VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Veřejná služba funguje přes rok

Rokycany - Opatření městského úřadu se dotklo občanů, kteří pobírají dávky v hmotné nouzi.

3.12.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Ota Bartovský

Od 1. června 2009 začalo město Rokycany organizovat pro osoby, pobírající dávky v hmotné nouzi, tzv. veřejnou službu.
Podle § 18a zákona č. 111/2006 Sb., o pomoci v hmotné nouzi uzavřely Rokycany s jednotlivými příjemci sociálních dávek v hmotné nouzi smlouvy, v nichž se zavázaly umožnit jim za stanovených podmínek výkon veřejné služby. Zájemci o práci ve veřejné službě se mimo jiné smluvně zavázali vykonávat veřejnou službu pro město Rokycany v rozsahu 20 nebo 30 hodin měsíčně.

o zahájení činnosti prováděli pracovníci veřejné služby převážně úklid a údržbu městských komunikací (okopávání obrubníků, zametání komunikací včetně nakládky do kontejnerů). Dále se pracovníci veřejné služby podíleli na likvidaci černých skládek na pozemcích města. Jako zázemí a prostor pro uskladnění nářadí byla pro veřejnou službu vyčleněna garáž v budově penzionu v Hradební ulici.

V roce 2009 bylo z komunikací města odklizeno v rámci veřejné služby celkem 180 tun zeminy a kamení, dále bylo shromážděno devět tun bioodpadu a patnáct tun směsného komunálního odpadu a objemného odpadu.

Veřejná služba se počátkem roku 2010 významně podílela na zmírňování následků zimního počasí. Při odklízení sněhu a náledí bylo jen v měsících lednu a únoru odpracováno 1650 hodin. V jarních měsících byla činnost veřejné služby směrována k odklízení posypového materiálu po zimní údržbě a k úklidu odpadků na veřejných prostranstvích v majetku města. Ručně odklizený posypový materiál byl odvážen do areálu bývalého vojenského depozitu, kde byl uskladněn k opětovnému použití při zimní údržbě komunikací. Úklid zimního posypu byl veřejnou službou ukončen 15. května.
V následujícím období došlo k rozšíření činností veřejné služby o:

  • údržbu nemovitostí města (např. čištění střech, okapů a svodů, malování vnitřních prostor objektů),
  • údržbu dětských hřišť (např. výměna písku v pískovištích, výměna dopadových ploch, zametání hracích ploch, natírání plotů),
  • údržbu městského mobiliáře (např. natírání odpadkových košů.)
  • údržbu cyklostezek (zametání odpadu a čištění krajnic)
  • pravidelný úklid schodů, podchodů a vybraných prostranstvích města, který dříve zajišťovala firma Rumpold,
  • pomocné práce při blokových čištění komunikací strojním zametačem,
  • čištění kontejnerů na separaci odpadů,
  • údržbu mostů a lávek v majetku města.

V letošním roce byla do konce září odklizena z komunikací města zemina a kamení o hmotnosti 100 tun. Dále byly veřejnou službou v předmětném období shromážděny čtyři tuny bioodpadu a 6,5 tuny směsného komunálního a objemného odpadu. Celkem bylo od začátku roku do měsíce září odpracováno v rámci veřejné služby 9035 hodin.

Po přepočtu množství odpracovaných hodin hodinovou sazbou dojdeme k celkové částce 1 301 040 Kč včetně DPH dvacet procent, která vyjadřuje příspěvek veřejné služby městu Rokycany za období od ledna do září 2010.
Od června roku 2009 se veřejná služba významně podílí na zlepšení vzhledu města. Okruh činností, které vykonává, se ustálil a odpovídá jejím kapacitním možnostem i vybavení. Práce veřejné služby přináší městu značné.

3.12.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Ilustrační foto.

Hrádecké fotbalistky rozdrtily Jablonec

Hřešihlavští slaví hned dvě jubilea

Hřešihlavy – Ve vesničce na konci okresu se umí patrioti Hřešihlav bavit královsky.

V Radnicích pokračují trhy

Radnice – Dva dny po sobě je náměstí Radnic vyhrazené pro trhy.

Fotbalisté Rokycan B zahajíli vítězně

Rokycany – Rezervní celek FC Rokycany opět poznává radost z výher. Třikrát uspěl v přípravě (Zbiroh, Příkosice, Strašice) a naplno bodoval i v premiéře 1. A třídy mužů.

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Klatovsko – Cítila se jako kus hadru. Přála si, aby se druhý den ráno už neprobudila a vážně přemýšlela o sebevraždě skokem pod vlak. Až do takového stavu dohnal svoji o 18 let mladší partnerku 63letý invalidní důchodce z Klatovska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení