Mezi demonstrující patřil například Jan Neoral, představitel Trokavce a Ligy starostů proti radaru. Uvedl: „Zařízení odmítá 70 procent národa. Zdá se mi podezřelé, že politici naší vlády v demisi i teď vehementně chtějí radar proti vůli lidí prosadit. Viz třeba slova Topolánka, Parkanové, Schwarzenberga.“

K Obamově postoji v záležitosti dodal: „I když je vrcholným představitelem USA, ve hře je řada zbrojních firem a dalších jestřábů, takže jsem neočekával, že se tu ze dne na den vysloví.“

Za nadějné ale považuje, co Obama řekl o umístění protiraketového štítu v Evropě. „Míním to, že pokud Írán ucouvne z jaderného vývoje, nebude třeba montovat v Evropě štít,“ objasňoval Neoral.

Jan Tamáš z hnutí Nenásilí, které rovněž chtělo prezidenta demonstrací upozornit na nesouhlas lidí s umístěním amerického radaru v ČR, byl radikálnější. Okomentoval projev Obamy slovy: „S výjimkou návrhů na jaderné odzbrojení, které vítáme, se aktuální směr americké zahraniční politiky příliš neliší od směru prezidenta Bushe.“

Znepokojilo ho také, že policie zablokovala protestujícím přístup na nuselský most, kde chtěli rozvinout transparent se vzkazem Oba– movi. „Je to poprvé od pádu komunistického režimu, kdy je nenásilnému průvodu občanů této země bráněno ve vyjádření nesouhlasu s politikou,“ dodal Tamáš. „Nakonec jsme se přes most ke Kongresovému paláci sice dostali, ale po 17. hodině, kdy Obama odjel,“ konstatoval Neoral.

„Na druhou stranu – bylo jasné, že policie udělá maximum, aby na území našeho státu nic nezapříčinilo mezinárodní průšvih,“ vážil situaci. Neoral se stal i jedním z hlavních mluvčích při sobotním shromáždění na Palachově náměstí a v neděli na Václavském, odkud pak průvod vyšel.

„V obou projevech jsem považoval za důležité vyzvat poslaneckou sněmovnu, aby nadále věnovala otázce postavení radaru u nás zvýšenou pozornost. Nemělo by se stát, že v souvislosti s očekávanými rozhovory USA s Ruskem padne rozhodnutí o radaru u nás, bez nás. Poslanci by už konečně měli být zástupci voličů a zvednout ruku proti radaru, když si ho 70 procent národa nepřeje,“ dodal razantně pro Deník.

Ačkoli Obama protest proti základně v Praze přímo nezažil, dozvěděl se o něm podle Neorala kurýrní cestou přes Europarlament. „Je to výsledek bruselské únorové cesty hnutí Nenásilí a Ligy starostů proti radaru,“ vysvětlil v pondělí.