Tymákovské dívky ze šesti zápasů čtyři vyhrály a dvě prohry je odsoudily na 3. místo. Částečně spokojená byla trenérka Vendula Šmídlová: „Asi to bylo naše maximum. Na přeštické jsme neměly, předvedly nám rychlou aktivní a přesnou národní házenou. Mrzí mě prohra s Vracovem, o branku. Chyběla mi v tomto zápase bojovnost, taková zarputilost zkusit vydřít i ztracený míč.

Ještě lépe si vedly přeštické dorostenky. Jediný ztracený bod za remízu se Starou Hutí 10:10, k tomu pět výher byla vizitka budoucích vítězek. Proto si při závěrečném vyhodnocení zaslouženě šly pro pohár za 1. místo a zlaté medaile. I přes zisk Poháru chyby viděli oba trenéři Karel Tušek a Petr Živný: „Necítili jsme se jako favorité. Zdravotní problémy těsně před turnajem a tím narušená příprava zmenšovaly naděje na úspěch. Také krátká hrací doba (zápas dvacet minut) snižovala výkonnostní rozdíly, každé zakolísání se projevilo. Bohužel nás to potkalo s těmi slabšími, kdy jsme se na vítězství hodně nadřeli a zbytečně plýtvali silami. Hledali jsme i nejvhodnější sestavu, to se také projevilo. Ale děvčata bojovala, i přes slabší chvilky vždy dokázaly zvrátit vývoj utkání na svou stranu. Tedy mimo remízové utkání se Starou Hutí.

Doma ještě zůstaly tři ze čtyř individuálních ocenění. Nejlepší útočnicí byla vyhlášena tymákovská Karolína Řehořová. Další dvě ceny odjely do Přeštic. Nejlepší brankářkou byla vyhodnocena Lenka Sýkorová, nejvíce branek nastřílela Kateřina Kovaříková. 

Za příspěvek děkujeme Petru Šatrovi.