Hned 10. 10. jsme uspořádali ve školní tělocvičně sportovní odpoledne a závody dálkově řízených aut. Zapojilo se i několik tatínků. Chci pochválit i spoluorganizátory akce Ivu Vaskovou, Míru Koláře a Zdenku Vaskovou. O tři dny později se Hrádečtí zapojili do celostátní akce 72 hodin pro druhé. Nadšenci z oddílu Mraveniště uklidili a vyzdobili všech pět pomníků ve městě.

Zdroj: Vlasta Vasková

Patnáctý říjnový den byl ve znamení autobusového výletu do Brd. Účastníky byli senioři, vedoucí, děti i další turisté. Historický vůz ze strašického muzea pasažéry dovezl do míst zaniklých obcí v okolí Padrťských rybníků. Historii vesnic přiblížil pan Ježek a zájezd byl ukončen prohlídkou vodní elektrárny a Muzea přírody u Tří Trubek.

Svátek dýní v Hrádku u Rokycan 2021.
Svátek dýní prozářil odpoledne v Hrádku

Svátek dýní je oblíbeným projektem, který letos přilákal k moštárně a do Domu dětí přes 200 kluků a děvčat. Hlavní organizátorky Iva Vasková a Veronika Telekešová nenechaly nic náhodě a pečlivě sestavený program se líbil. Děti v maskách dotvořily halloweenskou atmosféru a stezka s úkoly lákala. Za žetony si mohl každý účastník vyzvednou odměnu z tlapek pionýrského psa Tobíka. V chladnějším počasí zahřála dýňová polévka, rozdával se čaj, káva a zákusky. V prodeji byly dušičkové suvenýry, háčkované hračky a různé doplňky k oblečení. V moštárně pan Veselý zajistil z jablek 50 litrů kvalitního moštu, který děti hravě vypily.

Koncem měsíce a při podzimních prázdninách některé oddíly nelenily a udělaly dětem zajímavý program. Například Čtyřlístek jel vlakem na šumavská jezera. Notička měla maškarní rej, Mraveniště se domluvilo na spolupráci s oddílem volejbalu a sportovalo na hřišti u Krajana, Dráčata byla bruslit a přespala v domečku. Liščata uskutečnila dušičkové odpoledne s přespáním v chatce.

Příspěvek do rubriky zaslala Vlasta Vasková. Děkujeme.