Tvar hor se stáčí do půlkruhu a vytváří pomyslnou podkovu, jak říká Jan Pakosta, který žije nedaleko. "Je to krásný pohled na hory, tyčí se jako ňadra mladé dívky. Nejvyšší horou je Racovský vrch, který se tyčí do výše 619 metrů, hned za ním jmenujme Chlum, který je jen o deset metrů nižší. Všechno se dá obejít za jedno odpoledne, když máte čas a chuť," říká s úsměvem Pakosta, který rád okolí fotografuje.

Ale jde skutečně o sedm vrcholků? Ačkoliv název nás lehce zavádí na sedm vrcholů, ve skutečnosti je jich více. "Je jich údajně jedenáct, při čemž ale nejznámějšími je právě těch sedm, tedy Racovský vrch, Chlum, Vidický vrch, Rozsocha, Písečný, Křakovský a Rybniční vrch. Okrajové částí hor jsou v obležení zemědělských ploch a rybníků. Velkou zajímavostí jsou dobře viditelné formy zvětrávání žuly. Ostatně, hodně si lidé dočtou na informačních panelech tady v okolí," vysvětluje mladý fotograf Jan Pakosta.

Seznámíte se také s tamní vegetací, zvířenou, historií osídlení i s tradičními řemesly. Obdivovat můžete také skalní mísy, nebo místo zvané u Ručiček, kterému se váže legenda o usmíření dvou znesvářených sedláků.


Za příspěvek děkujeme Martině Sihelské.