VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V nemocnici volilo 19 pacientů

Rokycany - Hned první hodiny se i v rokycanském volebním okrsku č. 6 (Jižní předměstí) návštěvnost vyznačovala vysokou frekvencí lidí přicházejících odevzdat svůj tip.

14.1.2013 1
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Petr Wagenknecht

Rokycany Zájem o možnost předat hlas svému kandidátovi v historicky první přímé volbě prezidenta, byl i na Rokycansku značný. Zvláště v některých oblastech. Celkově účast (59,1%) splnila předpovědi agentur o pohybu kolem hranice 60 procent.

„Dveře se tu netrhnou, snad se to nepokazí," spokojeně za komisi konstatovala Eva Kuželková. „Nestačíme příchozí skoro zapisovat, takový je zájem," přidal se Jiří Kratochvíl. „Tak kdyby to chodilo i při jiných volbách. Pozitivní je rovněž to, že ze zúčastněných skoro třetina mladých, to nebývá. Ve větším chodí i prvovoliči," podotkl „Ozývají se také nemocní, chtějí navštívit s přenosnou urnou," dodala Jana Červenková.

Odevzdat hlas přišla i Lenka Sejkorová. Využila své právo podruhé v životě. „Rozhodla jsem se pro Schwarzenberga," prozradila. Nejlépe asi dokáže reprezentovat naši zemi," mínila, zatímco od přítele Josefa Paucha přebírala dceru Elišku, aby i on mohl jít volit. Favorita měl stejného. „Abych byl upřímný, zvažoval jsem nejmenší zlo. Líbí se mi demokratická volba prezidenta, ale na výběr moc nebylo. Jméno knížete, na rozdíl od ostatních kandidátů, má zvuk ve světě a vyzná se v dění," vysvětloval.

„Chvílemi mi to přijde, jako když přijede zájezdový autobus. Takový je nával," sdělila nám v okrskové místnosti nacházející se ve Střední škole Rokycany, Jeřabinová ulice, Milana Jirsová. Mezitím s Helenou Blažkou a Jindrou Auingerovou propočítávala účast. Auingerová pak uvedla: „Je půl osmé večer a přišlo 532 lidí z 1314 možných voličů. V tu chvíli ale už dalších pět zájemců čekalo na hlasování.

O vyjádření názoru, kdo by se měl stát prezidentem, mělo zájem i 27 lidí upoutaných na lůžko v nemocnici. Nechali se předem zapsat do zvláštního seznamu. Nakonec jich podpořilo svého kandidáta 19. Z přihlášených část propustili domů a někteří odešli navždy. Zbylí neměli občanské průkazy. „V jednom případě si pro něj paní urychleně poslala, půjdeme za ní pro hlas znova," uvedla Pavlína Kapounová. „Nově hospitalizovaní chtěli také volit, ale to není možné, protože nebyli před zahájením voleb zapsaní do zvláštních seznamů. Jedině by museli patřit do našeho okrsku," objasnila Vladimíra Vídršperková . „Za těmi, kteří nemohou dorazit do centra, jsme dnes už byli na požádání také doma," informovala v pátek večer Jana Veselá, „a o totéž si na sobotu už zažádali další dva," doplnila.

Autor: Božena Šopejstalová

14.1.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Házenkáři Stupna přebor vzdali.

Házenkáři Stupna přebor vzdali

Ilustrační foto

Výzva pro houbaře: Pošlete nám své nejlepší úlovky

Důvěřivci naletěli cukru za osm korun

Rokycansko – Na internetu inzerovaná nabídka kilogramu cukru za osm Kč se vymstila i zájemcům z našeho okresu.

Rokycanské muzeum na demarkační linii střídá expozice

Rokycany – Stálé expozice Muzea na demarkační linii v Rokycanech jsou během léta měsíců obohaceny o dočasné výstavy.

Fotbalisté Rokycan rozdrtili Beroun

Rokycany – Slibnou formu před výkopem krajského přeboru potvrdili fotbalisté FC Rokycany.

Mirošovští řeší zdravou stravu

Mirošov – Přednáška o zdravých potravinách se uskuteční v neděli 23. července od šestnácti hodin v mirošovském zámku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení