VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zvíkovečtí hasiči vyměnili zelinářskou avii za moderní mercedes

Zvíkovec - Před deseti lety vyjížděli zvíkovečtí hasiči s mod-rým, původně zelinářským, vozem značky Avia. Dnes mají techniku srovnatelnou s profesionálními záchranáři.

4.8.2014
SDÍLEJ:

ZVÍKOVEČTÍ hasiči dostali nový vůz Mercedes Atego. Poté, co zástupci HZS Plzeňského kraje František Pavlas (druhý zprava) a vedle stojící Petr Špelina předali klíčky od vozu.Foto: Deník/Božena Šopejstalová

V závěru týdne ji navíc posílilo předání nového Mercedesu Atego CAS 15. Vůz, v hodnotě pěti milionů korun, pár měsíců sloužil profesionálům, nyní ho ale Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje (HZS PK) místním bezúplatně převedl. Od roku 2009 jsou zařazení do integrovaného záchranného systému s předurčením na dopravní nehody. Vzhledem k poloze obce při Berounce jsou ale vybavení i pro zásahy na ní. „Rozhodnutí zařadit je do JPO 3 se ukázalo jako velmi dobré," hodnotil verdikt ředitel HZS kraje František Pavlas. „V oblasti jsou vzhledem k dojezdovým vzdálenostem velmi potřební. Tudíž potřebují nejnovější techniku, aby byli schopní pomoc poskytovat rychle a kvalitně. Navíc místní hasiči jsou skvělá parta, kteří si takové ocenění zaslouží," konstatoval.

„Před deseti lety jsme tu roztlačovali naši Avii a nevěděli, jestli chytne. Klukům ze sboru patří za úsilí a odvedenou práci veliký dík. Jinak bychom se nemohli dostat tam, kde jsme nyní. Samotné úsilí by ale, nebýt podpory a přízně dalších, nestačilo," zvažoval starosta Petr Uher a za metodickou podporu a odborné vedení vděk všech směroval k rokycanským profesionálům. „Hlavní dík patří tady veliteli Igoru Tjutčevovi, bez něj by hasičina ve Zvíkovci nebyla taková, jaká je," připomněl ale za HZS ředitel územního odboru Rokycany Petr Špelina.

Poté strojník Ladislav Uher všem přítomným, kteří zaplnili náves, představil vymoženosti nového vozu a vylepšení, která už Zvíkovečtí pořídili. „Vůz jsme obdrželi jen s nejnutnější výbavou, ale zkompletovali jsme si ji a provedli vylepšení. Teď je určitě srovnatelné s výbavou profesionálů," pochlubil se Tjutčev a dodal: „Kromě nového auta disponujeme ještě třemi dalšími výjezdovými vozidly. I když nepoměrně letitějšími. Postarali jsme se ale o to, že stále spolehlivě šlapu. Nasazujeme je různě, podle specifiky zásahů, ať už jde o hašení lesních požárů, zásahy při povodních a podobně," vysvětloval Tjutčev.

Kolegy přijeli pozdravit také zástupci sborů z okolí a chybět nemohli ani ti, kteří s hasiči často zasahují bok po boku policisté. Za rokycanské ředitelství Pavel Vlček, ale nechyběli ani Zbirožští a Radničtí.

Ukázalo se, že úzká součinnost panuje nejen mezi SDH a městysem, ale také Domovem Zvíkovecká kytička. „Spolupráce s obcí a hasiči je pro nás samozřejmostí už řadu let. Ústavy podobné našemu jsou leckde, ale nikdo s nimi určitě tak nekomunikuje jako tady," pochvalovala si začlenění ředitelka Zvíkovecké kytičky Jana Česká. Důkazem vzájemné propojenosti v daleko širším měřítku se stala i účast na akci Běly Gran Jensen, prezidentky hnutí Na vlastních nohou Stonožka, a nechyběl ani zástupce Metropolitní kapituly sv. Víta Václav Soukup. V neposlední řadě dík za různorodou pomoc a spolupráci zvíkoveckým hasičům přijela vyslovit ředitelka ZŠ Mlečice Marie Pražská. Přivezla navíc dar v podobě dalšího auta ovšem dortového. Obdobné oslavenci dostali také od domácího hasičského potěr a ještě jim junioři připravili podívanou v podobě hudebně pohybového dárku.

Svým dílem k oslavě přispěly též krásné polovičky hasičů. Napekly totiž slané i sladké pohoštění. Sami chlapi se zase ujali grilování a výčepu. Pohodu na návsi umocnili dokonce muzikanti.

Zvíkovec se zkrátka umí bavit a hlavně místní drží při sobě.

Autor: Božena Šopejstalová

4.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Ilustrační foto.

Padesátiletý řidič nadýchal u Tění bezmála dvě promile

V tropech mířily na koupaliště průměrně dva tisíce lidí

Rokycany – Dneškem se po téměř dvouměsíční odstávce otevírá krytý plavecký bazén v okresním městě.

Okresní tandem zazářil v přeboru

Rokycansko – Druhé kolo krajského přeboru mužů v kopané vyšlo oběma našim zástupcům na podtrženou jedničku.

Do Favoritu vstoupil nový investor

Rokycany – Společnost Favorit, která v České republice vyrábí prémiová sportovní a lifestylová kola na míru, získala nového investora. Je jím Michal Mička ze společnosti C2H, který ve Favoritu získal za 70 milionů korun třicetiprocentní podíl.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení