Pravidelní návštěvníci již vědí, že Staročeský bál přináší nejen předtančení v krojích. Letos členové nejstaršího rokycanského souboru Rokytka zatančili oblíbenou choreografii s názvem Takhle v Rokycanech. Hudebně ji doprovodila lidová muzika Rokytka. Pak se již rozběhl bál, otěže přebrala hudební skupina Empatia a velmi brzy se parket naplnil. Zároveň krojovaní prodávali lístky do tomboly, která byla i letos plná lákavých cen.

S úderem desáté hodiny nastal okamžik O pro všechny bývalé souboráky a příznivce folkloru. Hudební doprovod převzala kombinovaná muzika všech složek souboru a spustila plnotučný mix lidových písní a tanců. Bylo vidět, že do Svojkovic dorazili především skalní souboráci, jak se sál naplnil folkloristy, většina židlí osiřela.

Pytlácká noc v Bušovicích.
Ochránci přírody společně s myslivci roztančili Bušovickou hospodu

O půlnoci se pak již přihlásilo půlnoční překvapení, které každoročně připravuje s velkou chutí Rokytka. Letos šlo o reakci na právě proběhnuvší televizní reality show Když hvězdy tančí. Moderátoři Marek Mahagon a Tereza Kosočtvercová i hvězdná porota složená z osobností folkloru přítomné pobavili průpovídkami, tři taneční páry pak předvedli waltz, quickstep a chachu a oči přihlížejících často nestačily zírat. Cenu diváků si odnesl vítězný pár Lindy Klicperové a Jindřicha Zárobského za velmi osobitou prezentaci kubánského tance chacha.

Ples se letos i přes přesun mimo hranice okresního města vyvedl. Doufejme, že se všichni hosté za rok opět setkají při stejné příležitosti.

Příspěvek do rubriky zaslala Simona Hudecová z Klubu TS Rokytka. Děkujeme.

Pošlete nám pozvánky na plesy ve svém okolí anebo fotky a videa z plesů. Rádi je uveřejníme.