„Šetřením na místě bylo zjištěno, že agresor se podobného jednání dopouštěl již v minulosti, proto policisté využili svých pravomocí a rozhodli o jeho vykázání,“ uvedla policejní mluvčí Jana Tomková s tím, že možný rozsah zranění napadené ženy určí až lékařská zpráva. „Případ bude předán pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití správnímu orgánu,“ dodala mluvčí.

Policisté také o případu vyrozuměli intervenční centrum, které poskytuje psychologické, sociální a právní služby obětem domácího násilí. Jeho pracovníci už napadenou ženu kontaktovali, nakolik bude chtít pomoci řešit problematickou parnerskou situaci, zatím nevědí. „Máme na dnešek s paní z Hrádku domluvenou schůzku. Budeme se společně snažit najít řešení, jak postupovat dál,“ uvedla Ludmila Melková, koordinátorka intervenčního centra Diecézní charity Plzeň.

Domácí násilí by neměly oběti skrývat. „Mohou zavolat na některou z linek důvěry, poradit se u odborníků. Důležité je hledat oporu ve svém okolí, nežít ve vynucené sociální izolaci. Fyzické napadení v každém případě ohlásit na policii,“ radí rokycanská psycholožka Květoslava Čapková s tím, že není za co se stydět. „Vina je na straně násilníka,“ dodala.

Loni policisté vykázali z bytu agresora ve Volduchách, Terešově a Hrádku. Intervenční centrum eviduje celkem v Plzeňském kraji šestnáct případů.
Podle Karoliny Stáňové, plzeňské koncipientky, se preventivní opatření vykázání v zahraničí osvědčilo. „Dlouhodobější zkušenosti ukazují, že málokdo musel společné obydlí opustit opakovaně,“ doplnila.