VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Hrádku, DDM i Divoké Orlici mají jasno o letní táborech

Rokycansko - Letní tábory jsou pro většinu pojmem daleké budoucnosti. Ale zdaleka tomu tak není. Na známý tábor u Spáleného mlýna při Berounce, který pořádají Hrádeč- tí, je dokonce třeba přihlásit se ihned. Tam se vybírají přihlášky už jen do konce února.

27.2.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

„S malou tolerancí pro zapom-nětlivce z naší skupiny počítáme, ale nanejvýš tak kolem týdne. Potřebujeme dát dohromady stav, hlásí se totiž i noví nečlenové. Dobrou zkušenost máme s těmi, co se sice pravidelné oddílové činnosti neúčastní, ale už s námi na táboře byli. V tomto případě jim rodiče zajišťovali místa dokon- ce už koncem ledna," uvedla vedoucí Pionýrské skupiny Hrá- dek Vlasta Vasková. S prvním během tábora u řeky počítají Hrádečtí od 6. do 18. 7, se druhým od 20. 7. do 1. 8.

Otálet se nevyplatí ani v případě plánovaných aktivit Domu dětí a mládeže. Místa se rychle zaplňují, ačkoli dohromady se počítá se 14 tábory. Osm z nich je příměstských týdenních a pokryjí prakticky celé prázdniny. Přitom každý bude motivovaný jinak. „Vezmeme třeba na cestu kolem světa či vesmírné putování. Děti proniknou i do tajů kresleného filmu nebo se vypraví za zvířaty do ZOO a lesa. V plánu jsou ale i Rozezpívané zahrady a na závěr to bude akce s názvem Šuby, duby Amerika," sdělil ředitel zařízení Karel Vodička. Doplnil také, že FK Kohouti má v plánu hned dva týdenní příměstské tábory po sobě. Jsou určené pro malé fotbalisty oddílu. „Mohou se do nich hlásit i ti zájemci, kteří by pak chtěli s Kohouty pokračovat, tedy hrát za klub," sdělil Vodička.

Strávit část prázdnin díky rokycanskému DDM lze i ve stálých a putovních táborech. Vodáci se od 2. do 7. 7. vydají na Otavu a dále do Rakouska. Oddíl Brontosaurus plánuje ve Volduchách akci Lesní tábor od 4. do 12. července. Letní tábor s úsměvem, situovaný do Hrachova, se uskuteční od 5. do 18. 7. a následuje ještě Sroubek s úsměvem od 3. do 8. 8. Fotbalisté budou mít svůj tábor v Žinkovech od 16. do 21. srpna. Ve stejný čas mohou děti trávit prázdniny také na letním táboře v Těškově.

Známým pořadatelem táborů je i Pionýrský oddíl Divoká Orlice. V případě příměstských nabízí hned čtyři: „Začínáme dvěma souběžnými, a to od třináctého do sedmnáctého července. Název už naznačuje i zaměření. První je Bojovník a druhý Tábor v sedle. Centrem je takzvaný Zelený dům na náměstí v Rokycanech a aktivity se pak odvíjejí porůznu i jinde," sdělil Pavel Hubert. V době od 20. do 24. 7. následuje Tábor aktivit a naposledy od 27. do 31. 7. to bude Škola princezen. Divoká Orlice však pořádá i pobytové letní tábory. Od 1. do 8. srpna se díky jednomu z nich krajina poblíž Plas změní v Narnii. Ve stejnou dobu kluci a děvčata na témže místě mohou v rámci tábora Krok za krokem proniknout i do tajů tanečního umění. Zmíněné dvojici však časově předchází ještě vodácký tábor Na vlnách Berounky. Uskuteční se od 19. do 25. 7. a vydat se na něj mohou i nováčci. Rovněž v případě táborů Orlice je třeba si pospíšit s vyplněním přihlášek.

Autor: Božena Šopejstalová

27.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Ilustrační foto.

Padesátiletý řidič nadýchal u Tění bezmála dvě promile

V tropech mířily na koupaliště průměrně dva tisíce lidí

Rokycany – Dneškem se po téměř dvouměsíční odstávce otevírá krytý plavecký bazén v okresním městě.

Okresní tandem zazářil v přeboru

Rokycansko – Druhé kolo krajského přeboru mužů v kopané vyšlo oběma našim zástupcům na podtrženou jedničku.

Do Favoritu vstoupil nový investor

Rokycany – Společnost Favorit, která v České republice vyrábí prémiová sportovní a lifestylová kola na míru, získala nového investora. Je jím Michal Mička ze společnosti C2H, který ve Favoritu získal za 70 milionů korun třicetiprocentní podíl.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení