VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MIROSLAVA TOLAROVÁ

Miroslava Tolarová / Plzeňský deník

cimrmanolog.. :-)

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Plzeň povede Martin Baxa. ODS a ANO do koalice přibraly ještě TOP 09 a ČSSD

Plzeň – Příští čtyři roky Plzeň povede široká koalice složená z vítězného ANO 2011, ODS, TOP 09 a ČSSD. Dohodli se na tom zástupci stran v pondělí pozdě večer.

Kam na rozhlednu, poradí mapa

Plzeň - Nová mapa vyhlídkových věží a rozhleden byla pokřtěna v pátek v Plzni před katedrálou sv. Bartoloměje, jejíž obrázek je i na přebalu.

Kam pro zelená piva s medem nebo kopřivami

Plzeňský kraj - Deník přináší přehled velikonočních speciálů místních minipivovarů.

Zima končí. Cestáři, kdy a kde opravíte díry?

Plzeňský kraj - Letošní zima úspory nepřinesla, záplatování začne v dubnu.

Tři příběhy. Únor '48 měnil osudy lidí

Plzeňský kraj - Letos si připomínáme 70 let od událostí, které se do české historie zapsaly nejprve jako Vítězný únor, později jako únorový puč. Komunistický převrat, po němž byl v tehdejším Československu nastolen totalitní režim, vyvrcholil 25. února 1948.

Lidé s průkazy nešli volit, v kraji to zachránili turisté

Plzeňský kraj - Mezi prvním a druhým kolem prezidentské volby přibylo v kraji 222 voličů. Neznamená to, že by během čtrnácti dnů přibylo tolik čerstvých prvovoličů. Kraji pomohli turisté a lázeňští hosté.

To jsou oni – noví poslanci za Plzeňský kraj

Plzeňský kraj - V dolní komoře parlamentu budeme mít znovu jedenáct zástupců: pět je z hnutí ANO, dva z ODS a po jednom poslanci za ČSSD, SPD, komunisty a Piráty.

FOTO: Sbírejte, hřiby brzy zarazí

Plzeňský kraj - Houbaři mají za sebou nejlepší víkend. Nyní už bude hub ubývat.

Muzikanti připomenou v Klenčí Petra Nováka

Klenčí pod Čerchovem – Povídej, Hvězdičko blýskavá nebo Náhrobní kámen.

Muzikanti připomenou v Klenčí Petra Nováka

Klenčí pod Čerchovem – Povídej, Hvězdičko blýskavá nebo Náhrobní kámen.

Koncert na zámku uctí Petra Nováka, zahrají i Beatovens

Plzeňsko – „Všichni jsme na písničkách Petra Nováka vyrostli. Nejsme revival. Nezpíváme ani nevypadáme jako Petr Novák a nechceme ho kopírovat,“ představuje kapelník Jiří Bláha projekt Petr Novák Forever, jehož cílem je připomenout osobnost zpěváka a skladatele Petra Nováka.

U pivařů vede dvanáctka. Plzeňská i z minipivovarů

Plzeňský kraj – Lidé mají o silnější piva zájem, jejich cena překročila 40 korun.

Přiznání politiků v kraji: slušné příjmy, hodně úvěrů, málo investic

Plzeňský kraj - Někteří zvládnou i tři placené pracovní úvazky. 

Luxusní auta Západočechů

Západní Čechy - Tři stovky aut značky Porsche, dvě stějaguarů, padesátka ferrari a už i tři tesly. Deník zanalyzoval, kolik superdrahých aut jezdí podle centrálního registru v západních Čechách. A rozhodně jich není málo.

Panel Deníku: Chce-li někdo zablokovat stavbu, podaří se mu to

Plzeňský kraj – „Nový stavební zákon může v některých ohledech pomoci, ale v urychlení procesu nevěřím," říká plzeňský projektant Robert Špalek.

AKTUALIZOVÁNO

FOTO: Proměna Jízdárny sklízí ceny

Plzeňský kraj – Před sedmnácti lety zastupitelé Tachova odsouhlasili záchranu Jízdárny ve Světcích. Nyní tato stavba z poloviny 19. století sklízí ceny. Ve čtvrtek získala titul Stavba roku Plzeňského kraje 2016 a také Cenu veřejnosti. Podle odborníků je rekonstrukce vydařená a řemeslně kvalitní.

Za 14 dní přijede do Plzeňského kraje prezident

Plzeňský kraj – Prezident Miloš Zeman navštíví potřetí Plzeňský kraj, do regionu přijede ve dnech 24. až 26. ledna. "Jde o první letošní návštěvu krajů," potvrdil Deníku mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Platy v roce 2017: Nastala doba pro přidávání

Západní Čechy – Platy letos porostou ve veřejném sektoru i ve firmách.

Muzeum ztratilo svou samostatnost

Plzeň, Rokycany - „Rokycany, jediný okres z celého Plzeňského kraje, právě přišly o muzeum se 110letou tradicí," prohlásil muzejník a geolog Martin Lang krátce poté, co v pondělí krajští zastupitelé schválili začlenění Muzea Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech pod Západočeské muzeum v Plzni (ZČM).

Pionýrů je v Hrádku víc než školáků

Hrádek, Plzeň - Nemá ráda lidi, kteří se jen vezou. Ona sama taková není. Už léta vede Vlasta Vasková pionýrskou skupinu Hrádek a podle svých kolegů je nepostradatelná.

Nemocnice mají dluh 300 milionů

Plzeňský kraj - Dluhy šesti krajských nemocnic narůstají každým rokem. Za loňský rok musí hejtmanství doplatit přibližně 300 milionů korun ztráty, dvě třetiny z částky jdou za Klatovskou nemocnicí.

Oslavná trička už existují. Zakřikla titul?

Plzeň - Intuice nebo troufalost? Plzeňští viktoriáni ještě zdaleka neměli vyhráno a na internetu i na stadionu už se začala prodávat trička oslavující double tedy hokejový i fotbalový titul. A je o něj zájem, jen před nedělním zápasem s Libercem si ho koupilo několik desítek fanoušků.

Výzkum v Techmanii představují autíčka i magnetické dělo

Plzeň – Máte rádi hudbu, ale nemáte hbité prsty pro hru na klavír či housle? Pak stojí za to vyzkoušet theremin – elektronický hudební nástroj, na který lze hrát, aniž by se ho člověk dotýkal.

Ekonomický náměstek Šlajs: Rozpočet není posvátná kráva

Plzeň – Má, nebo nemá na změny v krajském rozpočtu dohlížet finanční výbor? Krajští zastupitelé v prosinci na návrh občanských demokratů schválili, že ano. Teď si to ale koalice sociálních demokratů a komunistů rozmyslela s tím, že šlo o unáhlený a nesystémový krok.

Odvolání krajského radního kvůli kofole a vínu neprošlo

Plzeň, Liblín – „Ať vezme lahev vína nebo kofoly, zajde na zámek a zkusí se domluvit," radil prý krajský radní Zdeněk Honz Zdeňku Struhovskému, kterého Domov sociálních služeb v Liblíně odstřihl od vody. Podle Struhovského se tak stalo kvůli jeho stížnostem na přístavbu v areálu liblínského zámku.

Ekonomický náměstek Šlajs: Rozpočet kraje není posvátná kráva

Plzeňský kraj - Socialisté a komunisté v prosinci schválili, že na změny v rozpočtu má dohlížet finanční výbor. Teď vzali rozhodnutí zpátky.

Rychlovlaků v kraji přibude

Západní Čechy – Moderní rychlovlak Pendolino bude od neděle 3. března jezdit na západ Čech častěji. K sobotnímu spoji Bohumín – Plzeň – Františkovy Lázně a zpět přibudou další dva spoje v neděli a také jeden pondělní.

OBRAZEM: Plzeň zasypal sníh

Plzeň - Nejen v Plzni, ale v celém kraji komplikuje příval sněhu dopravu.

Nové rychlíky vyjedou za rok

Plzeňsko – Nové podlahy, obložení, okna, sedačky i toalety. A navrch elektrické zásuvky například pro notebooky.

Pro zamilované růže i kondomy

Plzeň – Je svatý Valentýn dnem jako každý jiný nebo jej páry berou jako možnost alespoň jednou za čas provětrat peněženku a vyrazit na večeři do luxusnější restaurace? V Plzni se zdá, že platí spíše druhá varianta.

Kamiony už Ejpovicemi neprojedou

Ejpovice - Zákazové značky, které kamionům znemožní průjezd Ejpovicemi, slibovalo vedení kraje už loni. Tvrdilo, že v září bude dopravní značení hotové a kamiony, které se snaží vyhnout dálnici, budou mít smůlu.

EXKLUZIVNĚ

Čekání na výsledky: Nervozita, fajfky a špunty

Plzeň - Nervozita v táboře aktivistů se chvílemi dala krájet, na konečný verdikt čekali několik hodin. Referendum ovlivnily i neplatné hlasy

Šotek poslal lidi volit k přehradě

Plzeň – Věřit úřední desce nebo volebním lístkům? Každý tvrdí něco jiného a lidé v Radobyčicích nevědí, kam jít v pátek a v sobotu volit. Magistrát ujišťuje, že jde jen o tiskového šotka a správné jsou údaje na volebních lístcích.

Posune Okamura referendum?

Plzeň – Ústavní soud může už dnes rozhodnout o tom, zda Plzeňané půjdou příští týden k referendu. Jeho konání je totiž přímo spjato s prvním kolem prezidentské volby. Stížnost vyřazeného kandidáta Tomia Okamury tak může výrazně ovlivnit i dění v západočeské metropoli.

Tisíce Plzeňanů přivítaly nový rok na náměstí Republiky

Plzeň - Oficiální ohňostroj trval sice necelých deset minut, různé světelné efekty byly k vidění už minimálně půl hodiny před půlnocí a alespoň hodinu po ní. Postaralo se o ně několik skupinek mladíků vietnamské národnosti, které na náměstí dorazily s obrovskými zásobami pyrotechniky.

Hejtman se vsadil. Přijde o výplatu?

Plzeň – Jako dva furianti se trumfovali hejtman Milan Chovanec (ČSSD) a krajský opoziční zastupitel z ODS Jiří Šneberger na posledním jednání. A v sázce je hodně. Doslova. Ti dva se totiž vsadili o plat hejtmana, tedy necelých osmdesát tisíc korun, kdo lépe trefí, jak se příští rok naplní krajská kasa.

 Usměvavý Havel může stát na Petříně

Plzeň, Praha – Od smrti exprezidenta Václava Havla uplynul právě dnes jeden rok. A je to přesně měsíc, co se rozjela sbírka na vytvoření jeho sochy v životní velikosti.

Vánoční sbor měl 8710 hlasů

Plzeňský kraj – Nový rekord padl! Společně s Deníkem a Českým rozhlasem Plzeň si ve středu v celém kraji zazpívalo dvě nejznámější české koledy 8710 lidí, což je o 730 zpěváků víc než v loňském roce.

Ženíšek odešel z kraje dřív, než nastoupil

Plzeňský kraj – Ještě nestačil složit zastupitelský slib a už funkci pokládá. Náměstek ministra zdravotnictví Marek Ženíšek (TOP 09) přenechá svůj post krajského zastupitele dalšímu na kandidátce. Hejtmanovi kraje už poslal rezignační dopis.

Skiareály už čekají na sníh

Šumava – Lyžařské areály v posledních letech sázejí na výchovu dětí a budoucích lyžařů. Nová dětská výuková hřiště se otevírají či dovybavují v každém větším areálu.

Krajské volby platí, potvrdil soud

Plzeňský kraj – Stížnost na neplatnost voleb, kterou vznesl neúspěšný kandidát za Sdružení nestraníků, Krajský soud v Plzni včera smetl ze stolu jako neoprávněnou.

Rudooranžový kraj bez modré

Plzeň – Ani sociální demokraté ani komunisté se spolupráci ve vedení kraje nebrání, dokonce ji upřednostňují před jakoukoli jinou variantou.

Radost nemám, ale život jde dál, tvrdí Sefzig

Rokycany, Plzeň - Senátor Luděk Sefzig po dvanácti letech končí v horní komoře Parlamentu. V jeho vlastním senátním obvodě ho porazili levicoví kandidáti Milada Emmerová z ČSSD a komunista Jiří Valenta.

Pospíšil: Je na ČSSD, jestli pustí komunisty k moci

Plzeň – Vítězná ODS v Modrém domě slavila šampaňským. A to i přes to, že nyní už ví, že hlavní trumf má v ruce sociální demokracie.

Hejtmanem může být jen jeden, který zvítězí?

Plzeňský kraj – Krajské zastupitele pro příští čtyři roky si zvolíme už tento pátek a sobotu.

Plošná prohibice je nespravedlivá, shodují se barmani

Plzeň - Překvapení, zaskočení a pocit nespravedlnosti. Prohibice dorazila i do Plzně a zdejší barmani jsou přesvědčeni, že neprávem.

Kontroly alkoholu 
v kraji sílí

Plzeňský kraj – „Báli jsme se něčeho tvrdšího napít, takže jsme raději zůstali jen u limonády a piva," řekla Deníku Hana Houbová z Klatov, která byla s přítelem o víkendu na Havířovských slavnostech.

AKTUALIZOVÁNO

Železničáři nyní hledají, 
kam pošlou ušetřené miliardy

Plzeňský kraj – Modernizace trati mezi Plzní a Rokycany bude zřejmě stát mnohem méně, než byl původní odhad.

Záchodová kultura v Plzni

Plzeň – Znáte to. Dlouhá cesta po městě, k tomu nějaké to pitivo, zvláště nyní v létě, abychom předešli dehydrataci, a je tu problém. Kam si odskočit? Deník obešel několik veřejných záchodků a zjišťoval, jak to na nich vypadá s hygienou, obsluhou a na kolik člověka takové malé odskočení si vlastně vyjde.

Vít Bárta už hejtmanem být nechce

Plzeňský kraj – Podzimní volby do krajského zastupitelstva se letos obejdou bez účasti Věcí veřejných. Exministr dopravy Vít Bárta se totiž rozhodl nekandidovat, a bez něj strana v kraji kandidátku nesestaví.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT