VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitelé řeší elektroodpad

Němčovice - Představitelé Němčovic se zabývali také lávkou pro pěší přes Berounku.

16.10.2011
SDÍLEJ:

Elektroodpad. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Zastupitelstvo obce jednalo ve čtvrtek 13. října. Zde jsou oficiální informace:

Schvaluje
• Rozpočtové opatření č. 2 podle skutečnosti k IX/12 2011. Rozpočtové změny jsou uvedeny v příloze: Výkaz pro hodnocení plnění rozpočtu územních samosprávních celků, sestavený k 30. září letošního roku, který je nedílnou součástí tohoto zápisu.

Bere na vědomí
 • Informace starosty o stavu projektové přípravy na stavbu lávky pro pěší přes řeku Berounku. Po provedení geodetického zaměření lokality pro stavbu lávky (místopis a polohopis) a po provedení geologických sond dokončí firma SHP z Brna zadanou studii stavby (termín: do konce listopadu) a to tak, aby s ní mohla být ještě letos uzavřena smlouva o dílo na vypracování projektové dokumentace k územnímu a stavebnímu řízení na stavbu a následně na Krajském úřadu PK smlouva o poskytnutí schválené dotace ve výši 150 000 Kč na PD. Předpokládaná částka za vypracování dokumentace nepřekročí 250 tisíc Kč včetně DPH.

Spolufinancování dotace bude hrazeno z rozpočtu obcí Němčovice a Dobříč.
 • Informace starosty o situaci, která v poslední době vzniká při zpětném odběru elektrozařízení. Kolektivní systémy a recyklační firmy vyostřují situaci a vedou spolu tvrdý boj o ovládnutí trhu. Množství elektroodpadu se zmenšuje, a tak se zvyšuje zároveň snaha o motivaci sběratelů (projekty Recyklujte s hasiči - Elektrowin, Zelená obec – REMA ad.), firmy si vzájemně vyhrožují paragrafy o povinnosti odevzdávat vysloužilé spotřebiče pouze prostřednictvím společností kolektivního systému. Paušální poplatky od těchto firem na provoz sběrných dvorů se snižují (např. Asekol – z 10 na 5 tisíc).

Více přímo v Deníku.

16.10.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Hasiči z Podmokel představí nový vůz

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Fotbalisté Mýta podlehli Tachovu

Mýto – Smutek zavládl po úvodním střetnutí krajského přeboru v kopané v mýtském areálu na Letné. Domácí se ovšem za svůj výkon stydět nemusejí!

U Rokycan našli v lese oběšence

Rokycansko – Ve středu dopoledne byl v hlubokém lesním porostu mezi Rokycany a Tymákovem nalezený oběšený muž.

Vondráčková se chystá do Liblína

Liblín – Sobotní slavnosti městyse Liblín začínají v poledne. Na nádvoří koncertuje dechovka Pavla Saka, vystoupí malí hasiči z Němčovic i uživatelé DSS, zazní muzikálové melodie a od 18 hodin zpívají Andílci.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení