Hned v první dekádě se vypravili do tamního kynologického klubu, kde se potkali se svatým Martinem a zatleskali ukázkám výcviku čtyřnohých přátel. Následovaly oddílové schůzky a pro všechny skupiny byl určen čertí průvod. Z centra města k dětskému hřišti u lesa, kde se účastníci seznámili s andělskými bytostmi a plnili přitom množství úkolů.

Pokud jde o prosinec, vybíráme v sobotu 9. 12. turnaj v kata a kumite o pohár Pionýrské skupiny (9. hodina v tělocvičně ZŠ). Kluci a děvčata se pustili i do sbírky hygienických potřeb pro děti z Domu sv. Zdislavy v Plzni a charitativní projekt trvá do poloviny měsíce. V sobotu a 16. 12. se pionýři těší na vánoční jarmark a předání dárků seniorům v Harmonii Mirošov. Už v úterý 19. prosince si stejné setkání zopakují v DPS Hrádek. A je tu středa 20. 12. Od 15 hodin s jarmarkem v předsálí Domu kultury a stánky před objektem. Následuje vystoupení malých umělců a od 18 hodin společný zpěv koled s Českým rozhlasem.

Svatý Martin na bílém koni, ilustrační foto.
Hrádečtí pionýři slavili u kynologů příjezd svatého Martina

Poslední den roku patří od 14 do 16 hodin schůzce u pionýrských chatek. Silvestr se neobejde bez u táboráku a vlastním pohoštění nebo dětského ohňostroje.

Příspěvek do rubriky zaslala Vlasta Vasková. Děkujeme.