Vedoucí dopravního ispektorátu Rokycany Vladimír Husák potvrdil, že počet dopravních nehod evidovaných policií mírně klesl. „Na tomto faktu má samozřejmě do jisté míry podíl nový silniční zákon, ale id alší opatření, která policie přijímá,“ uvedl s tím, že zejména lze poukázat na zvýšený počet kontrol na silnicích a v neposlední řadě i vhodné natypování výkonu služby do kritických míst, tedy míst se zvýšenou nehodovostí.

Loni vyšetřovali policisté celkem 670 dopravních kolizí, což je o devět méně než v roce 2006. Klesl také počet těžce (–1) i lehce zraněných (–22). Čtyři nehody skončily tragicky, vyžádaly si lidský život (+1).

Policisté za minulý rok napočítali šestatřicet řidičů, kteří havarovali pod vlivem alkoholu a dvaatřicet účastníků kolizí do 15 let.
„Mezi nejčastější přičiny dopravních nehod patří nesprávný způsob jízdy, jako například nevěnování se řízení či nedodržení bezpečné vzdálenosti za vozidly,“ popsala Tomková s tím, že řidiči takto pochybili ve 354 případech.

V policejní statistice také figuruje nepřiměřená rychlost (117 případů), nedání přednosti (101 příp.) či předjíždění (15 příp.). Dopravních kolizí, které nezavinil řidič, řešili policisté sedmdesát sedm.

Celkové hmotné škody dosáhly výše 34 985 500 Kč.