského Amberku.

Scéna KKK patří ode dneška zábavě

Rokycany – Městská knihovna v Rokycanech zajistila na tento týden pro scénu KKK (Klub komorní kultury), který se nachází na jejím nádvoří, zábavu.

Divizní Rokycany pokořily Ostrov

Rokycany – Páteční zápas fotbalové příznivce z Rokycan a okolí láká. Důkazem bylo téměř tři sta diváků při důležitém divizním duelu FC proti soupeři z Karlovarska.

Rozhlas zpívá s Rokycanskými

Rokycany – Třetí ročník festivalu pěveckých sborů, který pořádá Základní škola ulice Míru Rokycany za podpory dalších partnerů v nahrávacím studiu Českého rozhlasu Plzeň, je naplánovaný už na tuto sobotu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies