Během jarních prázdnin byl pro kluky a děvčata zorganizovaný příměstský tábor. „Pět dní bylo doslova prošpikováno vycházkami, poznávacími návštěvami, pobytem v klubovně s rukodělnou činností. Ale také odpočinkem a čtením pohádek,“ uvedla vedoucí skupiny Vlasta Vasková.

Lvíčata a Mraveniště vytvořili velikonoční přáníčka pro seniory v domě s pečovatelskou službou a také jim je osobně předaly. Nechyběly ani suvenýry pro velikonoční trhy ve městě a v doprovodném programu vystoupilo několik pionýrů. Ti odrostlejší mají za sebou oblastní poradu v Horšovském Týnu a vedení skupiny připravovalo podklady do dotačního programu Žebřík.

Ples města Zbiroh 2024.
Který ples na Rokycansku byl letos ten NEJ? Hlasujte v anketě

Pokud jde o duben, byly hned 2. 4. předány odměny za účast ve velikonoční soutěži. Mladí rybáři se chystali na závěrečné zkoušky (6. dubna v mirošovské zbrojnici) a významnou akcí bude 20. dubna krajské kolo Pionýrské stezky. Zároveň jde o II. ročník Memoriálu Vaška Lisého. Nechybí setkání se starostkou Marcelou Sobotkovou, nácvik staročeských Májů nebo rej čarodějnic na sklonku měsíce.

Příspěvek do rubriky zaslala Vlasta Vasková. Děkujeme.

Mohlo by Vás také zajímat: Unikát na Rokycansku: S dětmi se v mateřské škole Kameňáček učí i štěně Marci

Zdroj: Deník/Veronika Krátká