VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úřad nevyplatí sociální dávky

Rokycany - Od 1. ledna 2012 přestane Městský úřad v Rokycanech vyplácet sociální dávky, a to jak osobám v hmotné nouzi, tak závislým na pomoci druhé osoby i osobám se zdravotním postižením.

2.12.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Novelami příslušných zákonů přejde tato kompetence na Úřad práce ČR.
Změna výplat se bude týkat všech vyplácených dávek, tj. příspěvků na péči, příspěvků na živobytí, doplatků na bydlení a mimořádných okamžitých pomocí v hmotné nouzi.

Na úseku příspěvků pro osoby se zdravotním postižením dojde k nejrozsáhlejším změnám. V platnost vstoupí dne 1. 1. 2012 zákon č. 329/2011 Sb. o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením a o změněn souvisejících zákonů. Stávajících šest typů příspěvků bude nahrazeno dvěma, a to příspěvkem na mobilitu a příspěvkem na zvláštní pomůcku.

Příspěvek na mobilitu bude vyplácen měsíčně v jednotné výši 400 Kč. Stávající držitelé platných průkazů ZTP a ZTP/P podle přechodných ustanovení zákona č. 329/2011 Sb. splňují podmínku přiznání příspěvku na mobilitu. Postačí jim pouze požádat v lednu o příspěvek, a to na tiskopise schváleném ministerstvem práce sociálních věcí.

U příspěvku na zvláštní pomůcku se bude nově požadovat finanční spoluúčast žadatele. Stávající průkazky TP, ZTP a ZTP/P zůstávají v platnosti na dobu, na kterou byly vydány, nejdéle však do 31.prosince 2015. V tomto období budou průkazky postupně nahrazovány sociálními kartami.
O chystaných změnách budou stávající příjemci dávek informováni písemně. Další informace budou k dispozici na sociální a zdravotním odboru Městského úřadu v Rokycanech a na webových stránkách www.rokycany.cz.

2.12.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Ve Strašicích zmizela Škoda Octavia za sto tisíc korun

Fotbalisté FC nezaváhali ani ve druhém kole krajského přeboru proti Horní Bříze.
5

Seveřané potrápili Rokycany

Po čtyřhře mužů se v Alejích představí rodinné páry

Rokycany – Tenisový turnaj ve čtyřhře neregistrovaných hráčů se neuskutečnil v původně plánovaném červencovém termínu. Kvůli nepřízni počasí musel být posunut, ale účast to negativně nepoznamenalo.

Nepojízdný kamion odřízl Rokycany

Rokycany – Trpěliví museli být motoristé, kteří projížděli v úterý odpoledne okresním městem. Na kruhovém objezdu u Železné se porouchal kamion. Doprava v centru zkolabovala.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Z pumpy v Mlečicích zmizel tabák i hotovost za 100 tisíc

Mlečice – Překvapení byli pracovníci čerpací stanice v Mlečicích. Poberta ukradl zboží i peníze.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení