VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Začíná další etapa optimalizace trati

Rokycansko - Optimalizace trati Rokycany – Zbiroh 28. 9. vstupuje do další etapy. Práce si vyžádají i nová omezení.

23.9.2009
SDÍLEJ:

Nový most přes Padrťský potok u Pivovarské ulice bude s ohledem na napřímení oblouku železniční trati osově posunutý asi o tři metry.Foto: archiv

Začátek dění odstartoval srpen letošního roku a jeho centrem se v Rokycanech stala železniční stanice. Vše se zatím točilo kolem poloviny kolejiště vzdálenějšího od výpravní budovy. „Etapa bude uzavřena už příští týden, k 28. září. Během ní byl ve stanici zrekonstruovaný železniční svršek a spodek, trakční vedení a předělával se most u sokolovny. Kromě toho je hotová první část zcela nového podchodu v jeho blízkosti a zčásti i přestavba bývalého – u železniční stanice. Stojí už také první ostrovní nástupiště,“ vypočítával za dodavatelskou firmu Skanska Petr Kubrycht.

Nadjezdy a výluky

V minulých dnech v Rokycanech padly také dva silniční nadjezdy nad tratí a nahradily je provizorní komunikace a úrovňové přejezdy. „V současnosti už začala výstavba nových nadjezdů. Termín dokončení obou je plánovaný na březen příštího roku,“ uvedl mluvčí rokycanské radnice Jan Engler. Projektový manažer hlavní stavební firmy Jan Mitlöhner dále informoval, že zároveň s popsaným se uskutečňovaly práce v úseku Holoubkov - Rokycany. Konkrétně šlo o dvě traťové přeložky, v Holoubkově a Svojkovicích, a úpravy souvisejících objektů.

Dalším důsledkem dění je výluka v úseku Rokycany – Mirošov. Platí od 19. do 28. 9. Náhradní dopravu zajišťují autobusy. „Opatření si vyžádala výměna pěti výhybek a kolejových propojení, dělá se nové odvodnění a trakční vedení. Na konci této etapy bude u rokycanského nadjezdu Žďárská cesta zprovozněna provizorní výhybna. Umožní výstavbu nového železničního mostu přes Padrťský potok,“ popsal Mitlöhner.

Druhá etapa

Od 28. září se počítá s nepřetržitou výlukou druhé kolejové skupiny, tedy poloviny přilehlé k výpravní budově, ve stanici Rokycany. Přibude také jedno ostrovní nástupiště a jedno boční, u autobusového nádraží. Pokračovat má i rekonstrukce mostu u sokolovny a výstavba podchodů, které by na konci etapy už měly být zprovozněné. Přitom ten u nádraží bude sloužit i k přístupu cestujících na ostrovní nástupiště. Zájemci se tam z podchodu dostanou po schodišti či výtahy.

„Je třeba upozornit, že od 28. září do 4. prosince bude sloužit pro příchod cestujících k novému ostrovnímu nástupišti provizorní přístupová komunikace přes staveniště a přes provozovanou kolej. Ze strany pasažérů bude proto přes veškerá opatření nutná co největší opatrnost,“ sdělil Engler. Doplnil, že ke konci letošního roku má být zprovozněna celá železniční stanice v Rokycanech.

Pondělí 28. září zahájí rovněž rekonstrukci železničního mostu přes Padrťský potok, v rámci koleje vedoucí do centra města. Práce potrvají až do srpna 2010. Čtyřklenbový kamenný most nahradí nový, už jen tříobloukový a železobetonový, s kamenným obkladem. „Snížení počtu oblouků výrazně zlepší průtokové podmínky Padrťského potoka, protože v řečišti nebude žádný pilíř,“ informoval Mitlöhner.

O tom, že rekonstrukce si kvůli bezpečnosti občanů vyžádá krátkodobou úplnou uzavírku Pivovarské ulice i cyklostezky a po celou dobu omezení automobilové dopravy v okolí mostu, jsme informovali.
V druhém směru bude železniční kolej i příslušná část mostu přestavovaná od srpna 2010 do května 2011.

Příští rok se počítá také s kompletní rekonstrukcí kolejiště v úseku Holoubkov - Rokycany, a to včetně mostu u zimního stadionu. Přibude rovněž nový podchod pro pěší v jeho sousedství.

Autor: Božena Šopejstalová

23.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bezdomovci Václavu Dražskému hrozí za znásilnění a další trestnou činnost až 10 let vězení.
4

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Ilustrační foto

V Mýtě úřadoval neznámý zloděj

Sedláčkova výstava v neděli končí

Rokycany - Letní výstava obrazů známého výtvarníka a rokycanského rodáka Aleše Sedláčka se pomalu chýlí k závěru.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Rokycany hostí v 10.15 Horní Břízu

Rokycansko – Druhým kolem pokračují nejvyšší krajské soutěže mužů v kopané.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení