VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BOŽENA ŠOPEJSTALOVÁ

Božena Šopejstalová / Rokycanský deník
Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Čtvrťáci už zamávali své škole

Rokycany – Pro žáky čtvrtých ročníků spojeného vzdělávacího zařízení Gymnázium a Střední odborná škola (SOŠ) Rokycany byl včerejšek posledním školním dnem. Končily maturity.

V Jeřabince neotevřou tři obory

Rokycany – Střední škola Rokycany, Jeřabinová ulice, neotevře příští školní rok tři maturitní obory, z toho jeden nástavbový dálkový.

Zvíkovečtí hasiči soupeřili s Kytičkami

Rokycany – Děvčata z Domova Zvíkovecká kytička mají výborný vztah s místními hasiči. Proto je pozvala i na souboj v kuželkách a přátelé si na ně jako vždy udělali čas.

Odboráři z nemocnice měli o volby velký zájem

Rokycany – Dění tohoto týdne v Rokycanské nemocnici, a. s., se neslo též ve znamení středeční volby do výboru odborové organizace. Dosavadnímu výboru končilo čtyřleté funkční období.

Rokycany se ode dneška stávají světovým unikátem

Rokycany – Muzeum paleo-biodiverzity se stává skutečností (paleontologie studuje vývoje života na Zemi na základě zkamenělin a biodiverzita – biologická rozmanitost organismů).

Opilá řidička měnila kolo a opět bourala

Rokycany – O víkendu, krátce po sobotní třetí hodině ranní, v rokycanské Osecké ulici řidička ve vozidle Škoda Octavia nezvládla řízení a levým předním kolem najela na vyvýšený středový ostrůvek. Tím došlo k proražení přední pneumatiky.

Rokycanští zůstali v šoku. Paní Eva nepřežila havárii

Rokycany – V okresním městě zavládl velký smutek. Život, který při pondělní tragické nehodě u Lhůty vyhasl, totiž patřil Evě z Rokycan.

V mateřinkách na Rokycansku začínají zápisy

Rokycansko – Dva dny po sobě jsou na programu zápisy ve spojeném zařízení MŠ U Saské brány a Pohádka, vždy od 8 do 12 hodin.

Lesáci místo výsadby stromů sečou trávu

Rokycany – Do boje s trávou se zaměstnanci Lesů města Rokycan, které mají na starosti seče ve městě, teď zapojili naplno.

Vedení nemocnice stávkovou pohotovost nechápe

Rokycany – Odboráři Rokycanské nemocnice (RN), a. s.,vyhlásili stávkovou pohotovost. Vadí jim, že nezdravotnický a administrativní personál nedostal přidáno stejně jako zdravotnický, jemuž vzrostly mzdy o 10 procent.

Dráček letí do Radnic s pěti pohádkami

Radnice – Sobotu a neděli v Radnicích vyhradili pro 26. oblastní přehlídku činoherních divadelních souborů hrajících pro děti – Radnického dráčka.

Klabavská přehrada příval vody zadrží

Klabava – Sucho a horko léčení bezpečnostního přelivu Klabavské přehrady nahrávalo. Jak by tomu ale bylo v případě eventuálního prudkého zvýšení hladinv souvislosti s lokálně avizovanými přívalovými dešti? Vypořádá se s přídělem?

Rokycanské gymnázium bude mít nového šéfa

Plzeň, Rokycany – V Plzni zasedla konkurzní komise, která otevírala obálky s nabídkami žadatelů ucházejících se o funkci ředitele Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

V sobotu Holoubkov hostí další parostrojní festival

Holoubkov – Na parostrojní festival do Holoubkova zve v sobotu Iron Monument Club Plzeň. Koná se od 9 do 18 hodin a uskuteční se na louce u rybníka, kousek od nádraží.

Umělci z Greizu malují Rokycany

Rokycany – Od čtvrtka do neděle pobývá v Rokycanech skupina výtvarníků z partnerského města Greiz.

Ejpovické děti šlapaly u jezera

Ejpovice – Větší část včerejšího dopoledne kluci a děvčátka z Mateřské školy v Ejpovicích strávili v přírodě.

Hlohovičtí usilují o bývalý zemědělský areál

Hlohovice – Hlohovičtí se nechtějí smířit s neutěšeným pohledem při vjezdu do obce. Zvažují proto odkoupení pozůstatků opuštěného zemědělského areálu rozkládajícího se vpravo od silnice. V průběhu května padne definitivní rozhodnutí.

Informace o přijetí zveřejní ve středu

Rokycany – V případě spojeného vzdělávacího zařízení Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany ve středu pro nové zájemce o jejich studium končí chvíle napětí.

Podvodníci to zase zkusili na seniory

Lhota pod Radčem – Minulý týden přijela k rodinnému domu v obci dvě vozidla – Audi stříbrné barvy a modrá dodávka. vystoupili z nich cizinci a nabídli v domě žijícím seniorům opravu střechy a okapů.

ŠUM účinkuje v úterý u zvířátek

Rokycany – Úterní Svátek práce bude pro třicítku členů pěveckého sboru ŠUM ze ZŠ ulice Míru opravdu pracovní.

Čarodějnice krouží nad Lhotkou

Ostrovec, Lhotka – Místní čarodějnice se spojené obce rozhodly, že se v pondělí rozletí po obci, vyženou zimu ze všech koutů i chalup a užijí si jaro.

Komise vybírala ředitele tří škol

Rokycany – Třikrát v pátek zasedla výběrová komise kvůli obsazení místa ředitelů tří rokycanských škol pro příští rok.

Mýtští zvou na vojtěšskou pouť. Bude v neděli

Mýto – Ke zvláštnostem, jimiž se pyšní město Mýto, patří dvě pouti. První na řadě je vojtěšská, která se uskuteční už zítra.

Popáleného muže z Rokycan transportoval do Prahy vrtulník

Rokycany – Do Příbramské ulice okresního města se v pátek po 13. hodině sjely složky integrovaného záchranného systému.

Pachatel dvou loupežných přepadení byl dopaden

Rokycany – Obavy žen v okresním městě z loupežného přepadení, v němž žily na základě dvou případů, jsou naštěstí liché.

Ve Zbiroze se brzy zvýší bezpečnost chodců

Zbiroh – Zámostí se mění. Pohyb chodců v této části už nebude klopýtáním po nerovném terénu. I z hlediska dopravní bezpečnosti je trasa budovaná pro pěší přínosem.

Věž kostela v Radnicích uchová zajímavé dokumenty

Radnice – Podívat se na Radnice očima současníků umožní příštím generacím doklady uložené v kovových pouzdrech do nové makovice věže kostela sv. Václava.

V Rokycanech začaly zápisy do 1. třídy

Rokycany - Hanička Kovandová se na zápis do školy těšila. Absolvovala ho v jedné z rokycanských devítiletek, a to ZŠ TGM.

V Hrádku soutěží děti rozdělené do šesti kategorií

Hrádek – Dnešní 9. hodina zahájila v Hrádku krajské závody Pionýra. Konají se v sousedství chatek místní skupiny.

U Svinné obnoví alej se 140 stromy

Svinná – Obří porci sto čtyřiceti dubů zimních hodlá během dneška v místě památného místa Doubí vysadit spolek Vracíme stromy do přírody. Ke spoluúčasti zve také zájemce. Sraz je v devět hodin na cestě u Doubí.

Praktické maturity v Jeřabince začaly

Rokycany – Pro studenty čtyřletého oboru mechanik – seřizovač ve Střední škole Rokycany, Jeřabinová ulice, pondělkem začaly praktické maturitní zkoušky. Potrvají do pátku.

Barákovu i Družstevní ulici obsadili stavaři

Rokycan – Tankodrom v jižní části města, s nímž občané přežili už podzim a bez jakýchkoli změn i celé zimní období, začal konečně zase měnit podobu.

V Tyršově ulici havarovali nezletilí

Rokycany – V Tyršově ulici včera ráno kolem sedmé došlo k dopravní nehodě, při níž auto narazilo do plotu rodinného domu.

Zvíkovečtí hasiči zastoupí u selhání srdce záchranku

Zvíkovec – Sbor dobrovolných hasičů ve Zvíkovci se pyšní tím, že patří do skupiny s označením ´dvojky´. To znamená, že oproti ostatním musí vyjíždět k zásahu do pěti minut. „Naší ctí je ale zvládat to ještě o něco dříve,“ pochlubil se velitel jednotky Igor Tjutčev.

Tenisté mohou být třicet let v klidu

Rokycany – Otázka péčeo areál tenisových kurtů, jež připadly městu, je pro třicet následujících let vyřešená.

PODÍVEJTE SE: Dubnové vítání oslovilo v Rokycanech čtyři děti

Rokycany – V obřadní síni rokycanské radnice se uskutečnilo dubnové vítání nových občánků okresního města.

Zbirožští rozlepili pět obálek

Zbiroh – Investiční akce města, jíž je rozšíření parkoviště mezi mateřskou a základní školou, už má vybraného zhotovitele.

Soukenickou jezdí auta oběma směry

Rokycany – Soukenická ulice byla včera opět ostře sledovaná, a to kvůli nastolení obousměrného dopravního režimu.

Soukenická ulice může být obousměrná už ve čtvrtek

Rokycany – V Soukenické ulici se objevilo nové dopravní značení, které upravuje dopravu na obousměrnou. V platnost ovšem až do čtvrtka zatím nevstoupilo.

Budoucí středoškoláci se potí

Rokycany – Zítřek bude i pro zájemce hlásící se ke studiu na středních školách v Rokycanech významným dnem. Začínají přijímací zkoušky.

Policisté hlídají děti v Hrádku a Mýtě

Mýto, Hrádek – Policisté dnes ve zmíněných dvou místech zapojí děti do celorepublikového preventivního projektu Zebra se za tebe nerozhlédne.

Lump naboural vozidlo a ujel

Rokycany – Další nezodpovědný řidič ujel z místa, kde způsobil školu.

Zástupci Horní Berounky řešili dotace

Strašice – Představitelé dobrovolného svazku obcí Horní Berounka, povodí Klabavy včera jednali ve Strašicích.

Gymnazisté s muzeem připravili výstavu k jubileu státu

Rokycany - Galerie muzea Dr. B. Horáka ulici Josefa Knihy hostí od čtvrtečního odpoledne výstavu Republika – má vlast. 

Obce využívají k úklidu nezaměstnané

Rokycansko – Úklid města zvládají Mirošovští celoročně vlastními silami. Pouze před poutí domlouvají výpomoc zametacího vozu. Teď plynule ze zimního úklidu plynule přecházejí na jarní.

Pravoslavným začínají Velikonoce

Rokycany – Chrám Nejsvětější Trojice bude v noci ze soboty na neděli centrem velké mše. Pravoslavní totiž slaví Velikonoce.

Maturanti ze tří regionů prezentovali badatelské práce

Rokycany – V okresním kole Středoškolské odborné činnosti (SOČ), jež se uskutečnilo v Rokycanech, představilo své práce 28 maturantů ze tří okresů.

Na Rokycansku začaly zápisy do prvních tříd

Rokycansko – Jakmile sluníčko přitopí, začínají ti školou povinní myslet už na prázdniny. Šestiletí se naopak na školu těší a zápis do ní (republikově v dubnu), je pro ně velikou událostí.

Na Rokycansku hřešilo dvacet procent řidičů

Rokycansko – Už od minulé středy a dále přes velikonoční svátky se řidiči na silnicích celé republiky ve zvýšené míře setkávali s policejními hlídkami.

Středoškoláci prezentují v Rokycanech své práce

Rokycany - V úterý 3. dubna se v Gymnáziu Rokycany uskuteční okresní kolo Středoškolské odborné činnosti. Tedy soutěže, kde středoškoláci prezentují své odborné práce a obhajují je.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT