„Muž se měl ve středu 26. září před sedmnáctou hodinou vloupat do osobního auta Škoda Felicia, zaparkovaného u obchodního domu v ulici J. Růžičky. Měl odcizit aktovku s písemnostmi a tašku s oděvy. Díky všímavému mladíkovi a jeho informacím se muže podařilo ihned po činu zadržet s lupem,“ informovala policejní mluvčí Jana Tomková.

„Muž je nyní vyšetřován pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a navíc z podplácení, protože se při zadržení pokusil zakročujícího policistu podplatit,“ dodala mluvčí. V souvislosti s vyšetřováním žádá policie důležitého svědka, který na podezřelého upozornil, aby se přihlásil na bezplatnou telefonní linku 158, nebo na telefonní číslo 974 335 321.


Ve středu se vykradačům aut dařilo. Policisté vyšetřují další dva případy. Po poledni vnikl neznámý zloděj do osobního vozu VW Golf, který si vyhlédl v katastru Skomelna, a to v místech u křižovatky od Pajzova. „Z interiéru odcizil dva airbagy a vestavěnou navigaci s přehrávačem CD,“ informovala Tomková.

Další poberta úřadoval po 17. hodině na parkovišti před obchodním domem v ulici J. Růžičky v okresním městě. „Vnikl do osobního vozidla Peugeot 306. Pod sedadlem řidiče našel kabelu s brýlemi a mobilním telefonem a v zavazadlovém prostoru dvě tašky s potravinami,“ upřesnila mluvčí. Oba majitelé vykradených vozů sečetli škodu celkem na více než padesát tisíc korun.