KDY:
KDE: Rokycany
ZA KOLIK:

Rokycanští ochránci přírody každoročně pořádají několik zajímavých akcí pro nejširší veřejnost. Tou letošní poslední byla již tradiční vycházka po rokycanských parcích, která se uskutečnila na Štěpána, tedy 26. prosince. Téměř čtyřicítka zájemců vyrazila mírně po čtrnácté hodině od rokycanského vlakového nádraží na stráň nad městem, aby se nejen vyvětrali, ale především se dozvěděli o novinkách, které čekají rokycanské ochránce přírody v magickém roce 2020. Součástí vycházky byla i informace jak pomoci volně žijícím živočichům překonat zimu. Smyslem vycházky tedy bylo i vysvětlit přítomným správný způsob přikrmování nejen opeřených obyvatel přírody, ale i volně žijící zvěře, o kterou se v zimních měsících pečlivě starají především myslivci. Ne vždy totiž lidé vědí jak správně přikrmovat volně žijící živočichy a mnohdy nesprávnou potravou mohou i živočichům ublížit. Proto rokycanští ochránci přírody provozující záchrannou stanici živočichů a akreditované ekocentrum pořádají tuto veřejnou společnou výpravu a diskutují o nutnosti a potřebnosti této záslužné činnosti, která se stává oblíbenou u mnoha lidí. Novinkou letošní akce bylo i vypuštění uzdravené poštolky obecné, která byla několik týdnů v péči rokycanských zvířecích záchranářů. Po zdařilé vycházce čekalo účastníky přátelské vánoční posezení spojené s kvalitním občerstvením v salonku Restaurace „Železná„ v Rokycanech, kam dorazili i Ti, kteří se na zhruba dvouhodinovou vycházku nedostali. Zde proběhlo i neformální hodnocení uplynulého roku a nástin aktivit v roce příštím. Rozdával se i plánovací kalendář akcí a několik propagačních materiálů rokycanských ochránců přírody. Ti, kdož nemají přístup na webové stránky organizace s adresou www.csop.erc.cz si o pestrou škálu aktivit mohou napsat na adresu: ZO ČSOP Rokycany, Švermova 748/II, 337 01 Rokycany nebo zavolat na tel. 603239922. Rádi kalendář akcí zašleme zájemcům poštou. 

Pokud i Vy máte zájem o přikrmování živočichů v přírodě a nevíte si rady, je vhodné kontaktovat myslivce ve svém okolí nebo rokycanské ochránce přírody. Jistě Vám rádi poskytnou vyčerpávající informace o možnostech zapojení se do této zajímavé a záslužné aktivity. Věříme, že milovníci přírody pochopí nutnost pomoci volně žijícím živočichům v přírodě a přiloží ruku k dílu, neboť ochránci přírody na to sami nestačí. Vzhledem k tomu, že zájem o aktivity rokycanských ochránců přírody roste, rádi bychom Vám připomněli, že hodnocení naší pestré a mnohostranné činnosti za rok

2019 proběhne v sobotu 18. ledna od 16 hodin opět v salonku Restaurace „Železná“ v Rokycanech. Zajímavého rokování plného informací o rokycanské organizaci se může zúčastnit každý, tedy i nečlen, respektive potenciální zájemce o členství. Na programu je shrnutí uplynulé činnosti i představení připravovaných akcí. Kromě členské základny, zájemců o členství v organizaci je vítaná i účast spolupracujících organizací a podporovatelů.

Nemáte-li možnost se rokování zúčastnit a přesto chcete významně pomoci, stačí se ozvat na tel. 603239922 nebo navštívit naše webové stránky. Možností podpory našich aktivit je celá řada.

 

 

Pavel MOULIS

předseda ZO ČSOP Rokycany