Čerstvé bylinky, jízdní kola, knížky, oblečení, obuv nebo hračky – to všechno bylo k mání na dalších bleších trzích v Břasích. I když se už po ránu rtuť teploměru šplhala ke třicítce, ani tentokrát si desítky návštěvníků nenechaly ujít příležitost prodat to, co už nepotřebují a nakoupit to, po čem touží. „Za mě veliká spokojenost, koupil jsem si nádhernou starožitnou polévkovou mísu a jako bonus ještě kytaru,“ pochlubil se pan Vojtěch z Rokycan. „Sice jsem jí v životě nedržel v ruce, ale přichází léto, budeme dělat táboráky, tak si na ní určitě zkusím brnknout nějaké country, moji přátelé stejně zpívají falešně,“ dodal se smíchem.

Nadšená byla i Jana z Břas, která si z trhu odnášela hned několik párů letních bot a navrch ještě slunečník. Karel s Monikou z Plzně si sice tentokrát nevybrali, ale ani oni neskrývali nadšení. „Jsme u vás poprvé a jsme strašně překvapeni, jaký tu v Břasích máte nádherný areál pro inline bruslaře a cyklisty,“ neskrýval překvapení Karel s tím, že příště rozhodně vezme děti s sebou, aby se pořádně vyřádily na pumptrackové dráze.

Spokojena byla ovšem i většina prodejců. Michal ze Všenic přivezl už podruhé nabídku čerstvých rostlin, květin a bylinek. „Já jsem spokojenej strašně, řekl bych, že tu mám větší kšeft, než v Plzni,“ prohlásil nadšeně. Většina prodejců si navíc i tentokrát pochvalovala fakt, že na rozdíl od jiných bleších trhů, neplatí v Břasích žádné poplatky ani prodejci, ani návštěvníci.

Ani tentokrát nechybělo na místě občerstvení a na dračku šlo jak ledově chlazené pivo, tak čerstvě grilované bavorské klobásy. Příští kolo bleších trhů proto chystají organizátoři už na polovinu července a další budou následovat týden po Vavřinecké pouti, tedy 21. srpna opět od 8 do 12 hodin.

Gery Weschke