VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN VITINGER

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Rokycanští dělostřelci se zúčastnili poslední salvy

Rokycansko – Slavnostní akce ve vojenském prostoru Brdy, která se uskutečnila v průběhu minulého týdne, se účastnili i vojáci z bývalého rokycanského dělostřeleckého útvaru.

Filharmonici si koncert v Rokycanech užili

Rokycany – Plzeňským filharmonikům se v Rokycanech líbilo. Vystoupili zde v rámci oslav 28.října, tedy vzniku samostatného Československa.

28.říjen v roce 1918 byl plný emocí

Rokycany – Dvacátý osmý říjen roku 1918 byl v Rokycanech plný emocí. Vyhlášení samostatné Československé republiky bylo ohlášeno vyzváněním zvonů a na Masarykově náměstí se konaly spontánní demonstrace obyvatel.

Cyklistku možná srazil skříňový náklaďák

Kamenný Újezd – Ve čtvrtek dvacátého prvního října po sedmé hodině ráno došlo k nebezpečné dopravní nehodě v Kamenném Újezdu.

Lidé začínají objednávat cukroví

Rokycany – I když do Vánoc zbývají ještě dva měsíce, některé rokycanské cukrárny už přijímají objednávky na cukroví.

Řidiči hazardují na letních kolech

Rokycansko - Pneuservisy jsou v těchto dnech zavaleny prací. Motoristé přezouvají na zimní obutí

Přívěticím budou vládnout výhradně ženy

Přívětice – V Přívěticích mají zastupitelstvo složené výhradně ze žen. Všech sedm křesel zde obsadily členky Sdružení nezávislých kandidátek, které bylo zároveň jediným sdružením usilujícím o řízení obce.

Ve Strašicích zmizel bankomat

Strašice - Z obchodního střediska si na vozíku zloději odvezli trezor plný peněz

Volby zajímaly polovinu lidí

Rokycansko: Průměrná volební účast v okrese byla přes padesát procent. Hlavně díky malým obcím

Rokycany brázdili opilí řidiči

Rokycany - Rokycanští policisté přistihli při kontrolách dva řidiče pod vlivem návykových látek.

U Střapole řádil domácí kutil. Trhal plaňky

Rokycansko – V blízkosti Střapole řádil poslední měsíc neznámý zloděj. Jednalo se zřejmě o domácího kutila. Za oběť mu padl plot a také dlaždice u telekomunikačního zařízení.

Na Oseku přišla volit i kočka

Osek – Volební místnosti se v sobotu, 16.října,uzavřely ve čtrnáct hodin. Členům volebních komisí ale hlavní práce teprve začala.

Některé výluky jsou pro cestující přínosem

Rokycansko - Cestování vlakem se i nadále řídí výlukovým jízdním řádem. Důvodem jsou pokračující práce na železničním koridoru Praha – Plzeň. Některé změny jsou ale pro místní spíše přínosem.

Rokycanští hasiči měli ve čtvrtek napilno

Rokycansko - Ve čtvrtek čtrnáctého října měli hasiči na Rokycansku dost práce. Zasahovali u vážné dopravní nehody, ale také pomáhali s otevřením bytu.

V Jeřabince se bojkot nekonal

Rokycany - Žáci se generální zkoušky nezalekli a zúčastnili se jí téměř v plném počtu. Teď s napětím čekají na výsledky.

Lump se asi chtěl mstít za pětku

Strašicko - Více než padesátitisícovou škodu způsobil vandal na školním zařízení na Strašicku.

Hasiči vyrazili k nehodě za Holoubkovem

Rokycansko - Hasiči si v úterý dvanáctého října pohodu nedopřáli. Vyrazili hned ke dvěma dopravním nehodám a práci jim přidělal i jeden planý poplach.

Parkování v centru není snadné

Rokycany - Loni nadělili rokycanští strážníci téměř tisíc botiček. Letos je situace zatím podobná. V září řešili rokycanští Městští policisté už devadesát pět dopravních přestupků souvisejících s nesprávným parkováním.

Hasiči z jihu měli sraz na Babě v Kornaticích

Rokycansko - Prověřovací cvičení mají za sebou sbory dobrovolných hasičů z jižní části okresu. Účastnily se ho o víkendu jednotky z Kakejcova, Kornatic, Nevida, Rakové a Veselé. „Tématem akce byl rozsáhlý lesní požár, který ohrožoval chatovou osadu Baba v Kornaticích,“ uvedl Vladislav Strejc, velitel II. okrsku okresního sdružení hasičů Rokycany.

Gymnázium státní maturity vítá

Rokycany - Podle ředitelky gymnázia je nový systém objektivnější a spravedlivější.Letošní školní rok je v jistém slova smyslu revoluční. Na jaře totiž poprvé proběhnou dlouho očekávané a také velmi diskutované státní maturity.

Volby se týkají 1442 kandidátů

Rokycansko - Na Rokycansku je před komunálním výběrem na počet obyvatel nejvíce uchazečů v Siré.

Ve Zvíkovci cvičně hořelo hospodářské stavení

Zvíkovec - Doslova tajná operace předcházela prověřovacímu cvičení sboru dobrovolných hasičů ze Zvíkovce. Akce se uskutečnila ve čtvrtek sedmého října.

Mezi kandidáty je nejvíce seniorů

Rokycany - O místo v zastupitelstvech usilují lidé různých profesí. Nejvíce je ale důchodců. Komunální volby proběhnou příští týden v pátek a sobotu, 15. a 16. října. Kandidáti do městského zastupitelstva v Rokycanech v těchto dnech finišují s kampaní. Jaké jsou jejich profese v civilním životě?

Nezaměstnané čeká rekvalifikace

Rokycany - Poptávka po pracovních místech zdaleka převyšuje jejich nabídku. Přesto je nezaměstnanost v rokycanském okrese nižší, než je celorepublikový průměr.

Odpadky vzplály uprostřed noci

Holoubkov - Dva požáry, ale také otevření bytu, řešili v úterý pátého října rokycanští hasiči.

Domy v Klabavě nezbourají

Klabava - V pátek prvního října proběhlo v Klabavě zasedání zastupitelů obce. Jednalo se o významnou schůzku. Zasedání se totiž zúčastnili zástupci Správy dopravní železniční cesty a vyjádřili se k fámám, které vznikly ohledně stavby železničního koridoru v severní části katastru Klabavy.

Volební komisaři obdrží 1300 Kč

Rokycansko - Komunální volby budou už příští týden. Jejich nepostradatelnou součástí jsou také volební komise. Její členové dohlížejí na hladký průběh voleb a po uzavření volebních místností pak sčítají hlasy občanů.

Rokycanská trať má zelenou

Stavební stroje na železnici neutichnou. Modernizace trati bude pokračovat

Výtěžek sbírky putuje z Mýta do Heřmanic

Mýto – V úterý vrcholí veřejná sbírka v Mýtě, která je věnována severočeským Heřmanicím. Ty byly vážně poničeny při bleskových povodních na začátku srpna.

Počet policistů v ulicích se nemění

Rokycany – Vzhledem k úsporám, které provádí současná vláda, by mělo dojít k výraznému snížení platů u policistů a také k jejich propouštění. Jaká je reakce rokycanských strážců pořádku na toto rozhodnutí? Budou případně nějakým způsobem protestovat nebo dokonce podávat výpovědi?

Holoubkovští budou řešit školu nebo opravu hráze

Holoubkov – V pondělí 30. srpna se koná v zasedací místnosti obecního úřadu v Holoubkově jednání zastupitelstva obce.

Hasiči vyrazí v úterý k nehodě u Berounky

Rokycansko – Hasičské záchranné sbory z Radnic a Rokycan se zúčastní taktického cvičení, které prověří součinnost složek Integrovaného záchranného systému při dopravní nehodě.

Dravec s bohatou minulostí je opět na svobodě

Rokycany – Na konci léta jsou ideální podmínky pro vypouštění mláďat a uzdravených pacientů ze záchranné stanice v Rokycanech.

Jízda vlakem se značně komplikuje

Rokycansko – Až do konce tohoto roku budou na trati z Plzně do Prahy probíhat rozsáhlé stavební práce ve stanici Holoubkov a v úseku Holoubkov – Rokycany.

Modernizace trati v Rokycanech zatím končí

Rokycany – Stavební stroje na železnici utichnou. Ministr dopravy Vít Bárta zastavil práce na železničním koridoru v Plzeňském kraji. Jak toto rozhodnutí zasáhne Rokycany?

Podchod čeká zastřešení

Rokycany – Chodce, kteří používají podchod u nádraží v Rokycanech, čeká opět nemilá komplikace. Od středy 18. srpna do čtvrtka 26. srpna bude úplně uzavřeno výstupní schodiště pod železniční stanicí směřující do ulice Dukelská.

V Holoubkově chystají sobotu plnou zábavy

Holoubkov – V sobotu 21.srpna se uskuteční Holoubecká letní slavnost. A to hned na dvou místech.

Poplatky nemocnici pomohly

Rokycany – Od prvního srpna už Plzeňský kraj nevrací pacientům poplatky za poskytnutou péči ve svých zdravotnických zařízeních.

Přes třicet kapel obsadí zahradu zbirožského zámku

Zbiroh – Na nedostatek hudebních akcí si o prázdninách obyvatelé Rokycanska rozhodně stěžovat nemohou. Důkazem je i víkend. Kromě Rokycany Festu se v pátek a sobotu koná velký festival ve Zbirohu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT