Nový rok zahájí běháním
KDY: 1. ledna
KDE: Loket

V loketském sportovním kalendáři našel své stálé místo Novoroční běh, který se stal za 31 let tradicí. Tato sváteční lidová akce je otevřena všem věkovým kategoriím. Sraz účastníků je 1. ledna na náměstí v centru Lokte. Start závodu je od 14 hodin. Délka trati je zhruba 2,6 kilometru.

V restauraci zazní hudba Dua HaB
KDY: 1. ledna
KDE: Mariánské Lázně

Lorem ipsum dolor sit amet…Jana Hoffmanová pochází ze Sokolova a hudbě se věnuje od dětských let, vystudovala obor sólový zpěv na Katedře hudební kultury Fakulty pedagogické ZČU. Zpěvačka spolupracuje s klavíristkou Hanou Bezděkovou, s níž tvoří Duo HaB. Jejich koncert se odehraje v restauraci Piano v Konstantinových Lázních 1. ledna od 20 hodin.

Výtěžek poputuje na opravu kostela
KDY: 30. prosince
KDE: Bukovník

V pátek 30. prosince pořádá obec Bukovník ve spolupráci se zdejší farností od 18 hodin sváteční benefiční koncert v kostele sv. Václava. Výtěžek poputuje na další nutné opravy tohoto místa. Na akci vystoupí trio sušických hudebníků se svým vánočním programem. Vstupné na koncert je dobrovolné.

Obec a hasiči chystají oslavu
KDY: 1. ledna
KDE: Pocinovice 

Obec Pocinovice a sbor místních dobrovolných hasičů pořádají akci s názvem Přivítání nového roku 2023. Společná oslava s přípitkem a ohňo᠆strojem se uskuteční na návsi v neděli 1. ledna odpoledne od 17 hodin.

ZOO chystá silvestrovský program
KDY: 31. prosince
KDE: Plzeň

Na silvestra se mohou s rokem 2022 rozloučit také návštěvníci zoologické zahrady v Plzni. Od 10 do 12.30 hodin na návštěvníky čekají soutěže, silvestrovská veselá naučná stezka nebo rybaření s pokusem o chycení zlaté rybky. Kolem 13. hodiny pak v zahradě přivítají symbolického posledního návštěvníka roku 2022. Na silvestra jsou pokladny otevřené do 15 hodin, areál se uzavře v 16 hodin. Na Nový rok pak první návštěvníci obdrží slevu na vstupném.

Skupina Teze zahraje na večírku
KDY: 31. prosince
KDE: Kundratice

Kundratická hospůdkau Hartmanic pořádá na silvestra v sobotu 31. prosince zábavu. Začátek akce je naplánovaný ve 20 hodin. K tanci a poslechu bude hrát hudební skupina Teze. Vstupné je dobrovolné.

Konají se vánoční prohlídky hradu
KDY: 30. a 31. prosince
KDE: Horšovský Týn

Hrad a zámek Horšovský Týn pořádá vánoční prohlídky, které se budou konat také 30. a 31. prosince. Návštěvníci se mohou těšit na vánočně vyzdobené prohlídkové okruhy Hradozámek a Kuchyně. Prohlídky se budou konat v čase od 10 do 15 hodin, s výjimkou polední pauzy od 12.15 do 12.45 hodin.

V divadle zazní známé skladby
KDY: 1. ledna
KDE: Karlovy Vary

Příchod nového roku 2023 můžete přivítat společně s Johann Strauss orchestrem a s jeho sólisty, sopranistkou Luisou Albrechtovou a tenorem Milanem Vlčkem. Na koncertě uslyšíte skladby Johanna Strausse a jeho současníků, populární hudbu 19. a 20. století. Koncert se odehraje v prostorách sálu Karlovarského městského divadla od 19.30 hod

Připravují výstup na Podhoru
KDY: 1. ledna
KDE: Zádub-Závišín u Mariánských Lázní

Tradiční turistická akce Novoroční výstup na Podhoru se uskuteční v Zádubu-Závišínu u Mariánských Lázní. Vyrazit můžete samostatně z Mariánských Lázní, ze Zádubu, z Ovesných Kladrub, z Vlkovic či z Teplé. Cíl je u vysílače v sedle pod vrcholem Podhorního vrchu 847 m n. m., a to v čase od 10 do 14 hodin. Jedná se o tradiční přivítání nového turistického roku.

Turisté zdolají Vlčí horu
KDY: 1. ledna
KDE: Černošín
Tradiční výstup na Vlčí horu se uskuteční 1. ledna od 13 hodin. V tuto hodinu je sraz všech zájemců o výstup před Městským úřadem v Černošíně. Vlčí hora nedaleko Černošína svojí nadmořskou výškou 703,6 metru výrazně převyšuje veškeré kopce v okolí a na jejím vrcholu sopky se nachází zřícenina hradu Volfštejn.

Extra Band revival hraje v Losiné
KDY: 30. prosince
KDE: Losiná
Malý silvestr v Losiné aneb závěr sezony kapely Extra Band revival se uskuteční 30. prosince v Kulturním domě v Losiné. S plzeňskou rockovou legendou vystoupí i její častý host Radek Zíka…

Ve Dvoraně oslaví konec roku
KDY: 31. prpsince
KDE: Loket
Máte již plány na silvestra? Víte, jak letos oslavíte příchod nového roku? Jednou z možností je společenský večer v KD Dvorana v Lokti. K tanci a poslechu zahraje Orchestar pop swing´n´roll. Vše začne v sobotu 31. prosince od 20 hodin. Vstup 300 korun. 

V Chebu chystají silvestrovský běh
KDY: 31. prosince
KDE: Cheb
Další ročník silvestrovského běhu se uskuteční v Chebu. Sraz všech zájemců je 31. prosince v 9 hodin ráno u sportovní haly Lokomotiva. Chybět nebude ani občerstvení. Jedná se o již jedenáctý ročník největšího sportovního happeningu na silvestra v České republice. Běží se z vyhřáté sportovní haly Lokomotiva k poutnímu místu Maria Loreto a zpět. Trasu můžete absolvovat v běhu, na kole, na koloběžce nebo po svých. Na trase na vás čekají dvě bohaté občerstvovací stanice a živá muzika.