Plzeňský kraj:

Dixieland roztančí Plzeň i lázně

Kdy: 30. července 1. srpna
Kde: Plzeň, Mariánské Lázně 
Za kolik: zdarma

Amerického trumpetistu a špičkové kapely z Německa bude mimo jiné v Plzni hostit víkendový svátek fanoušků neworleanského jazzu. Sobotní program 7. ročníku Mezinárodního dixielandového festivalu Plzeň se odehraje od 15 hodin v zahradě Měšťanské besedy; v neděli bude vše směřovat tam, kde dixieland vznikl: na ulici. Plzeňská Riegrova ulice se od 14.30 hodin přemění na neworleanskou Bourbon Street. Oba festivalové dny zahájí ve 14 hodin průvod všech kapel od katedrály sv. Bartoloměje centrem města. Letos má festival dokonce mezikontinentální účast, s Pilsner Jazz Bandem vystoupí americký trumpetista Jon-Erik Kellso. Z Německa dorazí dvě špičkové kapely: slavní Hot Lips z Mnichova a Dixie Dogs z Regensburgu. Line-up doplňují plzeňští The Dixie Hot Licks a The Cricketz, N. O. Outsiders z Prahy a rakovnický Brass Band. Na plzeňský festival v pondělí od 16 hodin naváže první Marienbad Dixieland & Swing Festival na kolonádě v Mariánských Lázních. Vstup na festivaly je volný, na ten plzeňský je však možnost si zakoupit vstupenky, které jej podpoří. Více na www.dixielandfestival.cz. 

Konají se pivní slavnosti
KDY: dnes až 31. července 
KDE: Staňkov
Město Staňkov, restaurace Na Mlýnské a pivovar Krušovice pořádají 22. pivní slavnosti, které se budou konat ode dneška do neděle 31. července. Dnešní program začíná v 19 hodin a postupně se můžete těšit na kapely Hrajem?!, The Apples a Medygang. V sobotu pak program zahájí ve 14 hodin dechovka Březovská 10 a vystoupí například i skupina Kabát revival west. V neděli se od 14 hodin bude konat dětský program a následovat budou koncerty Leony Machálkové a skupin Žlutý pes a Extra Band revival. Akce se bude konat před restaurací Na Mlýnské ve Staňkově. Vstup zdarma.

Turbo revival zahraje v Břasích
KDY: 30. července
KDE: Břasy

Jediný český revival legendární rockové kapely s názvem Turbo zahraje v sobotu 30. července v Břasích. Těšit se můžete především na největší hity z éry Richarda Kybice. Koncert se bude konat od 19 hodin ve volnočasovém areálu Ultramarinka. Přijďte si poslechnout klasický český rock, třeba si i zatancovat a užít si příjemný letní večer pod širým nebem.

Prohlídky hradu zpestří divadlo
KDY: 29. a 30. července
KDE: Velhartice

Na krásném hradě Velhartice se budou konat večerní divadelní prohlídky s názvem Zámecké maškarády, jejichž příběh bude inspirovaný skutečnou osobností dona Martina de Hoeff Huerty a vším, co je s jeho dobou spojeno. Prohlídky budou začínat v 19, 20, 20.30, 21, 21.30 a 22 hodin. Možnost zakoupení vstupenek on-line na www.hrad-velhartice.cz.

Na Anenské pouti zazní hudba
KDY: 30. července od 10 hodin 
KDE: Planá

Anenská pouť je připravena v Plané u Mariánských Lázní. Dopoledne bude k tanci a poslechu, jako každý rok, na náměstí hrát dechová kapela Chodovarka. Odpoledne se můžete těšit na Ledeckou dudáckou muziku, romskou kapelu Awer čhave a později na Ocho ríos. Začátek akce od 10 hodin na náměstí. Součástí budou také atrakce pro ty nejmenší.

Karlovarský kraj: 

Chystají prohlídku
KDY: 30. července
KDE: Cheb

Hraná prohlídka města Chebu je zaměřená na dobu Jana Lucemburského. Akce se uskuteční 30. července od 16 hodin. Sraz zájemců je u infocentra. Projděte se s herci ze Západočeského divadla centrem města a zjistěte informace, které jste dosud nevěděli. Dozvíte se i o slavných osobnostech spojených s Chebem.

V Rybářích bude znít hudba
KDY: 30. července, 15 hod.
KDE: Karlovy Vary

První ročník sousedského setkání se uskuteční v Karlových Varech Rybářích. Organizátoři tu připravili den plný skvělých drinků, jídla a veselé hudby. Rádi by vám ukázali, že v Rybářích žijí a pracují skvělí lidé. Můžete se těšit na moderní písničky i ty starší. Akce se uskuteční za restaurací Mango.

Mariánské Lázně budou plné knížek
KDY: Od 29. do 31. července 
KDE: Mariánské Lázně

Knižní lázně nabídnou ve svém třetím ročníku rozšířený kulturní program od pátku 29. července a především víkendový knižní jarmark přímo na Hlavní lázeňské kolonádě v Mariánských Lázních. Slavnostní páteční předvečer Knižních lázní se bude konat od 19 hodin na kolonádě Lesního mlýna. V posledním červencovém víkendu 30. a 31. července od 10 hodin se do Mariánských Lázní sjede spousta osobností knižního světa. K prodeji a zakoupení tu bude řada knih.