Osmadvacetiletou ženu ze Strašic napadl ve čtvrtek po sedmnácté hodině její dvaačtyřicetiletý druh. Vytočila číslo linky tísňového volání a na místo dorazili policisté. „Oznámila, že ji druh napadl slovně i fyzicky. Muž, zjevně ovlivněný požitím alkoholu, ve svém jednání pokračoval i po příjezdu hlídky. Proto policisté využili svého oprávnění a agresora zajistili,“ informovala policejní mluvčí Jana Tomková.

Muž byl převezen k provedení dalších služebních úkonů na policejní služebnu. „Zde však zkolaboval, proto byla přivolána rychlá záchranná služba, která jej transportovala k vyšetření do nemocnice. Ke zranění osob nebo škodám na majetku v průběhu zákroku nedošlo,“ dodala mluvčí.

Další případ se odehrál v Oseku po dvacáté hodině. „V silně podnapilém stavu se před restaurací pohyboval osmadvacetiletý místní muž. Z důvodu jeho agresivity mu byli policisté nuceni přiložit pouta,“ uvedla Tomková. Poté byl opilec za policejní asistence převezen záchrannou službou k lékařskému vyšetření do nemocnice a následně transportován do protialkoholní a záchytné stanice v Plzni. „Ke zranění osob nebo škodám na majetku v průběhu zákroku nedošlo,“ uzavřela mluvčí.