VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V nemocnici volilo 19 pacientů

Rokycany - Hned první hodiny se i v rokycanském volebním okrsku č. 6 (Jižní předměstí) návštěvnost vyznačovala vysokou frekvencí lidí přicházejících odevzdat svůj tip.

14.1.2013 1
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Petr Wagenknecht

Rokycany Zájem o možnost předat hlas svému kandidátovi v historicky první přímé volbě prezidenta, byl i na Rokycansku značný. Zvláště v některých oblastech. Celkově účast (59,1%) splnila předpovědi agentur o pohybu kolem hranice 60 procent.

„Dveře se tu netrhnou, snad se to nepokazí," spokojeně za komisi konstatovala Eva Kuželková. „Nestačíme příchozí skoro zapisovat, takový je zájem," přidal se Jiří Kratochvíl. „Tak kdyby to chodilo i při jiných volbách. Pozitivní je rovněž to, že ze zúčastněných skoro třetina mladých, to nebývá. Ve větším chodí i prvovoliči," podotkl „Ozývají se také nemocní, chtějí navštívit s přenosnou urnou," dodala Jana Červenková.

Odevzdat hlas přišla i Lenka Sejkorová. Využila své právo podruhé v životě. „Rozhodla jsem se pro Schwarzenberga," prozradila. Nejlépe asi dokáže reprezentovat naši zemi," mínila, zatímco od přítele Josefa Paucha přebírala dceru Elišku, aby i on mohl jít volit. Favorita měl stejného. „Abych byl upřímný, zvažoval jsem nejmenší zlo. Líbí se mi demokratická volba prezidenta, ale na výběr moc nebylo. Jméno knížete, na rozdíl od ostatních kandidátů, má zvuk ve světě a vyzná se v dění," vysvětloval.

„Chvílemi mi to přijde, jako když přijede zájezdový autobus. Takový je nával," sdělila nám v okrskové místnosti nacházející se ve Střední škole Rokycany, Jeřabinová ulice, Milana Jirsová. Mezitím s Helenou Blažkou a Jindrou Auingerovou propočítávala účast. Auingerová pak uvedla: „Je půl osmé večer a přišlo 532 lidí z 1314 možných voličů. V tu chvíli ale už dalších pět zájemců čekalo na hlasování.

O vyjádření názoru, kdo by se měl stát prezidentem, mělo zájem i 27 lidí upoutaných na lůžko v nemocnici. Nechali se předem zapsat do zvláštního seznamu. Nakonec jich podpořilo svého kandidáta 19. Z přihlášených část propustili domů a někteří odešli navždy. Zbylí neměli občanské průkazy. „V jednom případě si pro něj paní urychleně poslala, půjdeme za ní pro hlas znova," uvedla Pavlína Kapounová. „Nově hospitalizovaní chtěli také volit, ale to není možné, protože nebyli před zahájením voleb zapsaní do zvláštních seznamů. Jedině by museli patřit do našeho okrsku," objasnila Vladimíra Vídršperková . „Za těmi, kteří nemohou dorazit do centra, jsme dnes už byli na požádání také doma," informovala v pátek večer Jana Veselá, „a o totéž si na sobotu už zažádali další dva," doplnila.

Autor: Božena Šopejstalová

14.1.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nikola Svobodová se stane v pondělí gentlemanem silnic

Momentky z natáčení druhé řady Policie Modrava.  Foto: Jaroslav Lázníček

Nález mrtvé sestřičky se natáčel v ruinách továrny

Do voleb zbývá měsíc, kandidátky zveřejněny

Plzeňský kraj – Za měsíc, 20. a 21. října zvolíme nové poslance. Vybírat budeme v kraji z 427 tváří.

Butula: Terešov není Hostouň

Terešov – Problémy s útěky a chováním svých svěřenců řeší bez rozdílu všechny výchovné ústavy. Zkušenostis tím má i Výchovný ústav a Střední škola Terešov.

FC Rokycany zajímá výlučně sobota

Rokycansko – Fotbal v regionu se musí pravděpodobně vypořádat s proměnlivým podzimním počasím.

Ejpovičtí zase nakupují doma

Ejpovice - Obyvatelé opět využívají kamenný obchod se smíšeným sortimentem v centru obce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení