VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KLÁRA MRÁZOVÁ

Klára Mrázová / Plzeňský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Mirošovští musí šetřit

Plzeňský kraj - Kraj rozdělí na sociální služby 370 milionů

Ukradl automobil a vyboural se, když prchal před policisty

Rokycany, Plzeňsko - Mladého muže policisté dopadli u Úněšova na severním Plzeňsku.

Duševně nemocní plní ordinace

Plzeňský kraj - Zajít za psychiatrem už není takové tabu

Pálenka bude hlavně z jablek

Plzeňsko, Vranov - V regionu se těší největší oblibě kořalky ze švestek, hrušek a dalšího ovoce

Zpomalte velkou vodu z Brd

Rokycansko - Pokaždé, když se strhnou silnější deště, jsou obyvatelé kolem Klabavy jako na trní. Jindy klidný tok se během několika hodin změní v divokou řeku, která ničí vše, co jí přijde do cesty.

Dealer drog byl odsouzen na deset let

Břasy-  Drogového dealera Petra Kounovského poslal plzeňský soud na deset let do vězení. Podle obžaloby se podílel na smrti pětadvacetiletého muže z Břas, který se loni v dubnu předávkoval. Verdikt ještě není pravomocný.

Romku i strážníka vyšetřuje kriminálka

Rokycany - Čtvrteční incident mezi jednadvacetiletou ženou a městskými strážníky, o němž jsme čtenáře už několikrát informovali, vyšetřují rokycanští kriminalisté. Romka čelí podezření z přečinů násilí proti úřední osobě a výtržnictví, policista zase ze zneužité své úřední pravomoci.

Letošní maturanti zažijí další změnu

Rokycansko - Zdá se, že letošní maturanti zažijí další změnu. Dvě úrovní obtížnosti, z níž si žáci středních škol museli vloni vybrat, se zredukuje pouze na jednu.

Ve Smědčicích zmizely firemní papíry

Rokycansko - Poněkud zvláš-tní krádeže se dopustil zloděj, který vnikl do osobního automobilu ve Smědčicích. Zajímal se totiž o firemní písemnosti.

Řidič nedal přednost a naboural u Svojkovic

Svojkovice - Na křižovatce ve Svojkovicích se v neděli srazily dva osobní automobily. Řidič Škody Octavie nedal přednost projíždějícímu vozidlu téže značky. K drobné nehodě vyjížděly všechny slož-ky integrovaného záchranného systému.

AKTUALIZOVÁNO

Mladá žena z Rokycan se přiotrávila

Rokycany - Oxidu uhelnatého se nadýchala mladá žena v neděli odpoledne v Rokycanech. Příčinou neštěstí byla pravděpodobně porucha na plynovém zařízení. Dotyčnou v těžkém stavu odváželi záchranáři do fakultní nemocnice. Případem se intenzivně zabývají policisté.

V Rokycanech ve čtvrtek zpívali slavíci

Rokycany – Téměř třicet dětí z okresních mateřských škol se včera zúčastnilo soutěže Rokycanský slavíček. První ročník akce se setkal s ohlasem a organizátorka Věra Zagorová by ho chtěla uspořádat i příští rok.

Policisté chytili v Rokycanech dva opilé řidiče

Rokycansko - Dva motoristé brázdili ulice Rokycanska opilí. Jejich troufalost se jim ale nevyplatila, protože narazili na policejní hlídku. V jízdě pak nepokračovali, ale směřovali k lékařskému vyšetření.

Pes v Bezděkově napadl ženu

Bezděkov - Na ženu procházející v úterý odpoledne vesnicí vyběhli psi. Jeden z nich se jí pak pokusil kousnout do nohy. Naštěstí dotyčné nezpůsobil téměř žádné zranění. Případem se i přesto zabývají radničtí policisté.

Fantom sklepů je za mřížemi

Rokycany - O případu zloděje, kterého minulý týden rokycanští policisté chytli přímo při činu, jsme čtenáře už informovali. Během vyšetřování však vyšlo najevo, že pa- chatel se nezapletl se zákonem poprvé. Třiatřicetiletý muž z Plzně je obviněný ze série vloupání hlavně do sklepů a kočárkáren. Celkové škody se přitom vyšplhaly na téměř milion korun.

V Hrádku a Holoubkově vypukly zápisy do mateřinek

Rokycansko - Ve státních školách jsou v plném proudu. Naopak v soukromých MŠ platí individuální přístup, rodiče mohou děti hlásit během celého roku

Cizinka napadla ženu ve Strašicích

Strašice - Devětadvacetiletá cizinka napadla ve čtvrtek ráno zaměstnankyni tamější ubytovny. Kromě tohoto ataku ubližovala i sobě. Útočnici, jež trpí duševní poruchou, zpaficikovali až hrádečtí policisté.

Lumpové brali ve Strašicích litinu

Strašice – Rokycanští kriminalisté ve spolupráci s hrádeckými policisty odhalili dva pachatele, kteří řádili v bývalých kasárnách.

Hrozí ODS v Oseku opravdu zánik?

Osek - Už příští týden se snad rozhodne o další existenci místního sdružení. Někteří jeho členové se chystají odejít. V současnosti visí Damoklův meč nad místním sdružením ODS v Oseku.

V Mýtě našli tři mrtvé psy

Mýto - Drastický obrázek se včera naskytl policistům i zástupcům Státní veterinární správy. Na oznámení totiž vyjížděli do Mýta na Rokycansku, kde byli nalezeni tři mrtví psi.

Studenti se obávají zdražení jízdného

Rokycansko - Ministerstvo dopravy přišlo s návrhem týkajícím se zrušení slev pro studenty. Hlavním argumentem pro tuto koncepci jsou úspory, a to až dvě stě milionů korun ročně.

Zeď u Nejsvětější Trojice opadává

Rokycany - Zeď kolem pravoslavného kostela Nejsvětější Trojice v Rokycanech teď rozhodně nevypadá, že byla před osmi měsíci nově omítnutá. Výrazně opadává zejména její spodní část. Zastupitelé města už situaci řeší.

V Bílé Skále i Všenicích řádil zloděj

Rokycansko - Zimní období opět využívají ke svým nekalým činům zloději. Během února si vyhlédli objekty Bílé Skále a také Všenicích. Lumpové odnesli nástroje i peníze.

Protest lékařů se Rokycansku vyhnul

Rokycansko – Ani vidu ani slechu nebylo včera v prostorách rokycanské nemocnice po protestu, který na prvního března vyhlásila Česká lékařská komora. Klid byl také v soukromých ordinacích. Podle zjištěných informací se odborníci nepřipojili ani symbolicky.

Řidiče dostal z kamionu až slzný plyn

Rokycansko – Během úterní služby zažili místní ochránci zákona krušné chvilky. Řidič kamionu zaparkoval v zakázané zóně. Když k němu přijeli, odmítl s nimi spolupracovat a zavřel se před nimi 
v kabině.

Opilec napadl kolegy i policisty

Rokycany - Ve středu dopoled-ne měli ´veselo´ v jedné z ro-kycanských firem. Čtyřiačty-řicetiletý evidentně opilý zaměstnanec byl agresivní ke svým kolegům. Na pomoc proto přivolali policii. Ta útočníka nakonec odvezla do plzeňské záchytky.

V ZŠ ulice Míru rozjíždí on-line poradnu

Rokycansko - ZŠ ulice Míru představí už zítra novinku. Jedná se o v okrese první on-line poradnu, v rámci níž se mohou lidé svěřovat se svými problémy.

Strašice chtějí zlevnit teplo už příští rok

Strašice - V rámci okresu platí Strašičtí za teplo aktuálně nejvyšší částku. Ta by se ale měla snížit snad už od příštího roku, a to přibližně o deset procent.

Stavební úřady jsou třeba, zní z obcí

Rokycansko - Diskuze o zrušení některých stavebních úřadů se opět zvedla. Ministerstvo pro místní rozvoj navrhuje jejich centralizaci.

Být osobní asistentkou je poslání, ne práce

Rokycany Jejich práce je tak trochu neviditelná. Pečují především o staré lidi, kteří jsou opuštění nebo se o ně příbuzní nemohou starat. Věnují se ale i handicapovaným.

Agresor v Borku napadl ostrahu

Borek - Zřejmě odhalila zloděje a ten se jí pomstil. Takový mohl být scénář události, která se odehrála během neděle v Borku.

Za Litohlavy už řetězy nejsou nutné

Rokycansko - Jediné místo v okrese, kde řidiči museli používat sněhové řetězy, se nacházelo poblíž Litohlav. Zprvu se umístění dopravní značky jevilo jako chvályhodné.

Návštěva vzala šperky za dvacet tisíc

Rokycany – O šperky za více než dvacet tisíc přišla ve středu důchodkyně z Rokycan. Čtveřice pachatelů, která se vydávala za prodejce, ženu během krátké návštěvy obelstila.

Muž hrozil bombou. Pak se udal

Rokycany - Zalarmované policejní hlídky v pondělí odpoledne vyjížděly k rokycanskému nádraží. Právě zde měla být podle tísňového volání umístěná bomba.

Marta má obavy, že o žádnou práci nezavadí

Rokycansko - Marta Bednářová z Rokycanska je vyučená servírka. Protože jí za několik měsíců končí mateřská, začíná se porozhlížet po práci.

Údajný dealer stane dnes před soudem

Břasy - Za smrt teprve pětadvacetiletého muže, který se vloni v dubnu předávkoval v Břasích, možná nese vinu P. K. z Rokycanska.

V Chomli vládne pouze jeden muž

Chomle - Republikově unikátní je situace v malé obci na Rokycansku. Z původních šes-ti zastupitelů zůstal v čele Chomle pouze jeden muž. Doslova revoluční zvrat nastal koncem minulého roku.

Kvůli sKartě nedostávala Marie včas peníze

Rokycansko - Paní Marie z Mirošova byla v našem okrese úplně první držitelkou sociální karty. Pořídila si ji kvůli pobírání příspěvku na handicapované děti, jenž každý měsíc dostává od státu.

Muže v Dobřívě asi nikdo nezabil

Dobřív - V průběhu vyšetřování tragické události, která se odehrála v noci devatenác-tého ledna, vyšly najevo nové skutečnosti. Čtyřiačtyřicetiletého muže, jenž v Dobřívě skonal, podle zatímních policejních informací nikdo nezabil.

V Kladrubech vybouchl bioplyn

Kladruby - V pátek večer směřovali hasiči kvůli výbuchu v bioplynové stanice do Kladrub. Na vině byla pravděpodobně technická závada.

Pedagogové odmítají domácí učení

Rokycansko - I když je školní docházka pro děti v určitém věku povinná, přesto nemusí zařízení navštěvovat. Alternativou je totiž domácí vzdělávání.

Zbirožští už cestují pohodlněji

Zbiroh - Stížnosti cestujících padly na úrodnou půdu. Minirevoluci v dopravě zažili cestující ve Zbiro-ze. Kvůli špatně navazujícím spojům si tamější obyvatelé začali stěžovat. Některé autobusy jim totiž ujížděly před nosem. 

Kamiony do Ejpovic už nevjedou

Ejpovice - Obyvatelé obce, která je nadměrně zatížená dopravou a denně tudy projede i tisíc kamionů, si snad konečně oddechnou.

Angolan by volil Schwarzenberga, Vietnamec Zemana

Rokycansko - Češi se už zítra vydají do volebních místností a během víkendu rozhodnou, kdo bude v následujících pěti letech stát v čele republiky. Ne všichni ale takovou možnost mají. Většina cizinců žijících na Rokycansku totiž v zemi nemá trvalý pobyt, a proto se jich jedinečná událost netýká. Komu by však dali svůj hlas, kdyby mohli?

Cizinci se vloupali do herny, teď jsou ve vazbě

Rokycansko - Trojice cizinců se minulý týden vydala do jednoho z rokycanských barů. Zamířila k obsluze, ale namísto objednávky pití začala vyhrožovat a požadovat peníze.

Muž amnestii nedostal. Počkám na něj, tvrdí Alexandra

Rokycany - Miloš už téměř dva roky pozoruje okolní svět zpoza ostnatých drátů, pevných zdí a mříží. Kvůli závislosti na automatech neplatil alimenty svým třem dětem.

AKTUALIZOVÁNO

Byla to vražda, letí Dobřívem

Dobřív - Zatímco v sobotu večer se v dobřívské sokolovně tančilo a lidé se veselili, jen o pár set metrů dál bojoval o svůj život čtyřiačtyřicetiletý muž. V rodinném domku nakonec podlehl bodným a řezným poraněním.

Policisté dopadli zfetovaného mladíka

Rokycany - Běžná silniční kontrola se v úterý v noci proměnila v honičku. Mladý řidič dobře věděl, proč před policejní hlídkou prchal. Test, jenž motoristovi provedla, byl pozitivní na amfetamin.

Zdravotně postižení třídí oblečení

Rokycany - Až deset pracovních míst zejména pro zdravotně postižené vzniká přímo v Rokycanech. Zaměstná je obecně prospěšná společnost Možnosti tu jsou, která zřídila velkoobchod použitého oblečení.

Vaník by volil Václava Klause klidně potřetí

Rokycansko - Pavel Vaník z Příkosic by si přál nemožné. Chtěl by, aby Václav Klaus zůstal dál prezidentem. Poprvé se s ním setkal v roce 2003 a od té doby spolu udržují korespondenci.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT