Mohli jsme vidět přes 100 atrakcí, ale i různé stánky s občerstvením a pitím. Od klasické cukrové vaty, trdelníku či ledové tříště po kávu a churros, oblíbený španělský dezert. Také jsme mohli vyhrát cennou věc na kole štěstí či zkusit vytáhnout plyšáka z automatu.

Matějská pouť v Praze.Matějská pouť v Praze.Zdroj: Kateřina Hnátová

Letošní ročník Matějské poutě již skončil, ale již teď se můžete těšit na 430. ročník, který se bude konat příští rok a kdyby se Vám nechtělo čekat, můžete navštívit některou z akcí pořádanou na Výstavišti v Holešovicích. Například Prague Bike Fest Na Výstavišti, Maker Faire či Dyzajn market.

Zdroj: Kateřina Hnátová

Co se týče historie, tradice Matějské pouti datuje až do roku 1595. Původní poutě se konaly poblíž kostelíka u Hanspaulky, ale kvůli malému prostoru se stánky a kolotoče časem přesunuly až na dnešní Vítězné náměstí, kde dnes stojí vysoké školy, a poté dál až k současné stanici metra Hradčanská. Matějská pouť se následně konala na různých místech Prahy, ale od roku 1963 má své místo v areálu výstaviště, tehdy nazývaném Park kultury a oddechu Julia Fučíka.

Příspěvek do rubriky zaslala Kateřina Hnátová. Děkujeme