VYBRAT REGION
Zavřít mapu

GABRIELA KARNÍKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Řidič ukradl vůz a vzápětí boural

Rokycansko – Případem neoprávněného užívání cizí věci se od sobotního dopoledne zabývají radničtí policisté. Zatím neznámý zloděj totiž ukradl v liblínském kempu osobní automobil. Daleko však nedojel, se svým lupem havaroval.

Festivaly: policisté lapili hříšníky

Rokycansko – Festivalové sezoně na Rokycansku už letos odzvonilo. Několikadenní hudební produkce, které se o víkendu uskutečnily v Rokycanech a ve Zbiroze, přilákaly stovky návštěvníků. A protože právě toho mohli ke svým nekalým úmyslům využít zloději, policisté se rozhodli vyhlásit bezpečnostní opatření.

Houbaře sběr připravil o šestnáct tisíc

Rokycansko – Současné klimatické podmínky těší nejen houbaře. K lesům na Rokycansku se vydávají i nejrůznější nenechavci. Vědí totiž, že tam majitelé nechávají své vozy na delší dobu bez dozoru a nerušeně se tak dostanou ke své kořisti.

Čtyři lidé se ze silnic nevrátili

Rokycansko – Osmapadesát dopravních nehod vyšetřovali policisté v letošním prvním pololetí, což je o jedenaosmdesát méně než za stejné období loňského roku. Tento stav však neznamená, že by se řidiči chovali na silnici zodpovědněji.

Expozice ve Zbiroze vyhlíží tisícího hosta

Zbiroh – Téměř osm set návštěvníků během měsíce projevilo zájem zhlédnout Expozici požární ochrany ve Zbiroze. Vzhledem k tomu, že na výstavu zamíří průměrně pětadvacet lidé denně, tisící host otevře dveře zřejmě už tento týden. Čeká na něj sada dárků s hasičskou tématikou.

Stěžovatelé úřady nezatěžují

Rokycansko – V průměru čtrnáct stížností nebo petic přijmou ročně úředníci v centrální evidenci Městského úřadu Rokycany. Většinou však bývají neopodstatněné.

V okrese ubylo násilníků i nenechavců

Rokycansko – Oproti pololetí loňského roku řešili policisté letos o čtyřicet trestných činů méně. Největší podíl zaujímají stále krádeže.

FOTO: Ve Lhotě pod Radčem putují za dinosaury

Lhota pod Radčem – Více než čtyřicet dětí z Rokycan a Komárova obsadilo tábořiště ve Lhotě pod Radčem. Tráví tu čtrnáct prázdninových dní a jejich hlavní náplní je putování za dinosaury.

Stopař do Strašic okradl řidiče

Rokycansko – Čtyřiasedmdesátiletý řidič z Hořovic se obrátil na hrádecké policisty s oznámením o krádeži. V nedělních večerních hodinách totiž pomohl stopaři, a ten se mu odvděčil odcizením příruční kabely.

Řidičce nezabránila v jízdě ani čtyři promile

Hrádek – Se čtyřmi promile alkoholu usedla jedenatřicetiletá žena za volant vozu Opel Astra. Daleko však nedojela. Cestu jí překazila dopravní značka.

FOTO: Fluff Fest nabídl přes třicet kapel

Rokycany – Areál rokycanského sportovního letiště zaplnily o víkendu stovky příznivců hardcoreové muziky. Ani vytrvalý déšť je neodradil, aby se zúčastnili už jedenáctého ročníku Fluff Festu. Ten mimo jiné nabídl více než třicet kapel z celého světa.

Krize půjčovny lodí nepotopila

Rokycansko – Provozovatele půjčoven lodí ekonomická krize nepotopila. Naopak. Lidé začali hledat levnější varianty, jak strávit svoji dovolenou, a splutí řeky je právě jednou z nich.

Nezaměstnaných v létě ubylo

Rokycansko – O další 2,2 procentního bodu se snížila v červnu míra nezaměstnanosti na Rokycansku. Odborníci předpokládají, že tento příznivý vývoj bude pokračovat i v prázdninových měsících. Poté jej zřejmě ovlivní absolventi škol.

Hardcore zaburácí na rokycanském letišti

Rokycany – Opět po roce si přijdou na své příznivci hardcoreové muziky. V areálu rokycanského sportovního letiště se totiž uskuteční už jedenáctý ročník Fluff Festu, na němž se představí více než třicet kapel z různých koutů světa.

Rokycany zahltily sezónní slevy

Rokycany – Léto ještě zdaleka nekončí, ale obchodníci už vyhodili na pulty sezónní zboží opatřené cedulkou SLEVA. Leckde ceny padaly až o sedmdesát procent.

Milovníci medu musí připlatit

Rokycansko – I přesto, že je letos snůška medu na Rokycansku poměrně dobrá a po několika letech se opět objevil i med lesní, příznivci této pochoutky od včelaře mohou vydat až sto dvacet korun za kilogram. V některých místech České republiky není med téměř vůbec.

Studenti si v létě nevydělají

Rokycansko – Sehnat brigádu na letošní léto není vůbec snadné, shodují se studenti. Pokud nemají možnost nastoupit do firmy, kde pracují jejich příbuzní, anebo si přivydělat tam, kde během školního roku plní praxi, narazí většinou na odmítnutí.

Zloděj absolvoval cestu z Radnic v poutech

Radnice – Z Radnic do věznice putoval o víkendu šestapadesátiletý muž, který pochází z obce u Rychnova nad Kněžnou. Tento výtečník s bohatou kriminální minulostí se totiž nepolepšil a spáchal hned několik dalších přečinů.

Dovolené nemocnici neohrozí

Rokycany – Už začátkem jara musí zaměstnanci rokycanské nemocnice odevzdat plány dovolených. Ty totiž při nedostatku zdravotnického personálu nesmějí narušit chod zařízení.

Hlídce z Hrádku zloději neutekli

Strašice – Pár minut stačilo hrádeckých policistům, aby ve středu odpoledne dopadli zloděje, kteří ve Strašicích okradli ženu. Vyhlédli si ji na autobusové zastávce a vzali jí kabelku.

Motoristů s drogou přibývá

Rokycansko – Odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti hrozí nyní hned několika řidičům. Za volant totiž usedli i přesto, že jim v těle kolovaly návykové látky.

Peníze si lump z kempu neužil

Rokycansko – Třiadvacetiletý muž z Rokycan se bude nyní zpovídat ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody. Vloupal se totiž do chatky v ejpovickém kempu.

Dva motoristé řídili s amfetaminem v těle

Rokycansko – Případ jedenadvacetiletého řidiče, kterým se od poloviny června zabývali zbirožští policisté, byl v těchto dnech překvalifikován. Muž nakonec poputuje před soud.

V Holoubkově chybí kolejnice za 160 tisíc

Rokycansko – Předmětem zájmu zatím neznámých zlodějů bylo v uplynulých dnech železo. Zmizelo ve Stupně a Holoubkově.

Opilcům v Hrádku zatrnulo

Hrádek – K osmi veřejným místům, kde platí v Hrádku zákaz požívání alkoholických nápojů, přibylo další. V pondělí to na svém zasedání schválili zastupitelé a rozšířili tak asi dva roky platnou vyhlášku.

Z rokycanské prodejny zmizela jízdní kola

Rokycansko – Škodu sto padesát tisíc korun způsobil zatím neznámý nenechavec, když se vloupal do rokycanské prodejny. Zaujala ho tu jízdní kola s příslušenstvím. Ztráty však během uplynulých dní počítali i majitelé novostavby v Mlečicích či sklepní kóje v okresním městě.

I mimina budou muset mít svůj cestovní pas

Rokycany – Zatímco nyní stačí, aby si potomka nechali zapsat rodiče do svého pasu, od léta roku 2012 budou potřebovat cestovní doklad vlastní. Úřednice správního odboru se tak budou muset vypořádat s někdy obtížným fotografováním i těch nejmenších dětí.

Lišky doplnily obyvatele záchranné stanice

Rokycany – Ačkoli se v současné době rokycanští ochránci přírody intenzivně připravují na desetidenní prázdninové soustředění, musejí i několikrát denně vyjíždět k nejrůznějším případům zvířecích pacientů. Mezi posledními byla i mláďata lišek, která tak doplnila stávající obyvatele záchranného centra.

Lidé se vracejí z cest nejčastěji se žloutenkou

Rokycansko – Žloutenka typu A je nejčastější importovanou infekcí z exotických oblastí. Předcházet se jí dá očkováním, a to by podle odborníků rozhodně neměli cestovatelé podceňovat.

V Litohlavech zmizela lampa, v Mirošově cigarety

Rokycansko – Dva případy vloupání zaznamenali během čtyřiadvaceti hodin policisté na Rokycansku. Došlo k nim v Litohlavech a Mirošově.

Hrádečtí vyhlásili boj opilcům

Hrádek – Na osmi veřejných místech platí v Hrádku zákaz požívání alkoholických nápojů. Město se tak rozhodlo asi před dvěma lety zatočit s opilci, kteří zejména ve dne pobuřovali obyvatele. V nejbližší době bude však vyhlášku zřejmě rozšiřovat. V Učňovské ulici totiž začala fungovat večerka.

Nezaměstnanost opět klesla

Rokycansko – Na 7,3 procenta se v květnu dostala míra nezaměstnanosti na Rokycansku. Příznivý vývoj odborníci předpokládají také v následujících letních měsících. Zda půjde opět o mírný pokles či stagnaci křivky, záleží na vstupu absolventů na trh práce.

Taneční Pig Fest se letos nekoná

Rokycany – Z trojlístku festivalů, které se během loňských letních prázdnin uskutečnily v areálu rokycanského sportovního letiště, se letos neuskuteční Pig Fest. Příznivci taneční muziky, kteří by jej chtěli navštívit, musí na Přešticko.

Hrádeckým lékárna stále chybí

Hrádek – Sice mohou Hrádečtí navštěvovat v místě svého bydliště praktického doktora, pediatra i jiné specialisty, pro léky však musí do Rokycan. Lékárna, která fungovala několik let, totiž zavřela dveře. Důvodem byly zřejmě hospodářské potíže.

Rokycany hostily deset týmů záchranářů

Rokycany – Letos už popáté prověřila soutěž ve vyprošťování zraněných z havarovaných vozidel a poskytnutí předlékařské pomoci týmy hasičů a zdravotníků z celé republiky. Ve všech disciplínách Memoriálu Jindřicha Šmause, který se včera uskutečnil na rokycanském Masarykově náměstí, si nejlépe vedli Boskovičtí z Moravy.

Policisté lapili šedesát hříšníků

Rokycansko – Téměř šedesát přestupků zjistili policisté během třídenní dopravně bezpečnostní akce, která se uskutečnila na Rokycansku v závěru uplynulého týdne. Mezi hříšníky nechyběli opět ti, kteří usedli za volant posilněni alkoholem či pod vlivem drog.

Zákazníci napadli policii

Rokycany – Trest odnětí svobody na šest měsíců až pět let hrozí nyní pětadvacetiletému muži a o rok starší ženě. Ti totiž u rokycanského obchodního domu fyzicky napadli policejní hlídku.

Z daně letos obcím v okrese přiteče víc

Rokycansko – Sedm set třicet lidí na Rokycansku zaplatí letos poprvé daň z nemovitosti. Důvodem je zákon z loňského roku. Vlastníkům dříve postavených domů a bytů zrušil až patnáctileté osvobození od daně. Do pokladen měst a obcí tak přiteče o čtyři sta dvacet tisíc korun více.

U Stromovky napadl policistu opilý agresor

Rokycany – Do rokycanské ulice U Stromovky vyjeli v neděli po půlnoci místní policisté. Přijali totiž anonymní oznámení o fyzickém napadení. Během vyšetřování však narazili na ještě jeden případ.

Sanita odvezla od nehody dva zraněné

Svojkovice – Zranění dvou osob a škodu dvě stě padesát tisíc korun si vyžádala pondělní nehoda ve Svojkovicích. Zasahovali tu všechny složky integrovaného záchranného systému.

U Jablečna na Zbirožsku utonul rybář

Jablečno /AKTUALIZOVÁNO/ – K záchraně tonoucího muže v přehradě u Jablečna na Zbirožsku vyrazily v úterý odpoledne tři profesionální i dobrovolné jednotky hasičů. Ani lékařům se ho však nepodařilo přivést k životu.

Kradenou motorku si užil jen pár hodin

Strašice – Motocykl i oblečení si ve Strašicích přivlastnil pětadvacetiletý muž. Daleko však s kořistí nedojel. Ještě téhož dne ho zadrželi policisté.

Policisté pokutovali tentokrát i chodce

Rokycany – I na chodce se během středeční bezpečnostní akce zaměřili dopravní policisté a dva z nich v ulicích okresního města pokutovali. Postihu však také neuniklo více než dvacet motoristů.

Skupina Ohnestrom představí fotografie v Mirošově

Mirošov – Muzeum vojenské techniky ve Zruči u Plzně, kovošrot v Berouně, bývalý mlýn ve Strašicích i pustnoucí zámek v Olešné u Rakovníka – to jsou jen některé z lokalit, kde vznikaly fotografie skupiny Ohnestrom. Nyní svá díla představí v Mirošově.

Policie nasadila na motorkáře i vrtulník

Rokycansko – Zejména na motocyklisty na terénních strojích a čtyřkolkáře, kteří porušují zákaz jízdy v lesních porostech, se v neděli zaměřili rokycanští policisté. Ti totiž neustále zaznamenávají stížnosti od představitelů obcí a měst, ochránců přírody i majitelů hospodářských pozemků.

Závody na Rokycansku pociťují oživení

Rokycansko – Nezaměstnanost na Rokycansku stále klesá. V dubnu se dostala na 7,4 procenta, a je tak nižší než republikový průměr. Vývoj křivky by měl být podle odborníků příznivý i v květnu.

FOTO: Rokycanská radnice patřila batolatům

Rokycany - Obřadní síň rokycanské radnice zaplnila ve středu odpoledne batolata se svými rodiči. Mezi nové občánky okresního města je tu přivítal starosta Jan Baloun.

Ve Strašicích stále znějí výstřely

Strašice – Střelba až do pozdních večerních hodin se už několik dní ozývá v ulicích Strašic. Prvního května totiž začalo v Brdech největší mezinárodní letecké cvičení. Pojmenované je Létající nosorožec.

Koupaliště v Hrádku zřejmě nebude

Hrádek – Za osvěžením v parných dnech budou Hrádečtí i nadále cestovat třeba do Rokycan. I přesto, že vedení města původně chtělo kdysi fungující areál znovu zpřístupnit v tomto roce, muselo od svého záměru ustoupit. Peníze na rekonstrukci nemělo.

Kuny teď začínají škodit už i ve městech

Rokycansko – Počet kun skalních se v posledních letech neustále zvyšuje. A zatímco dříve škodily jen v klidných lokalitách, nyní se stěhují už i do měst. Doba, kdy může toto zvíře svou přítomností překvapit, začíná právě teď.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT