VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Rokycanech v sobotu padnou mosty

Rokycany - Demolice mostů překlenujících železnici v ulici Žďárská Cesta (u holobytů) a v borecké ulici Ke Střelnici je nachystaná. Uskuteční se totiž už v noci ze soboty na neděli. Na obou místech souběžně, za pomoci spousty techniky a obrovských jeřábů. Opatření si vynutila optimalizace tratě Rokycany – Zbiroh.

15.8.2009
SDÍLEJ:

Nájezd ke dvěma dnes sundavaných mostům – v Borku a u holobytů v Rokycanech – je uzavřený. Foto: archiv

Ve středu 12. srpna byly přes zmíněné nadjezdy uzavřené komunikace a provoz převedený na provizorní, dočasné. V obou případech, jak už jsme informovali, jsou posunuté asi 200 metrů směrem k centru a opatřené dopravním značením. Překonání železniční trati už je ale místo mimoúrovňového přemostění vedeno jen úrovňově a přejezdy jsou bez závor a zvukové výstrahy, ale vybavené světelnou signalizací.

„Náhradní trasa pro pěší zůstává v obou případech shodná s trasou objízdnou,“ informoval mluvčí městského úřadu Jan Engler. Úplné uzavírky jsou povolené od 12. srpna letošního roku do 30. dubna 2010.

V rámci optimalizace trati vznikají také dva podchody pro pěší, jeden zcela nově. Ten bude podcházet koleje kousek od starého nádraží, vlastně u sokolovny, a stane se i spojnicí Jižního předměstí s centrem.

Druhý kopíruje zčásti už existující podchod, ovšem jeho rekonstrukci předcházela úplná demolice a výstavba ve stejném místě začala zcela od začátku.
„Betonáž podkladních desek je už u obou podchodů provedena, teď se pokračuje betonáží stěn podchodu,“ sdělil za zhotovitele – společnost Skanska – Petr Kubrycht. Dodal, že vše si vyžaduje nejprve přípravu spousty bednění a výztuží. Po završení betonáží stropem, dokončí izolace a stavbu zasypou. Pak teprve přijde na řadu železniční spodek, včetně pokládky kolejí.

„Takovýmto způsobem probíhá výstavba obou podchodů, ale u toho při výpravní budově ještě přibývá betonáž výtahových šachet a schodišť na dvě ostrovní nástupiště. Řešení zajistí zvýšení bezpečnosti cestujících, kteří už nebudou při nástupu do vlaku přecházet koleje,“ uvedl mluvčí firmy Leoš Verner.

Směrem od centra také do podchodu zůstane zachovaný bezbariérový přístup, podobně jako nyní. Ale současná rampa by měly být asi do vzdálenosti 12 metrů od podchodu nově vydlážděná. Do něj také stavbaři zaústí schodiště z nástupiště u nádražní budovy. Na druhé straně, u východu do Dukelské ulice, je v místě původního schodiště plánované nového a navíc ještě výtah. Další dva mají být umístěné naproti schodištím vedoucím na ostrovní nástupiště.

„Prostor před výpravní budovou, nástupiště a zadní východ z podchodu budou monitorovány kamerami,“ upozornil Kubrycht.

Přeměna rokycanské železniční stanice, včetně podchodů, se uskutečňuje ve dvou etapách. „Práce na části kolejiště vzdálenějšího od výpravní budovy, příslušných částech podchodů a vzdálenějším ostrovním nástupišti by měly být hotové 28. září.

Dokončení části kolejiště blíže k výpravní budově spolu s odpovídajícími částmi podchodů a ostrovním nástupištěm budou probíhat od 29. září do 4. prosince,“ doplnil Verner.

Autor: Božena Šopejstalová

15.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Hřešihlavští slaví hned dvě jubilea

Ilustrační foto.

V Radnicích pokračují trhy

Fotbalisté Rokycan B zahajíli vítězně

Rokycany – Rezervní celek FC Rokycany opět poznává radost z výher. Třikrát uspěl v přípravě (Zbiroh, Příkosice, Strašice) a naplno bodoval i v premiéře 1. A třídy mužů.

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Klatovsko – Cítila se jako kus hadru. Přála si, aby se druhý den ráno už neprobudila a vážně přemýšlela o sebevraždě skokem pod vlak. Až do takového stavu dohnal svoji o 18 let mladší partnerku 63letý invalidní důchodce z Klatovska.

V Kařezu bourají obecní dům

Kařez – Začátkem týdne začalo v Kařeze, naproti nákupnímu středisku, plánované bourání obecního bytu. K demolici muselo dojít kvůli výstavbě nové hasičské zbrojnice, jíž by překážel.

Hasiči z Podmokel představí nový vůz

Podmokly – Křest vozidla Mercedes Sprinter je v obci na severu přichystán na sobotu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení